Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értessem meg a kutyámmal,...

Hogy értessem meg a kutyámmal, hogy mit szeretnék tőle? Teljesen félreért.

Figyelt kérdés

A probléma rettentően triviális, de annál bosszantóbb.

Véletlen félrenyúltam tápvételkor és jóval nagyobb szemű tápot vettem, mint szoktam. Aggódtam is, hogy el tudja-e rágni. Nincs vele baj elrágja. DE! Fogja és széthurcolja a nagy tápszemcséket a lakásban és mindenfelé morzsál vele. Kis szemű tápot nem hordja szét, a tányérja fölött eszik.


Ha rászólok, mikor viszi kifelé a tápot, azt hiszi, nem szabad ennie, és ledobja a szájából, és arrébb kullog, utána nem enni, míg nem mondom, hogy az övé. De akkor újra vinné el. Egyszerűen nem érti, hogy elvinni nem szabad, azt hinni, hogy megenni nem.


Pedig már el is vettem tőle, betettem a táljába, mondtam az övé. Viszi, el, rászólok, kidobja, visszateszem. De nem és nem érti mit szeretnék tőle. Pedig nagyon okos kutya, biztos rossz módszert választottam...


Segítsetek, ha tudtok! Köszi



2013. jún. 10. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Áztasd be neki egy kis vízbe.
2013. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Áááá azt utálja, úgy kiskorában sem ette meg, de köszönöm!
2013. jún. 10. 15:54
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha éhes lesz, akkor megeszi.

Nincs olyan kutya, ami inkább éhen halna minthogy megegye azt a kaját, amit nem kedvel.

2013. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyeség, de ha nem találsz más megoldást, tedd be a tápot valami szövettasakba, és klopfolóval, vagy valamivel törd össze egy kicsit, hogy kisebb szemű legyen.
2013. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tedd be egy zacsiba és üss rá néhányat a klopfolóval hogy összetörjön. Persze ne az egészet csak egy adagot, hátha bevállik.
2013. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4-es megelőztél:-)
2013. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Little Red, nem a kérdésre válaszoltál!


Utolsó köszi, erre már én is gondoltam amúgy :D :D El is kezdtem megvalósítani, csak eléggé porlad és úgy meg nem marad belőle kb semmi :D :D

2013. jún. 10. 16:04
 8/16 A kérdező kommentje:

Úristen, ne haragudjatok, most olvasom vissza, miket írtam össze :O szóval ha rászólok, azt HISZI, hogy nem szabad megennie a tápot, és nem érti, hogy elvinni nem szabad a tányérjából.


Hú... remélem, így már értelmesebb...

2013. jún. 10. 16:07
 9/16 Valletta ***** válasza:

Én elzárnám egy szobába addig, amíg eszik, illetve ha elkezdi elhurcolni, elvenném előle. Valószínűleg rá fog jönni, hogy vagy ott helyben megeszi, vagy elveszed. Nem kell tukmálni, meg beszélni hozzá, felesleges.

A bátyám kutyája is hurcolászta, meg mazsolázta a tápot (egész nap előtte volt, mert egyszerre evett vagy 5 szemet - ezzel nem értek egyet), aztán mikor másik kutya került mellé hamar megtanulta, hogy ha etetés van enni kell, különben lemarad róla.

2013. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Eszi ő csak szétszórja.

Nem is mindig viszi el messzire, de az biztos, hogy kimorzsál a tálon kívülre. Hacsak egy lépésnyire is... Na mindegy, akkor megpróbálom porlasztás nélkül összetörni neki

2013. jún. 10. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!