Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám lesz, mire figyeljek?

Kiscicám lesz, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

8 hetes kiscica fog hozzám kerülni nemsokára, de nagyon félek, hogy jó gazdija leszek-e, még soha nem volt házi állatom.

Megcsináltam már a kis helyét (kinti cica lesz), alom helyett homokra gondoltam, sok dolognak már utána olvastam, például, hogy tehéntejet nem szabad neki adni mert hasmenése lesz tőle.( Ez csak a kiscicákra vonatkozik, vagy a felnőtt cicára is?)

Vettem neki macskajátékokat is, valamint, kezdetben még macskatáppal gondoltam etetni (juniow wishkas alutasakos, ill. száraztáp, amit majd felpuhítok neki), később milyen házi ételt adhatok neki?

Leginkább attól félek, hogy éjszaka, ha már nem vagyok ott vele, nagyon "sírni" fog, mert hiányoznak neki az anyukája és a testvérei és esetleg elmegy és soha többet nem látom :///


2014. jún. 20. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amikor már kijárósak akkor eltűnnek.
2014. jún. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem tűnnek el 11.Nekem egyetlen cicám tűnt el másfél évesen a többi csak 10 éves kora után...Mondom 23 macskám volt 41 éves koromig.A kedvencem mikor egy nem macska tartó tart kis előadást a macskák tulajdonságairól.No komment:(
2014. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Jó nálatok nem tűnik el, itt meg igen. Erdő van a kertünk mögött, arra lemennek és nem jönnek vissza.
2014. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is több macskánk volt már. Én nekünk is kinti-benti macskák, [kertes házban lakunk] de a legidősebb cicánk már 13-4 éves.


Tehát ugye azóta megvan, de azért egy pici cicára tényleg nagyon ügyelj ha oda kint hagyod éjszakára, és tényleg olyan zárt helyen legyen ahonnan nem tud véletlenül elcsavargyárolni.


A többiek fiatalabbak, de ők is évek óta vannak itt. Sőt most már általában leginkább csak akkor mennek ki az utcára, ha mi is ott vagyunk, bár ez azért is lehet mert viszonylag nagy telkünk van ahol kifutkározhatják magukat. Lehet kisebb helyen másképp lenne.


SZÓVAL igen, BIZTONSÁG mindenek felett és a kötelező oltások természetesen. Tejet az tényleg nem kell erőltetni, bőven jó a víz. A tej csak a rajzfilmekben van, illetve max az anya macska teje, de neked az nincs szóval adj neki vizet. :)

2014. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Első körben dobd ki a wishkast és vegyél neki normális kaját. A házi ételekkel óvatosan, mert nem biztos, hogy fűszeres kaja jó neki. Vagy külön főzöl neki husit.

A bezárást nem értem. Van egy fészer, garázs ahol lehet? Mert egy nagy dobozban max. az első napon fog benne maradni.

Az eltünést csak úgy tudod megakadályozni, ha bent tartod. A macskák szeretnek felfedezőset játszani, és nem akadály nekik a kerítés sem. Az ivartalanítás nagyon fontos, talán akkor nem csavarognak annyit.

2014. jún. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

8 hetes még nagyon kicsi, az lenne a legjobb ha 12 hetesen hoznád el. Ez neked is érdeked a kismacska sokat tanul az anyjától ebben a kórban és az sem utolsó szempont, hogy a kismacska felvan készülve az elválasztásra, nem lesz annyira nagy sokk neki.

A macskatápok nem rosszak, csak a főt hús nem elég a macskának, egyoldalú lesz az étkezése. Persze ezek az olcsó macskakaják semmit nem érnek, de állatkereskedésben van a macska korának, életmodjának megfelelő nagyon jó macskaételek. Szerintem a legjobb a Royal Canin, de érdemes elvinni egyből állatorvoshoz és konzultálni vele erről.

2014. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ja tényleg az ivartalanítás fontos. Azt elfelejtettem.


Egyébként szerintem a whiskas se rossz, mi szoktunk tescoban cica kaját venni. Nem mindig whiskast de azt is szoktunk elég sokszor már. Megeszik azt is :) Már több éve kajálják.


De tényleg a elcsavargás, a zárt hely tényleg ne azt jelentse hogy 2 oldalról van valami falképződmény és simán kisétál a másik 2 oldalon. Hanem egy olyan hely ahonnan NEM TUD kimenni.

2014. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!