Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Értelmetlen halála volt?

Értelmetlen halála volt?

Figyelt kérdés

Fluffy, 3 éves cicám ma ment el, elaltatták.

Elütötte egy autó. A bal lába eleven hús volt (mire hazaért beköpte a légy és lárvák voltak mindenfelé benne), a jobb lábán pedig egy kb. 2-3 centis seb tátongott... Az orvos meg se nézte, miután a telefonban elmondtam, hogy eltört a lába, már rögtön az altatást javasolta... Lett volna még esély az egyik legjobb barátomnak a javulásra? Vagy én voltam a hibás, hogy hagytam idő előtt kivégezni?:( Egész este imádkoztam érte... Nincs annál szörnyűbb, mint reggel felriadni és félve menni be azon az ajtón, ahol a kedvenced vagy él és szenved, vagy kimúlt.:(((((

Mikor az orvos kijött rögtön beszúrt egy

injekiót, akkor rögtön a mérget kapta és még többet szenvedett? Vagy abban lehetett altató is?



2014. jún. 22. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen serulesekkel meg fertozessel maximum a szenvedeset hosszabbitotta volna meg a doki, ha nem altatja el.


Kitol hallotad egyebkent ezt suletlenseget, hogy 'merget' adnak az allatorvosok az elaltatando allatnak...? Az egyszeruen tuladagoljak nekik az altatot, amitol szepen elalszanak es fajdalommentesen kimulnak.

2014. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jobb volt így neki. Azért altatják el ilyen helyzetben az állatokat, mert ha meg is lehetne menteni, rengeteg nagy fájdalmat kellene átélnie, amíg felépül. A cicák a jelenben élnek, nem gondolkoznak előre, nincs olyan értelmük, amivel felfoghatnák, hogy a szenvedésük egy jövőbeli célért történik, nem segít nekik elviselni a fájdalmat a tudat, hogy cserébe meggyógyulnak, egyszerűen szenvednek és kész. Amit az orvostól kapott, az egyrészt egy nagyon erős altató, másrészt rögtön a szívét állítja meg. Szenvedés nélkül alszik el tőle örökre.
2014. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Oszinten szolva, ha eltort labra altatast javasol, ott minden van, csak hozzaertes nem, de mostmar mindegy.

A szakszeru altatas amugy ket injekciobol all, de mostmar az is mindegy.

Ha oszinten kivancsi vagy a velemenyemre, hiba volt belemenni az altatasba.

2014. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Így van (#3), a doki a (számára) legkényelmesebb megoldást választotta.
2014. jún. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hétvége van, nincs mindenhol rendelés.

Ilyen esetben Pesten az Állatorvosi egytemen, itt:

[link]

van 0-24 traumatológia, ahol talán helyre tudták volna rakni, de egy ilyen baleseti sebészeti műtétnél meg nem is elég egy ember, az egész team 2-3 emberből áll.

A doki valószínűleg azért döntött így mert a rendelkezésre álló eszközeivel nem tudta volna megmenteni.

Az altatás az én egyik cicámnál állt egy altató injekcióból és egy második szívmegállító injekcióból, amit akkor adtak be amikor elaludt. De lehet, hogy van más verzió is, ahol egyben van az egész, én nem tudom.

De most már felesleges ezen rágódni, ilyen esetben hirtelen kell dönteni, és mivel nem áll rendelkezésre olyan technika és orvosi háttér ami az emberek meggyógyításához megszokott, ezért hinned kell benne, hogy a cicád számára legjobb döntést hoztad, a szakember orvos javaslata szerint.


Amit tehetsz még érte az, hogy méltóképpen meggyászolod, és eltemeted mint egy barátot, családtagot.

-Tedd rá valamilyen kedvenc ruhadarabjára, amin szeretett feküdni. Légy mellette, virrassz felette amíg jónak látod, gyújts gyertyát.

-Gondold ki hova temeted. Ha van kert, akkor könnyebb helyzetben vagy, pl. kedvenc helyére ahol szeretett feküdni, vagy fa alá, bokor alá, illetve ahol gyakran látod a kis dombját.

Ha nincs kert akkor parkban, vagy inkább határban valami nagy fa alatt, elég ha csak te tudod hol van.

Mi rátettük egyik pulcsimra amin szeretett feküdni, vágtunk ollóval a bundájából kis szőrt emlékbe, neki meg tettünk az orrához egy-egy tincset a hajunkból, betakartuk egy másik ruhadarabbal úgy temettük el a rózsabokor tövébe, ahol szeretett nyáron hűsölni.

Amit még tehetsz:

-Összegyűjtesz róla minden képet és videót és csinálsz róla mentést. Esetleg feltöltöd digitális képkeretre.

-Leírsz róla még frissiben mindent ami eszedbe jut, gesztusait, történeteit, és elmented.

-Idővel befogadsz egy másikat, hogy megadd a lehetőséget egy másik cicának az individuális és szellemi fejlődésre.

Ez így most túl töménynek hangzik, mert még napokig talán hetekig érezni fogod a jelenlétét, és az első pár nap biztosan nagyon rossz lesz, de azt kell szem előtt tartanod, hogy adtál neki 3 boldog évet..

2014. jún. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
nagyon sajnàlom a cicàdat. én tegnap vesztettem el a legjobb baràtomat Pedrót a kaukâzusi medveölő és roti keveréket, neki is a húsa làtszott a hàtsó làbàn és voltak epilepsziàs rohamai is. ezért apàm helybe hívta az orvost mert nem volt olyan àllapotban h szàllítani tudjuk. de egyben igaza van a többi vàlaszadónak, hogy jobb így nekik, ha màr öregek is vagy netàn betegek..... de fel a fejjel, lehet hogy màr nincs veled a cicàd, de a szívedben örökké élni fog.
2014. jún. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gyémántlány ***** válasza:

Nagyon, nagyon sajnálom a cicádat. Részvétem! :(

Ha nem altatják el, rengeteget szenvedett volna. Ki tudja, felépül-e rendesen? Lehet, hogy utána soha nem tudott volna fájdalommentes, teljes életet élni. Így viszont volt három szép, fantasztikus éve egy szerető gazdival. Nem sok, tudom, és ez most a legkevésbé sem vigasztaló, de hidd el, később már te is látni fogod. Így boldogan halt meg, úgy, hogy csodálatos élete volt. Ha nem hagyod elaltatni, lehet, hogy életben maradt volna, de valószínűleg nem lett volna ezek után az élete teljes értékű.

Temesd el szépen, hogy a lelked megnyugodjon, és pár év, vagy hónap múlva fogadj örökbe egy új kiscicát. A cicád is úgy akarta volna, hogy legyen melletted mindig egy szerető társ.

Át fogod vészelni ezt is. Kitartás!

2014. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Törèssel sztem lett volna mèg esèlye, nekem is volt elütött, majd törött làbù cicàm, helyrehozta az orvos. Sztem nem volt elèg lelkiismeretes az orvos.

Sajnàlom, 3 cicàm volt, mindet elütötte autò, az egyik rögtön meghalt, a màsik kettöt megmentettük àllatorvossal. Hihetetlen hàlàsak ès együttmüködök voltak, èreztèk hogy segítünk nekik. Fàjt nekik, kínlòdtak, de nekem megèrte a pròbàlkozàs. Szerintem hirtelen döntöttèl ès nem jòl, tùl hamar lemondtàl ròla.

2014. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elaltatàs amùgy nem fàj, szèp csendben elalszanak, nem voltàl ott vègig mellette?! Èn a kutyàmmal ès a macskàmmsl is ott voltam az utolsò sòhajuknàl. Èreztem, ahogy lassul a szívverès ès abbamarad.
2014. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Medvi ***** válasza:
Ez az állatorvos egy barom volt, őt kellene szíven szúrni, csak előbb eltörni a lábát. Nagyon sajnálom, hogy ilyen sarlatánnal hozott össze a sors, ez inkább mészárosnak lenne jó.
2014. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!