Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon elrontottam? (kismacska...

Nagyon elrontottam? (kismacska, alom, hosszú)

Figyelt kérdés

Pár napja van egy kiscicám, példaszerűen használja-ta az almot. Viszont hétvégén csak homokot tudtam az alomba tenni, amivel csak a gond van. A lelkes macsek kotorászása ellenére a kaki picit kintmaradt mindig ( 8 hetes kismacska nem tud 100%os munkát végezni) és rohadtbüdös volt. Így elég sűrűn rá kellett igazítani, hogy napi 3x full alomcsere mellett kibírjuk a hétvégét.

Ma vettem szilikagél almot, örül neki, tetszik, tele is tojja.

Igen ám- de a kakit nem kaparja el!

Csak néz engem és vár.


Odavittem a mancsával elkaparást imitáltam, de a délután folyamán ez már a 2. ilyen eset! (pedig tegnap még ment a dolog)


Ez a viselkedés az új alom miatt vagy a belekotorászásom miatt van?

Ugye később újra rendesen fogja használni?


2014. jún. 23. 19:44
 1/4 anonim válasza:
ezt elszúrtad. azzal hogy belekotortál tőled várjas el hogy megcsináld helyette. nem tudom vissza lehetne e szoktatni valahogy..
2014. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem pár nap alatt visszaszokik majd arra hogy teljesen bekaparja... még néhányszor meg kellene ismételni az elkaparás imitálást, és nem hinném hogy gond lenne. A kicsik nagyon gyorsan megszokják/tanulják a dolgokat, még az idősebbek is (2éves macsekot szoktattam be teljes kintről arra, hogy lakásban kell lennie, és 1hét alatt teljesen szobatiszta lett). Nem látom mi mást tehettél volna azon kívül mint amit leírtál, mert néha nagyon kellemetlen szagokat tudnak csinálni..és valahogy el kell viselni. Mindenesetre nyugi, ha pár nap múlva se csinálja , kezd el "fenyíteni" ezt csak úgy értem hogyha nem kaparja be, amikor odaviszed hogy bekapartasd vele, pöccincs az orrára..meg ilyen apróságok (még véletlenül se olyat ami kárt bármilyen kárt okozna benne !!!).
2014. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

A macskák utánzással is tanulnak, tehát jó az, ha bekaparod a kis kezével, ha ő nem teszi meg, egy idő után megcsinálja magától.

Az én egyik menhelyről hozott cicám a kakit szintén nem kaparja be, de nem bántam, mert így wc papírral kiemeltem és iktattam a sloziba, kevesebb alom fogyott bár több légfrissítő a wcben.

Később megmutattam neki a bekaparást és pár nap múlva magától bekaparta.


A fenyítést felejtsd el, mert úgy hülyeség ahogy van, nem fogja tudni összekapcsolni, hogy azért kapta, mert nem kaparta el, hanem azt hiszi majd, hogy nem szabad használni az almost vagy nem szabad egyáltalán kakilni és mellé fog kakilni vagy pánikba esik és összevissza rejtekhelyekre. Ha fenyítést alkalmazol azzal elrontod amit már tud.

2014. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor lelkesen kaparászunk együtt :D


( csak abban reménykedem, hogy délelőtt, amíg munkában vagyok, őt is zavarni fogja a szag valamelyest és megoldja :D)

2014. jún. 23. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!