Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyások, nyuszisok, hörcsögös...

Kutyások, nyuszisok, hörcsögösök! A kérdésem túl hosszú úgyhogy alulra írom. (? )

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülne egy kis- és egy nagytestű kutya tartása ha a kutyákat menhelyről hozom+egy dzsungáriai törpehörcsögé? És két törpenyúlé? És összesen? Havonta. Csak körülbelüli válaszokat kérek. És mondanátok ilyen kutyapárosításokat akik megférnek egymással:kistestű-nagytestű.


Az egyik barátnőm nevében kérdezek, mert ő most nem tud egy ideig géphez jutni. Ez az ő álma ugyanis gyerekkorába nem lehetett más állata, csak hala de őt jól gondozta. És természetesen nem egyszerre venné meg őket és a felszereléseiket. És mindennek nagyon alaposan utána nézett úgyhogy ez nem egy ilyen hasra ütéses kérdés. :)



2013. jan. 3. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Csak a kutyákról tudok neked bővebb infót írni, meg a hörcsögről.

Nekem közepes keverék kutyám van, egész hónapban elvan egy-két nagy konzervvel meg egy 3 kilós táppal, mert gyakran házi kaját kap. Így ő egyedül kb. havi 2000 Ft-ba kerül, kivéve amikor oltásra kell vinni, akkor kb. 8000 Ft-ot számolj hozzá. Így gondolkozzatok két kutyánál.

Ha menhelyről hozza mindkét kutyust, akkor teljesen jól ki fognak jönni (feltéve ha egy kennelből vannak). De általában jó párosítás a szuka-kan, illetve a két szuka, két kant együtt merészebb dolog tartani.


A hörcsög pedig nem olyan költséges állat, ha egyedül van. Csak az új alom és a kaja árával kell számolni, ami havi 1000-2500 Ft, vagy még ennyi se.

2013. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. jan. 4. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
nyuszi kezdeskor mondjuk 15k (nyul jo helyrol + ketrec+itato+oltas+egyebek), aztan havi 2k huf.
2013. jan. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. jan. 8. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:
a nyuszi kezdőrészletét tegyük inkább 20-25-re ha nem találsz használt de használható ketrecet akkor 10-15 a boltba, maga nyuszi 1000-6000ig attól függ honnan van, az oltás márciusba kell adni az kb 4000(nekem annyi volt) jobb minőségú táp 800 ft de van olcsóbb is a szénának is 300-1000ig van ára attól függ melyiket eszi a nyuszi olvastam olyat h valakinek a nyuszi a legolcsóbbat ette csak meg emit talált a gazdi :) akkor wc, alom, szénatartó, itató meg ugye 3hónapos korától a zöldségek, pontosan nemmtudom de kb 3000-t költök rá havonta :)
2013. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kedves 5os, mint aktiv nyuszitarto 9es 3as valaszolo) mondom, h ez hulyeseg.


Ketrecet es egyebeket sem ugy kell venni, hogy bemegyunk az elso kisallatboltba es ott megveszunk mindent, amit ranksoznak (plane nem egy "divataruhazba"=Freshnapf). Sot, nyulat sem ilyen helyen kell venni.


Ami a ketrecet illeti, szinte mindig van vhol akcio, ha az ember ragaszkodik az ujhoz. Ha nem, akkor a v@teran pl MINDIG van legalabb 250 talalat (most epp 300 ;) ) a ketrec szora, aminek ha csak a 10%a van megfelelo arban es ennek a 10%nak a fele felel meg meretben, akkor is legalabb 10 ketrec kozul lehet valogatni, mondjuk h 7000 HUF alatt. ( ez mostani szamitas, jo 6-8 percet elszorakoztam vele, mire leszukitettem ennyire. De igy pl lehet talalni kivalo minosegu, alighasznalt ketrecet 5500-ert, amihez adnak itatot ajandekba.) Tehat maris nem 10-15e-rol beszelunk, hanem 6-8rol.. ;)


Nyuszi valoban helytol fugg, tenyesztotol kell venni es nem art mar akkor lefoglalni, amikor bejelentik h mikorra varhato alom.


Az oltas az orvosfuggo, mi megyeszekhelyen lakunk es 2500 HUF volt nyaron. (vegig kell telefonalni az orvosokat 500 hufert es kiderul, h ezres nagysagrendu kulonbsegek lehetnek)


A tap valoban nem olcso, foleg ha a premiumtermeket veszi az ember, de nem tappal kell etetni a nyulat, igy akar egy honapig is eleg egy zacsko.


Szenat pedig szinten nem boltba kell megvenni 8-900 hufert, hanem nyaron meg kell venni egy kisbala lucernaszenat egy gazdatol 500hufert es egy evre meg van oldva a kerdes..


Alom: 25kg fapellet volt most a Baum@xban 1000 huf. Ez nekunk 2 honapig biztosan eleg lesz, mivel ritkabban kell cserelni, mint a forgacsot/szenat, raadasul sokkal jobban magaba szivja a szagokat.


wc,szenatarto,itato: ez valoban koltseg, de sztem 2000 hufbol boven megvan, ha az ember nem meno kisallatkereskedesben veszi meg, hanem mondjuk a Tescoban vagy hasznaltan neten vagy epp egy piacon/vasarban.


Zoldsegek ofc, de nalunk zoldseg-gyumolcs mindig van itthon, egyaltalan nem tetel hetente vennie gy kilo repat, egy fej salatat es 3 szem paprikat :)

2013. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves okostóni ha elolvastad volna rendesen amit irtam akkor láthattad volna h irtam ha nem talál használt ketrecet akkora boltba kell megvenni ergo nem 100% aza 10-15ezer.. képzeld panelba nem tudok bálás szénákat tartani mert nem szeretnék ólat csinálni a lakásból, nekem se megerőltető zöldséget venni de hamár mindent elmondtam miért ne venném eztis bele, az oltással kapcsolatba szegeden képzeld ennyi volt az oltása nem fogom botcsinálta dokihoz elvinni csak ahoz aki ért hozzá hát tényleg kövezz meg ezért. Egy árva szóval nem mondtam h kereskedésbe vegye meg a nyulat az 1000-6000 pont az hogy hobbitenyésztőknél meg komolyabb tenyésztőknél más-más az ár. Az hogy te használt itatót meg wc-t teszel a nyuszi alá hát gratulálok biztos nagyon tiszta és egészséges dolog más nyuszi után innia belőle én se 2000 vettem a fressnapfodba hanem 800ért egy kisállat boltba. de örülök hogy te ilyen okos vagy :D legyen szép estéd
2013. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nezd, okostonizni is lehet, meg normalis stilusban reagalni is, ahogy en szoktam :) (ha en is ugy reagalnek ahogy Te, akkor kb ezt irnam: Majd ha elmulsz 18, akkor rajossz h mit jelent a stilus, a mondanivalod tagolasa es nem veszel mindent szemelyed elleni tamadasnak. Ha mar elmultal, akkor mar mindegy..;) )


Kepzeld, en is panelben lakom, 59m2-en. Az egy bala szena, az tudod nem egy egyenmertekegyseg. Tehat nem feltetlenul ezeket a hatalmas, ipari meretu balakat jelenti, amiket az ut mellett latsz. Magyarorszagon teljesen std a kismeretu bala is, ami 30*45*80cm. Nekunk pont befer az eloszobaszekreny legalso reszebe ;)


Ertem hogy Szegeden annyi volt az oltas amennyit irtal, allitottam en valaha olyat, hogy nem? Pusztan azt mondtam, h nem feltetlen kell az allatot az elso allatorvoshoz vinni, akihez a legkozelebb lakik az ember.. Shogy a sajat (szerinted botcsinalta) allatorvosomrol (aki amugy ket holgy) is szoljak: A helyi allatkertben is oket hivjak ha ragcsalokkal van problema es 2012ben az MTA Allatorvostudomanyi Kutatointezet kituntette oket. Na? :)


En azt sem allitottam, h nekem hasznalt itatom es WC-m lenne. De ha esetleg megis, akkor semeddig nem tart alaposan lefertotleniteni es lemosni, mielott a nyuszi ele kerul.


Orulok, hogy orulsz, tenyleg okos vagyok.


(( Latod, ilyen sortoresekkel, irasjelekkel tagolt szoveg ;) ))

2013. febr. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ( De nem itt kellene veszekedni XD )
2013. febr. 4. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!