Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félős, vad kiscica megszelidít...

Félős, vad kiscica megszelidítése?

Figyelt kérdés
Két napja van nálam, előtte nem nagyon volt emberek közelében ,nem nagyon simogatták,stb . Most ha megakarom fogni, elszalad, ha hivom nem jön. Mire nagy nehezen sikerül megfognom simogatni tudom egy darabig, meg olyankor meg is etetetem, de mit tehetnék még ,hogy hamarabb megszokjon? Később el is szalad tőlünk. A környezetét már megszokta, csak még az embereket nem.
2014. jún. 24. 10:57
 1/2 anonim válasza:
Szerintem próbált a legegyszerűbb dolgokat, a nyaknál emelést,mint ahogy a mamájuk csinálta, és a fülvakargatást. Ha pedig nagyon el akar szaladni,engedd,de ne szabad téren legyetek,ahol el is tűnhet.. Nekem a legjobban a "mamás" emelés vált be, már mindkettő kiscicó itt alszik a közelemben,máshova nem mennének :D És Persze iszonyatosan sok türelem,ne erőltess nagyon semmit, és hidd el, hozzád fog szokni akármilyen vad is :)
2014. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lakásba be kell vinni, akkor hamarabb megszokik.

Bebújik kanapé alá vagy ilyesmi helyre és ott megnyugszik.

Kaját kell tálkában közel tenni hozzá, akkor kimászik, eszeget, visszabújik. Almost kell tenni, hogy mielőbb megszokja szerencsés esetben egyből azt használja.

Eleinte nem kell megfogni, ha nem akarja, mert az negatív tapasztalat számára és később nem enged közel magához.

Ha helytelenül a tarkó bőrnél emelgeted, akkor még elérheted azt is, hogy simogatni sem hagyja magát, mert fél, hogy elkapod a bundáját.

Először tehát cél, hogy a simogatást tűrje, ne akard felvenni. Ha már a simogatást tűri, simogasd balkézzel úgy, hogy jobb kezeddel a mellkasát a hasa felől alányúlva tenyereddel megtámasztod, és az első két lába nem ér le a földre, de a hátsók igen. Így simogasd pár napig.

Ha ezt is megszokta, akkor lehet kisérletezni hogy a combjánál a hátulját is megemeled, de még ne emeld magasra, csak hadd szokja, hogy kézben van.

Szóval ilyen apró lépésekben.

2014. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!