Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kint tartott macskák nem...

A kint tartott macskák nem kóborok?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a kissé provokatív kérdésért, egy ideje figyelgetem a macskának kint a helye jellegű válaszokat, és hozzáállást, és felmerült bennem, hogy azok, akik odakint tartják a macskáikat, ivartalanítás, oltás, gyakorlatilag állatorvosi ellátás nélkül, miből gondoljál, hogy van macskájuk?

És nem csak egy pont ott is lebzselő, talán viszonylag szelíd kóbor macskát etetnek? (Persze, mindig ugyanazt)

Tehát, a kérés, ezek az emberek miből gondolják, hogy "Van macskájuk"?


2014. jún. 24. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én abból gondolom, hogy van macskám, hogy a jelenlegi macskámnak a dédnagyanyját is én neveltem fel. Ahogy a jelenlegi macskám is az én kezeim közé született, mert az anyja megbízott bennem, így a szobámba jött, amikor érezte,hogy itt az idő :D

Valamint a macskám nem nagyon jár el kerítésen kívül, mert van egy irgalmatlan nagy udvarunk.

Én ebből gondolom, hogy van macskám.

2014. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez jogos Neutron, de te például beengeded a macskát, legalábbis a "szobámba jött"-böl így értelmezem.

Akikre én a kérdésnél gondoltam, azok azok, akik max a garázsba engedik be, de a lakásba semmiféleképpen sem.

2014. jún. 24. 13:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja, igen. Napközben be szoktam engedni :)

Aki max. a garázsba engedi be... nos arról már van véleményem. A macska egyszer úgyis megunja és keres magának szerető gazdát :)

2014. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálaom az ilyen emberket.Aztán meg csodálkoznak ,hogy jajj elütötték a micit hát mire számitottak ha ilyen gazdém lenne én is öngyilkos lennék. De ez még a jobbik eset van aki ugy van a macskával ,hogy van de nem van szóval elmméletben van de le sem szarják.
2014. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés érdekes.

Az hogy miből gondolják hogy van macskájuk...? Hát én pl abból hogy van egy trikolor ivartalanított nőstény cicám, akinek én veszem az ételt, én gondozom ha valami baja van, és én hozzám jön haza minden nap. Az én ajtóm előtt vár reggel hogy felébredjek, nekem hozza ide a zsákmányt amit épp fogott. Ha hívom, bárhol is van haza jön.

Mindezt úgy hogy a házba nem igazán jöhet be. Időnként beszökik, főleg télen mi magunk beengedjük. De alapvetően kinti cica. Éjszaka nem lehet bent, ha elmegyünk itthonról nem maradhat a házba.

Járja az utcát, a szomszéd telkeket. A környékbeliek kukabúvárnak hívják, de mindenki tudja hogy ő az én cicám.


Amikor gyerek voltam akkor is kinti cicám volt. Igaz akkor szabad bejárása volt az éjszakát is bent tölthette ha akarta, de ha nem voltunk itthon akkor ő se maradhatott bent. Volt hogy jöttünk haza hárman az iskolából és az én cicámra mondta a másik két lány is hogy az övé, de hozzájuk csak időnként oda járt, akkor adtak neki enni. Ők is adtak neki nevet, ők is simogatták, játszottak vele. De HAZA mindig hozzám jött, ő az ÉN cicám volt.

2014. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5. Válaszoló már közelíti azokat az embereket, akikre utaltam a kérdésben, de az, hogy ivartalaníttatta, és gondozza, ha baja van, mégis azt mutatja, hogy nem rá gondoltam.

De már itt is felmerül a kérdés, hogy biztos-e, hogy jobban az övé, mint azoké, akik ugyancsak a sajátjuknak gondolják (És a válasz az, hogy igen, de "csak" azért, mert ő költött rá).

2014. jún. 24. 15:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem a macska azt jelenti, hogy bármikor ölbe vehetem, játszhatok vele, együtt nézzük az esti filmet, és rohanok a dokihoz, ha baj van.

Aki úgy tartja a macskeszt, ahogy te is leírtad a kérdésben, azok gyakorlatilag nem tartanak macskát, hanem egy félvad állatot etetnek, akiben semmi öröm nincs.

A macska is keresi a gazdija társaságát, pláne ha vele nőtt fel, ő gondozza, nem mindenki macskája.

Írom mindezt úgy, hogy nincs macskám. :)

Volt már, kettő is. Lakáscicák voltak, ki sem bújtak a s*ggemből, imádtuk egymást.

2014. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A nemengedjükbe a házba jellegű "macskatartók" csak addig tartják a macskát, amíg takaros, egészséges, de amikor megbetegszik és költeni kéne rá, akkor már persze lesz*rják, olyankor már nem az övék, elzavarják, stb.

Van egy félkóbor cica vagyis őt sem engedik be "otthon", valamelyik szomszédé, de rendszeresen járt egerészni tavaly a fáskamránkba, de amint meglátott elmenekült, pedig sose zavartuk el és hivogattam, hogy megnézzem közelebbről.

Télen viszont már annyira fázott és éhes volt, hogy nem menekült el amikor meglátott, csak ott kucorgott.

Adtam neki enni, csináltam neki elektromos párnából meleg kuckót, és kapott kiegészítőnek tápot, amiből annyit evett amennyire szüksége volt.

Egész telet így bekkelte ki, hogy kétlaki életet élt, reggel "haza" ment este jött a meleg kuckójába és enni. Tavasszal jól nézett ki, szépen kikupálódott, és elmaradt, gondolom akkor "otthon" is megfelelt a "gazdájának".

Pár napja azonban újra jött és el sem ment, gyakorlatilag meghalni jött ide, mert úgy láttam ki van kaparva a jobb szeme, és macskanáthás, ezért természetesen elzavarták "otthonról" a "gazdái".

Nagyon bizalmatlan, tegnap sikerült becsalogatni egy macskahordóba elvinni a dokihoz, a szép nagy kandúrt.

Csak altatásban hagyta magát megvizsgálni.

Következő bajai voltak, vannak:

-toklász miatt elfekélyesedett szem

-macskanátha szövődménye tüdőgyuszi

-légpuskagolyó a mellüregben a szíve mellett, nem lehet kivenni.

Toklászt kivette, szemen fekély van, de nem lyukadt ki még, Valószínűleg arra a szemére megvakul a behomályosodott üvegtest miatt, de megmarad a szeme.

Nyitottunk egy Felv-FIV teszttel, arra negatív lett, azt mondta a doki, ha pozitív akkor altatást javasolná.

Mivel negatív lett a Fiv-re, kapott antibiotikum injekciót a tüdőgyuszira, valami két héten át ható csodacuccot, amitől állítólag helyreröccen. Ha már altatásban volt ivartalanítottuk, mert ha helyrejön megpróbálom befogadni, hozzánk szoktatni. Most be van csukva a fáskamrába, betol napi 3-4 alutasakos félixet meg tápot, és lábadozik.

ez a procedúra röntgennel altatással 25khuf volt.

A kinti "macskatartók"-nak meg ezúton küldök selyempapírba csomagolt ló****t!

2014. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25khuf az micsoda?Egyébként hihetetlen ,hogy ilyen g*ci emberek léteznek a világon. Minden tiszteletem a tiéd előző ,hogy ilyen felelősen viszonyulsz az általad gondozott álllat iránt.
2014. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csoszri, minden elismerésem neked.

(Talán még annyit megtehetsz, hogy chipelteted, hogy a "gazdája" ne lophassa vissza, most, hogy életben maradt.)

2014. jún. 24. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!