Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát, de hogyan? (Bővebben...

Kiscicát, de hogyan? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szüleimhez gyakorlatilag odaköltözött egy elég vad, de nagy pocakos nőstény macska. Etetik, de megfogni nem lehet, egyedül az ellésnél hagyta, hogy segítsen neki anya. A kölykeit nem nagyon félti tőlünk. Az egyik cicával összehaverkodtam, ha megyek anyáékhoz már szalad felém. El szeretném hozni jövő héten, akkor lesz 9 hetes. Itt kezdődik a problémásabb rész. 3 kutyánk van, bentiek. A cica is benti lenne. Összeszoktatásban tudnátok tanácsot adni? A cica miatt jobban aggódom, mert nagyon fúj anyáék kutyájára. A saját kutyáim miatt kevésbé, elég jól neveltek.

Már beszereztem alomtálcát, etető és itató tálat

, kaparófát, 1-2 játékot neki (vadászni nagyon szeret), fekhelyet. Hazajövetel előtt megyünk állatorvoshoz vizsgálatra, oltásokról, ivartalanításról egyeztetni. Valami kell még ételen és almon kívül?



2014. jún. 24. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Azt javasolnám ne hozd el még jövő héten, túl kicsi még ehhez a szituhoz ennyi kutyával, hagyni kéne legalább még egy-de inkább kettő hónapot, hogy erősödjön és sokat foglalkozni vele az anyja mellett, hogy jobban kötődjön hozzád és kialakuljon nagyobb bizalom.


Az összeszoktatásnál a következőket javasolnám:

-nem erőltetni, csak a cica saját tempójában és csak felügyelet mellett, de ne egyszerre három kutya jelenlétét kelljen szoknia, hanem csak egyét.

-Macskának kell egy kutyamentes övezet főleg kezdetnek ahol biztonságban érezheti magát, ahová a kutya nem tud bemenni, pl. lakás vagy másik szoba. Innen lehet indítani az összeszoktatást, de csak a cica saját tempójában, erőltetni nem szabad. Tehát ha hazaviszed első nap bemenekül valami ágy alá vagy szekrény mögé és nem érdemes erőltetni hogy elő jöjjön, hanem kaját tenni neki és nyugodt környezetet biztosítani, hogy előmerészkedjen.

Ezért kezdetnek pár napig ne is találkozzon a kutyákkal, hadd szokja a helyet.

-biztosítani kellene, hogy ki tudjanak egymástól térni, ez három kutya esetén nagyon nehezen megy

-a macskák magaslatokon érzik magukat biztonságban, polc, szekrény teteje stb. hagyni kell, és lehetőséget biztosítani, hogy felmeneküljön.

-természetesen külön kell élelmezni és elszállásolni őket.

-Mivel a cica fiatal, és a kutyák többen vannak és idősebbek ezért a cica jelentős hátrányban van, nem szabad felügyelet nélkül hagyni, mert beszorítják és akárcsak játékból megölhetik. Ezért a 9 hetes cica túlságosan fiatal és védtelen ehhez, inkább 3-4 hónapos cicával lenne érdemes megpróbálni.

2014. jún. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 25. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyák: kistestű, vagy nagytestű. Jó nagy fába vágod a fejszét! Kérdés, hogy a kutyák hogy viszonyulnak a cicához. Próba volt már? Lehet, hogy egyszer kétszer el kellene vinned a cicát magadhoz, hogy ismerkedjen. Nálunka gyönyörű vörös perzsa kandúrom nagyon szépen összebarátkozott a palotámmal, majd amikor a cica eltünt a kutya búskomor lett, kellett szereznem még egy cicát, akivel kergetőztek játszottak, majd amikor a cica leellett ő vigyázott a kiscicákra, és tiszta stresszes volt az ellésnél, hogy most mi történik. Igaz a kutyimnál ugyanígy jártam amikor már nem volt cicánk, (és már nem is lesz, mert a főúton 3-at ütött már el az autó) de a nagyobb kutyánk jobblétre szenderült. Akkor is kellett kiskutyát szerezni aki a kocsi alá menekült, mert a palota a farkánál fogva húzkodta játékból, most már fordítva van mert a nagy 70 kilós.
2014. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos kénytelen voltam 7 hetesen elhozni a cicánkat, különben megölték volna.

Sikerült 8 nap alatt összeszoktatni egy 10 éves cane corsóval és egy 10 hetes amerikai staffordshire terrierrel.

A corso néha agyonnyálazta szegényt, de baja nem lett. Most ott tartunk, hogy a corso lehajtja a fejét, a cica meg odabújik és dorombol. Az amstaffot nem érdekelte az elején, most sajnos néha játékból rácsap a cicára, de kapja is érte a pofont rendesen :)

Első nap bent volt velünk a házban, aztán csináltunk neki egy külön kis helyet a melléképületben, ahol a kutyák nem férnek hozzá és nagyon szeret ott lenni :)

Épp ma tanítgattam a 10 hetes kutyát virslivel és sajttal és a cica ott kevert a lábaim között és mégsem mozdult rá egyik kutya sem, pedig ő is kapott falatot, nem csak a kutyák.

Szóval, ha jól vannak nevelve a kutyák, akkor nem hiszem, hogy gond lesz.

Őszintén szólva, szerintem Neked még egyszerűbb is lesz, mint nekem, mert a gyerekek miatt nem tudok egész nap felettük strázsálni.

2014. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2 nagytestű, és egy közepes kutya van. Az egyik nagytestű ha mi hozzuk be egy cicát, akkor odaviszi valamelyik kutyajátékot a cicának, a másik kettőnek még nem volt alkalma macskával találkozni.

Egy pár órás találkozót mindenképp beiktatok, ha jól tűrik egymást akkor marad is a cica, ha nem akkor még pár találkozó. Egyszer biztos összeszoknak :) Köszönöm az ötletet!

Tudom, hogy nagy fába vágtam a fejszém, de igazából a cica döntött mellettem. Engem szinte utálnak a macskák. Meglát, púpoz, elszalad... Még a legbarátságosabb, kutya mellett felnőtt, dorombolós, hízelgős macskák is. Ez a kiscica meg odajön, játszik velem, beleül az ölembe. Szerintem kiválasztott magának, én meg örülök, hogy végre, szeret egy macska.

2014. jún. 26. 13:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki még megnézi a kérdést, leírom a tapasztalatokat. 3 nap pokol volt mikor hazahoztam a cicát. A kutyák ugattak, a macska fújt. Aztán elviselték már egymást. 3 hét macskázás után már meg is védték a cicát egy idegen macskától a kutyák. A ciccc dorombolós, bújós, de rafinált. Nagyon jó nézni ahogy játszik a kutyákkal. Ha elmegyünk is együtt hagyjuk MÁR őket. Nagyon örülök, hogy végül hazahoztam, és volt türelmem (és idegeim) kivárni amíg összeszoktak :) Kicsit átvették már egymás viselkedését is. A kutyák dörgölődznek hozzám, a ciccc meg csóvál ha örül. A legbüszkébb arra vagyok, hogy ha szólok CiccÚrfinak, hogy 'gyere', akkor odajön :)
2014. aug. 6. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!