Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól lehet kiszoktatni...

Mikortól lehet kiszoktatni egy kiscicát, és hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
1 hete került hozzánk egy 4-5hetes kiscica. Azóta a lakásban tartjuk, mert nagyon picike még. A kertben szeretnénk a későbbiekben tartani. Az udvaron van egy kamraház szerűség, ott lenne a végleges alvóhelye.

2014. jún. 16. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Készíts elő egy nagyobb műanyag dobozt, amibe a cica önállóan egyedül be tud mászni, tegyél bele homokot, vagy macskaalmot, amit kisállat-kereskedésben lehet kapni. Figyelned kell a cicára, ha úgy látod, hogy mindjárt elvégzi a dolgát, pisilni, vagy kakilni akar, akkor azonnal tedd be a műanyag dobozba, és ne engedd ki addig, amíg el nem végzi a dolgát. Előbb-utóbb megtanulja, hogy a dolgát ott végezze el. Ilyen kiscicát ne tedd ki a kamrába, mert sírni fog, és bármilyen más állat megölheti, ami a kamrába be tud jutni. Ha már nagyobb lesz, akkor majd a kertben is el fogja végezni a dolgát, ha már tudja, és megtanulta, hogy nem pisilhet a szőnyegre.
2014. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Medvi ***** válasza:
Még várnod kell a kiszoktatással, mert a csöppség elveszhet, nyest megeheti, kutya, bagoly elviheti. Csinálj neki kinti fekhelyet jó védett helyen, és ha már úgy látod, hogy ott jól érzi magát egyedül, akkor kezdheted kiszoktatni, eleinte csak nappalra, később, úgy féléves korától éjjelre is, de azzal számolnod kell, hogy kinti cicaként bármikor eltűnhet.
2014. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen hoztam el,10 hetesen kapta meg az első oltását, majd 12 hetesen az ismétlőt. Rá 2 hétre, amikor már kialakul a védettség, engedtem ki a kertbe. Kis aranyos így a két hónap alatt annyira hozzánk szokott, hogy nem megy el a kertből. Mindig résnyire nyitva az ajtó, hogy ha megijed valamitől haza tudjon jönni. Jelenleg bent van az idő 80%-ában (itt alszik, eszik). Úgy tervezem folyamatosan többet lesz kint, ahogy nő. Remélem ez segít neked. üdv
2014. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat. Arra gondoltam hogy olyan 3hónapos korától kezdem kiszoktatni de akkor is úgy hogy estére bezárom. Olvastam a hámról és pórázról cicáknak, lehet ezzel kezdek hozzá a kiszoktatáshoz. Erről van valami tapasztalata valakinek?
2014. jún. 23. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!