Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ürülék belélegzéséből...

Macska ürülék belélegzéséből lehet baj?

Figyelt kérdés
Nem régóta lakom itt ahol most, és a főbérlő rendkívül ritkán (kb 5 naponta) cseréli a macskája almát. Iszonyú büdös, gusztustalan, ráadásul az előszobában van a hűtőtől 2 méterre... A főbérlő alapvetően elég igénytelen hölgynek bizonyult, szóval ő ezt már észre sem veszi, megszokta. Persze idővel szóvá teszem majd neki, de addig is lehet tőle valami bajunk? Legalább lenne mivel érvelnem a szörnyű szagok mellett...
2014. jún. 26. 03:32
 1/4 anonim válasza:
Hát a macska ürülék nem egy veszélytelen dolog főleg terhes kismamánál, még suliban tanultuk, hogy nem érintkezhet macska ürülékkel a nő terhesen, mert van egy olyan vírus a macska székletében, ami okozhat egyfajta fogyatékosságot a babánál. Most sajnos nem jut eszembe a betegség neve. De, hogy belélegezve okozhat e valamit, az kérdéses, de nyilván, nem túl kellemes. Nekünk is lakáscicánk van imádjuk a macsek érdeke is, hogy tiszta alomba végezze (a miénk el sem végzi koszosba). Minimum 2-3 naponta cserélni kell és nem szabad ott hagyni benne a székletet, főleg nyáron. Szóval én helyeden érvelnék ezekkel, no meg macskának nincs útja felugrik mindenhova és, ha a koszos alomba mászkál, utána felpattan valahova akár asztal, hát akkor tutira el lehet kapni valamit.
2014. jún. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A toxoplasmosisra gondolt az 1. szerintem. Terhes anyáknak tényleg nem javasolt az almot takarítani, macskázni, de ha már egyszer valaki átesett a betegségen(amit nem csak a macska terjeszt) utána védet.Talán nagyobb probléma az ammónia. Egészségtelen nektek is és a cicának is. Én is lakásban tartom a cicámat, tudom, milyen szaga van a dolgoknak.Nem is értem , hogy hogy bírod elviselni. Mindenképp szólj a főbérlődnek, mert hosszútávon semmiképp nem egészséges.
2014. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a szagtól bajod nem lesz,de kellemetlen..annyit tudsz tenni,hogy naponta te kilapátolod a pisit kakit és akkor szag se lesz.
2014. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ettől lenne bajotok. Tény, hogy nem kellemes ilyen szagokra hazaérkezni, utána meg végig ezt szagolgatni. Nem tudom milyen almot használ, de az elég fura, hogy 5 naponta kell cserélni. Vagy nem is szedi ki addig a kakit,pisit? Én a szilikonos almot tudnám ajánlani, abból egy 8 literes elég egy hónapig is, ha 2-2 hétre a felét öntöd be. Próbáld meg vele ezt átbeszélni, esetleg ajánld fel, hogy te takarítod és veszel is bele, csak adjon rá pénzt.
2014. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!