Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes kiscicám nagyon...

10 hetes kiscicám nagyon sokat rosszalkodik, ugrál ránk, támad, harap. Igaz, csak játszik, de, hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Egy igazi, dorombolós kiscicát szeretnék, nem tudtok mondani praktikákat a jó nevelésre? Illetve mikor fogja az állandó harapást abbahagyni? Mindig szalad a lábunk után a lakásban és harapja, meg csüng rajta.

2014. jún. 26. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel nincs mellette másik kiscica, ezért a felesleges energiákat így vezeti le.


Ha nagyobb lesz, kinövi.

2014. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam is az egyik kölyök folyamatosan ezt csinálta.

Én megfogtam a nyakbőrét olyankor amikor harapott vagy helyből a hátamra ugrott, vagy bármi olyat csinált ami nem tetszett, enyhén a földhöz nyomtam (TÉNYLEG FINOMAN) és kicsit megráztam. Kb mindennel még egysze-kétszer próbálkozott, akkor újra nyakfogás-földhöz nyomva rázás és persze közben mondtam hogy nem szabad. Aztán megtanulta hogy mi az amit nem szabad.

A lényeg hogy mindig a büntetés közvetlenül a rossz cselekedet után történjen hogy tudja mihez kötni. Tehát ha lever egy virágcserepet amit te csak 10 perc múlva veszel észre, akkor hiába dorgálod nem fogja tudni hogy a cserép miatt lett megdorgálva.


Persze ettől függetlenűl egy pici cicának rengeteg energiája van amit le kell vezetni sok-sok játékkal.

Az én cicáim imádják a pingponglabdát kergetni, meg az álltalam húzogatott madzagot levadászni.

2014. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!