Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pórázra szoktatás? Miért...

Pórázra szoktatás? Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Ősszel találtunk egy kb. 9 hetes kiscicát, magunkhoz vettük (már volt 2 cicánk, egy sziámi és egy ragdoll).

Először csak úgy vittük ki, hogy plédbe volt végig, a feje látszott ki egyedül. Aztán tavasszal elkezdtük pórázon kivinni, mert nem akartuk, hogy elszaladjon (mindentől és mindenkitől fél, csak tőlem és anyától nem). Aztán idővel a pórázt is elhagyhattuk, de pár hete elkezdett átmászni a szomszédba, ahonnan alig bírtuk hazahozni.

Múlt héten megint átment, de ott van egy macska és megverte. Megijedt, remegett és miután megfürdettük, nem is akart kimenni.

Tegnap kivittem pórázon, de csak hisztizett, 3 métert nem bírtunk normálisan menni.


Nem értem, miért akar elszökni. A másik 2 cicánk nyugodtan elvan az udvaron (bár ők is csak felügyelet mellett lehetnek kint, egyedül nem), sose akartak átmenni a szomszédokhoz. Mind a három herélt, ez sem lehet a gond.



Hogy szoktassuk le erről? Miért csinálja?


2014. jún. 30. 12:38
 1/5 nüncüske válasza:
Ha jól értettem van anya? Nem foglakozik vele mert nekem 8 hetes kiscicáim vannak anya nélkül és mivel én neveltem eddig rám hallgatnak.Mondjuk én személy szerint nem kötöttem soha egyik macskámat se pórázra!Egyébként valószínűleg fél, dédelgessétek kicsit és hátha tanult az esetből és nem megy át legközelebb!
2014. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs anya, az én anyukámra írtam. :)

Nem félt, hanem kiakart menni, de csak pórázon vittem ki.

Azzal meg csak ugrált és legszívesebben leszedte volna, de régebben semmi baj nem volt vele, ugyanúgy sétált a pórázzal, mintha nem lenne rajta semmi.

2014. jún. 30. 13:28
 3/5 Medvi ***** válasza:
Túlságosan kalandvágyó a természete, nem fogod tudni leszoktatni a csavargásról, csak ha nem engeded ki a házból. Vannak ilyen csavargó típusú cicák. Örülj, hogy nem egy vérengző kutya van a szomszédotokban.
2014. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább ki se vidd, de póráz nem való macskának.
2014. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nüncüske válasza:
Figyelj szerintem egy cicának nem való póráz! Nekem is volt már ilyen kaland vágyó cicám de hagytam had sétáljon egyedül az udvaron! Figyeltem rá és nem lett semmi baja! (nekem mondjuk kint vannak a cicák de estére bezártam amíg még kicsik voltak)
2014. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!