Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan engedjem le panelban...

Hogyan engedjem le panelban tartott macskámat?

Figyelt kérdés
Panelban(2. emelet) lakunk, a 17. kerületben egy "békésebb" lakótelepen(azért vannak autók). A cicám mindig olyan keservesen nyávog az ajtóban, hogy le szeretne menni és szerintem is jobb lenne neki, csak nagyon féltem. Ezért próbálkozunk pórázzal, csak ez nem ugyanolyan. Nem tud fára mászni, lopakodni, futkározni és bokrokba bemenni. Ezért úgy terveztem, hogy nappal leengedem este meg remélhetőleg vissza jön. Hogy lehet ezt megvalósítani?

2014. júl. 7. 05:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem is értem,miért kell panelba macska!Ennyi erővel bezárhatod egy ketrecbe is!
2014. júl. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát panelban ez csak pórázzal és hámmal megoldható. Akármilyen békés környék a rágcsálókat mérgezik, a macska meg vadászik a "nasizás kedvéért" híába nem fér hozzá a méreghez, ha a mérgezett rágcsálóhoz igen. Tud autók között közlekedni? "Egyszerű lelkek" nem fognak rá légpuskával lövöldözni?

A szomszédunk a macskáját a (zárt) folyosóra szokta miengedni. Neki ez elég kaland.

Ha a macska kint van nagyrészt egy bokor alatt alszik.

Panelba vagy picike macskát lehet befogadni, aki nem ismeri a "szabad életet" és a lakás a birodalma. Vagy pórázon hámmal tudod sétáltatni. A környezetemben a macskák közel 90%-a az első másfél "szabad" év alatt autó alatt végezte, csak a maradék kb 10% tanult meg átmenni az autók között...

2014. júl. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én szomszédom pórázzal sétáltat, probléma nélkül.

Hám, meg vagy 8 méter zsinór.


Nem is igényel sokkal többet a macska, látom az ablakból. Ugyanúgy tud fára mászni, eljátszik a fűben, kergeti a rigókat... Semmi probléma a hámmal.

2014. júl. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag pórázzal. Vagy veszel egy telket, amit elkerítesz, hogy ne tudjon kiszökni. Vagy megkérsz olyan ismerőst, akinek van macskabiztos kertje vagy udvara, hogy időnként had lehessen ott a macskád.


Utcára és más ember magánterületére sose engedj macskát, mert az senkinek sem jó, ha hiszed, ha nem, még a macskának sem jó, maximum csak rövidtávon.. Hogy hosszútávon életben maradjon úgy, hogy minden nap elkóborol, ahhoz nagy szerencse kell.


Háziasított állat, épp úgy mmint a kutya, nem utcára valók! Felelősségteljes állattartók foglalkoznak az állataikkal és nem rakják ki.


Ha tartozik valammi közös udvar a panelhez, akkor beszéld meg a lakóközösséggel, hogy kialakítanál valami futtatót, esetleg más macskással álljatok össze és saját pénzből építsétek meg. De előtte ivartalanítsátok a macskáitokat! Továbbá úgy építsétek meg a futtatót, hogy ne legyen benne fa, bokor, amelyeken madarak élnek, ugyanis a macska simán megöli őket, ha nem éhes akkor is. Rengeteg védett madár halt már ki a macskák miatt így is.


Ha ez nem megy, akkor foglalkozzatok több időt vele és nem fog nyávogni, meglátjátok!

2014. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem kell leengedni, mert mások el fogják zavarni, és kóbormacska lesz.

Otthonos környezet kell neki, pár növénnyel és sok foglalkozás, valamint az egész lakásban tudjon mászkálni.

2014. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 1,5 éves cicámat hoztam el kertes házból, teljesen kinti cica volt, egy 35m2 lakásba, mert muszáj volt, nem akartam otthagyni, (elköltöztem). Eleinte az enyémnek is elég volt a folyosón mászkálni, de később vettem neki hámot akkor már kb. 2 éves volt, és levittem sétálni. Nem előszörre ment, nem is másodjára... sokadjára míg lejutottunk és míg nem én húztam hanem ő ment elől. Mostmár élvezi tudja mi az a hám, tudja ha előveszem megyünk le, és sétálunk, leülünk a fűben, nézelődik aztán ha megunja vagy én, akkor feljövünk. Mindenhez idő kell, de csakis pórázzal, anélkül én nem merném. Eleinte a pórázat is meg kell, hogy szokja, mert új. Mostmár 3, 5 éves nyáron megyünk csak le, de ritkán, teljesen megszokta a fenti létet, télen egyáltalán nem megyünk le. Türelem, ne várj elsőre csodát a macskától. Annak is örülj, ha megengedte, hogy ráadd a pórázt. Sok sikert.
2014. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem már elsőre megy is magától, csak sajnos olyan helyekre szeretne be menni ahová nem tudom követni. Amúgy, nem szokta megunni. Egész nap lent lenne ha hagynám. És amikor nincs lent akkor az ajtóban nyivákol.
2014. júl. 7. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy írták a többiek, CSAK PÓRÁZZAL engedd ki, mert ott kóborolnak kutyák,elüthetik autók, mérgezik a rágcsálókat. de egyébként a miénk is szobacica, de életében nem kívánt kimenni, mondjuk ő nem is tudja mi az:) próbáljátok levezetni ott bent az energiáját játékokkal, mert jobban is jártok, kevesebb betegséget kap el bent a lakásban, oltani se kell annyit. Ha nem marad más,akkor póráz.
2014. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!