Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet fésülni a cica...

Hogyan lehet fésülni a cica szőrét, ha ő nem szereti?

Figyelt kérdés

Hosszú szőrű cicám van.Naponta próbálom fésülni, de csak a hátát, nyakát,farkát és a fenekét hagyja, a hasát és lábai tövénél nem. Most pont a lábak tövénél kezd filcesedni.

Mindenféle filcbontó fésűt és sprayt is vettem, de a filces részen nem tudom fésülni, nem hagyja. Tudtok valami ötletet mondani? Már azon gondolkozom, hogy kozmetikushoz viszem, de nem akarom, hogy maine coonból rövid szőrű macska legyen.


2010. jan. 8. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj neki jutalomfalatokat adni miközben fésülöd a bundáját. Ezzel is eltereled a figyelmét ha elkezd ficánkolni ne add oda neki de ha nyugodt akkor igen! És beszélj hozzá közben! Sztem beválhat :)
2010. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem perzsa cicám van, nálunk a comb és a farok a problémás terület. A hasát úgy szoktam fésülni, hogy vagy akkor "támadom le" amikor a hátán fekszik, avagy, a bal kezemmel megfogom a hóna alatt, két lábra állítom úgy, hogy nekem háttal legyen, és akkor fésülöm. Így kézre is esik, és ha mocorogna, akkor a bal kezeddel tudod fogni a kezeit.
2010. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én etetés közben szoktam, ha nem válik be akkor jutalomfalat. viszont nekünk elég falánk, semmi pénzért nem hagyja abba az evést, ha a tietek nem ilyen akkor az előbbi nem az igazi.
2010. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azta de szép cicád van!nem tudom a kérdésedre a választ, szerintem egyik macsek sem szereti, ha a lábát piszkálják, legalább is az enyém nem szereti.
2010. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt sem szeret az enyém, ha a hasát fésülöm, mert csikis.megfogja olyankor a fésűt és a hátsó lábaival rugdossa, utánna fúj rá és ott hagyja.Kényes, látszik, hogy kanból van:)
2010. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsánat *kandúrból
2010. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Végül egy kis csellel megoldottam a problémát. Első lépésben, vettem egy olyan fésüt ami fésülés közben be is tudja vágni a filces részt.

Mivel ő maine coon nagyon szeret a kádban pancsolni, ezért egy picit megnyitom a csapot, ő a kádba ugrik és amig a vizzel játszik simán meg tudom kefélni.Amikor meg iszik a csapból és két lábra áll akkor a hasát is sikerül.

2010. jan. 13. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!