Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek kinti-benti cicája van...

Akinek kinti-benti cicája van az hogy oldja meg, hogy amikor a macska kint van ne szökjön el?

Figyelt kérdés
12 hetes a macskám és két hete van nálam. A nap legnagyobb részét bent tölti, de Naponta többször kiviszem az udvarra, mivel kertes házban lakunk. Nem hiszek az olyan állattartásban, amikor valaki bezárva tartja a kedvencét, hiszen én se tudnék így élni, ráadásul hatalmas mozgásigenye van. Az a baj, hogy egy-két napja elkezdte felfedezni magának a világot és ezért folyton elszalad. Attól Félek, hogy el fog szökni és nem jön vissza. Póráz egyáltalán nem jöhet szóba, mert hülyeségnek tartom, mivel nem kutyáról van szó. Meg lehet egy macskának valahogy tanítani, hogy hova Mehet és hova nem? Ha igen, akkor milyen módszerrel?

2014. júl. 16. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%

#1

Szerintem ha egy cicát megkérdeznél, hogy élne-e hosszú életet úgy, hogy egész életében csak a négy falat látja, vagy inkább felvállalná a kockázatot, hogy hamarabb meghal, cserébe láthatja és élvezheti a kinti életet, tuti, hogy az utóbbit választaná. Én sem élném az életem egy lakásban, bármennyire biztonságos, és bármennyire garantálnák, hogy akkor 100 évig élek. A macskának nincsen időérzéke, nem érdekli a jövő, a jelenben él, azt akarja lehető legjobban kiélvezni. Mindenáron hosszú életű zombit csinálni belőle a gazdi önzése, nem az állat érdeke.

2014. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Amíg a teljes oltási programja nincs meg, szerintem érdemesebb benn tartani, illetve ivarérés körül amint lehet, majd ivartalanítani, így tudod garantálni a biztonságát ha kijárós. Ivartalanítva nem fog messzire eljárni és más macskákkal nagy bunyókba keveredni, nőstény esetén meg nem vonzza oda a környék szerelmes kandúrjait, nem lesz szaporulat, stb. Legyen rajta nyakörv (könnyen kioldódós, ha netán elakadna) rajta bilétával, amin a telefonszámod van - így legalább látják, hogy nem szabadon hazavihető kósza (bár ha nagyon különös színezetű, vagy épp fajtacica, ez se garancia).


Nem fogja megtanulni, hogy kerítésen belül maradjon. Van macskabiztos kerítés, ha belefér a keretedbe, illetve fákra tehető macskagallér, esetleg kifutót biztosíthatsz neki, ezeken kívül máshogy nem fogod tudni megakadályozni, hogy kimenjen felfedezni, vadászgatni, csak a fent említettekkel csökkentheted a rá leselkedő veszélyeket. Vannak elvileg ilyen macskariasztó szerek is, de gondolom azokkal körbefújni vagy körberámolni a teleket nem egyszerű.


Elszökni nem fog, attól ne félj, ha nem jön haza egy macska, annak más, őrajta kívül álló oka van (megfelelő tartás mellett persze).


Pórázra ennyi idősen bőven szoktatható a macska, ha nem akarod sem ezt, sem hogy szobacica legyen és nem tudod a fentebbi szökésgátlókat biztosítani, akkor benne van a pakliban, hogy valami baj éri odakinn - te tudod, a lakókörnyezeted mennyire veszélyes (forgalom, kutyák, vadállatok, szomszédság, stb).


A felelős állattartónak elvileg gondoskodnia kéne, hogy a birtokáról felügyelet nélkül ne szökhessen el az állat, ezt kijárós macskánál (a már említetteken kívül) nem fogod tudni biztosítani. Szóval mérlegelned kell.

2014. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt, attol hogy szerinted a poraz hulyeseg, meg teljesen jo otlet - foleg kiskoratol fogva, mert igy rogzul benne, hogy akkor menjen ki, amikor te is ott vagy. Aztan a poraz elhagyhato.

Mindenesetre, ahogy en csinalom:

(Es nalam nincs olyan, hogy "neha egy-egy nem jon vissza, ez jarulekos veszteseg")

Szigoruan csak felugyelettel engedem ki, es hosszabb-rovidebb idonkent magamhoz hivom, es jutalomfalatot adok neki. Aztan mehet ujra a dolgara.

Igy rogzul benne, hogy jojjon a hivasra, es az is, hogy ne menjen olyan messze, ahol nem hallhatja a hivast.

Es persze a megfelelo kor elerese utan ivartalanitas.

2014. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én is úgy csinálom, ahogy te, de mostanában el akar szökni. Tehát ki akar menni az utcára, a szomszédba stb. Attól félek, hogy nem tud magára vigyázni. Szerintem várok még egy hetet és megpróbálom egyedül is kint hagyni. Remélem, hogy vissza fog jönni.
2014. júl. 16. 21:27
 15/22 anonim ***** válasza:
Kertes házban élek 4 cicával, nem engedem ki őket, igaz jó nagy a ház. Hiába nyugis, családi házas a környék, alig valami forgalommal, mégis minden hónapban van megmérgezett, elütött cica az utcán. Egy megoldás lehetséges, amin én is töröm a fejem mostanság: a macskabiztos kerítés. Érdemes utánaolvasni.
2014. júl. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
3 cicám van, egy 17 éves ivartalanított nőstény, és egy 14 éves ivartalanított kandúr, akiket kijárósként tartok, éjszaka bezárom őket. Mindkettő makk egészséges, rendszeresen oltva vannak és féregtelenítve,emellett egerészhetnek, játszhatnak, fára mászhatnak, teljes életük van és még csak nem is rövid. Sokkal hosszabb szerintem bezárva sem lenne. Nincs macskabiztos kerítésem, a cicáim mégis maximum a szomszédig mennek el. Nincs mérgezés, mert itt a cicák összefognak mindent, ami mozog, így nincs szükség semmilyen méregre, mindenki békében él. Az egész kulcsa az ivartalanítás. Még fiatalon, akár ivarérés előtt is érdemes megcsináltatni a műtétet, 5 hónaposan már simán lehet. A harmadik cicám egy kidobott, 8 hét körüli pici, vele ugyanazt csinálom, ami a nagyoknál ks bevált. Ivartalanításig közösen járunk ki. Én magam készítettem a picinek egy hámot, szétvágtam egy régi sálat, amibe vágtam 2 lukat a mancsainak, az oldalát meg bevágtam, hogy keresztbe meg tudjam kötni a hátán. Vágtam egy hosszú madzagot (7 méter), amit hozzá kötöttem. Így van a picinek bőven mozgástere, de mégsem tud elszökni, így folyamatosan vissza tudom hívni, de el is tud menni messzebbre, ha szeretne, mégis tudom, hogy mikor hol van. Ivartalanításig így járunk ki, majd ivartalanítás után engedem csak ki. Nekem ez 2 cicánál bevált, én ezt csinálom megint. Én sem vagyok híve sem a bezárásnak, sem a póráznak, de az biztos, hogy ahhoz, hogy a cicáim ilyen szép és hosszú életet éljenek, ahhoz szükség volt arra is, hogy a szomszédok is normálisak, a kutyák is jófejek és a forgalom minimális az utcában, sohasem volt még se mérgezés, se gázolás.
2014. júl. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
26%

Ez a macska bentre való, arra lettek kitalálva tökéletesen igaz az agyon tenyésztett ragdoll, maine coon, szfinx, sziámi stb "életképtelen" macskákra, de nem egy házi cicára.

A kitenyésztett macskák úgy lettek kitenyésztve hogy nem legyen bennük semmi ösztön, csak egy nyugodt szőr gombóc (kivéve szfinx) legyen. Eljátszanak persze, de meglátnak egy egeret aztán fejvesztve menekülnek.


Viszont a legtöbb házi cicának szüksége van a nagy mozgástérre, a vadászatra. Az én cicám naponta 5x kap enni, plusz ami csurran cseppen főzés közben, de élvezettel vadászik és büszkén hozza a zsákmányt. Neki ez a boldogság, az hogy húzogatok elötte valami szörgolyót egy madzagra kötve, az nem köti le.

Az az önelégült arc, amikor a háztetőről pásztázza a környéket, olyan örömteli látvány. Szeret ott lenni, ha bezárnám a házba az unalomba halna bele.

2014. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Utsó: a felsoroltak közül egyedül a szfinx, ami csak benti tartásra alkalmas.

A Maine Coon nem mai gyerek, a vikingek hurcolták be eredetileg, pont olyan a testfelépítése, szőrzete, hogy fagyálló legyen (a norvég erdeihez és a szibériaihoz hasonlóan), tehát pont marha jól elvan kinn, akár télen is. Az más kérdés, hogy itthon a kijáros coon-t jó eséllyel ellopják.


A sziámi is ősi fajta.


A ragdoll modernebb hibrid, egészséges fajta, csak a sziámihoz hasonlóan embercentrikusabb, mint az átlag, de ez nem jelenti azt, hogy életképtelen lenne.

Mindegyik képes vadászni, a vadászösztön mindbe benne van.

2014. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kittycat180 válasza:
43%

Hát,nekem van egy macskám aki 2éves és vagy 1éve folyamatosan ki-be járkálés még sosem szökött el és nem lett semmi baja.Nem igazán tartom jónak,hogy egy macskát mindig benn tartsunk.A macskák nagyon szeretnek vadászni,futkorászni ez nekik borzasztóan izgalmas.Tulajdonképpen imádnak néha vad életet élni.

Én azt mondom kedves kérdező,hogy igazán attól függ az,hogy egy cica elszökik vagy nem,hogy milyen érzelmi viszonyok kötik a gazdájához.Azt javaslom,hogy még azért tartsd bent kb. olyan 5-6 hónapos koráig(néha azért vidd ki és mutasd neki meg milyen a kinti világ,hogy felfedezhesse a kertet és annak környékét) mert akkor már jobban tud vigyázni magára.

Biztos vagyok benne,hogy nagyon szeret téged és biztosan nem akar majd elszökni

Addig is szeretgesd sokat és babusgasd.Akkor biztosan nem fog elszökni mert még jobban fog addigra szeretni

De ne felejtsd el hogy legalább kétnaponta meg kell neki mutatni hogy milyen a kert és ha kimegy a kerítésen túlra akkor hogyan juthat vissza!De szerintem először a kerítésen belül fog maradni még majd olyan 4-6napig mert akkor hatal as újdonság lesz neki a kert

:)

2014. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 kittycat180 válasza:
43%
Garantálom,hogy nem szökik el ha szeret.Biztos vagyok benne,hogy jó gazdi vagy
2014. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!