Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek kinti-benti cicája van...

Akinek kinti-benti cicája van az hogy oldja meg, hogy amikor a macska kint van ne szökjön el?

Figyelt kérdés
12 hetes a macskám és két hete van nálam. A nap legnagyobb részét bent tölti, de Naponta többször kiviszem az udvarra, mivel kertes házban lakunk. Nem hiszek az olyan állattartásban, amikor valaki bezárva tartja a kedvencét, hiszen én se tudnék így élni, ráadásul hatalmas mozgásigenye van. Az a baj, hogy egy-két napja elkezdte felfedezni magának a világot és ezért folyton elszalad. Attól Félek, hogy el fog szökni és nem jön vissza. Póráz egyáltalán nem jöhet szóba, mert hülyeségnek tartom, mivel nem kutyáról van szó. Meg lehet egy macskának valahogy tanítani, hogy hova Mehet és hova nem? Ha igen, akkor milyen módszerrel?

2014. júl. 16. 19:13
1 2 3
 21/22 dorcsuu ***** válasza:

Nyugi, az teljesen normális, ha a cica ki akar menni a kertből. Az én macskám kint született és egészen addig nem járt benn házban amíg el nem hoztuk magunkhoz. Nálunk nyáron egyáltalán nem jön be, pedig egész nap tárva-nyitva áll a teraszajtó, de kinn jobban szeret heverészni. Néha bejön, ha éhes, vagy társaságra vágyik, néha pedig átmegy a szomszédba felfedezni, vagy vadászni. Télen szinte egész nap benn van, néha bent is alszik, de általában kiengedjük éjszakára mert különben hajnalban végiggyalogol rajtam hogy engedjem ki pisilni. Múltkor a buszmegállóból sétáltam haza, a macskám pedig a túloldalon bóklászott, majd mikor felismert engem, rögtön hazarohant, hogy az ajtóban várjon. :) Ha szeret a cica, akkor nem megy el messze, és pár óra múlva vissza is jön. :) Persze mivel a tied még kicsi, picit veszélyes neki egyedül bóklászni. Amikor az én cicám akkor volt, mint a tied, szinte csak kinn élt, és a szomszédunkban van egy óriási német dog. Egyszer kiskorában átbóklászott hozzá, hát szerintem egy életre elment tőle a kedve. Szóval ne félj, a macskák tanulékonyak. Persze elővigyázatosságból megkérdezheted a szomszédjaidat, hogy raknak-e ki patkánymérget, illetve hogy a kutyáik kergetnek-e macskákat, vagy ha forgalmasabb helyen laksz akkor tényleg nem árt figyelni az autókra. De a macskák egyáltalán nem szöknek el, ha tényleg szeret, biztosan visszajön. :) Hiszen te eteted meg minden:)


Az első pedig hülyeségeket beszél, a macskák tudnak vigyázni magukra. Az ilyen életképtelen ölmacskáknak, vagy a szfinxeknek pedig teljesen más igényeik vannak mint más macskáknak.

2014. aug. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
A mi cicánk a szomszéd romatelepről jött át kölyökkorában a nyaralónkba. Kapott enni, inni, nem is ment vissza a romatelepre. Amikor hazajöttünk a lakásba, elhoztuk magunkkal, utána kb. 6 évig lakásban élt. Nyaranta egy-két hétre elvittük a nyaralóba, ki-be járhatott szabadon, de sose ment el. Utána egy új kertesházba költöztünk, kb. egy hét után már kiengedtük, és akkor sem ment el, itt lakik velünk már 2 éve. Maximum a ház elé megy ki. Szóval ő élt kint is és bent is, és az a tapasztalatom, hogy macskát CSAK kertesházba szabad tartani, hogy kimehessen bármikor. Lakásban macskát tartani (szerintem) kínzás. Nem csodálom hogy sok macska depressziós lesz. A miénk például sokkal kedvesebb és jókedvűbb lett, mióta kertesházban élünk. Csak azt sajnálom, hogy 6 évet lakásban (börtönben) kellett lehúznia.
febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!