Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskár ha adok bolhaírt...

Benti macskár ha adok bolhaírtó nyakörvet lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült hogy a cicám bolhás! Benti cica vele alszok és mindent vele csinálok! Lesz valami bajom hogyha ráadom a bolhaírtó nyakörvet? Csak mert abban valami szer van gondolom!Vagy inkább cseppeket vegyek neki? Melyik az olcsóbb és a hatásosabb?
2010. jan. 8. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, ahogy a tájékozttó is ajánlotta, azaz az első 3 nap nem nyúltunk hozzá vagy utána rögtön kezet mostunk.
2010. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz
2010. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! A bolhairtó nyakörvek közül kevés olyan van, ami igazán hatásos. Ráadásul kényelmetlen is a cicának. Én a következő haditervet ajánlom: vegyetek cseppeket állatorvosnál vagy állatpatikában, és a használati utasítást betartva cseppentsétek rá a macskára. Utána egy darabig nem szabad simogatni a hátát, ahol rá lett rakva a csepp. Ezen kívül mossatok ki mindent, amit lehetséges, gondolok itt a pokrócokra, szőnyegekre, és különösen a macska fekhelyére, mert ott tanyáznak a bolhák és a petéik. Vegyetek olyan bolhairtó spray-t is, amit nem a cicára kell fújni, hanem a lakásban, és azzal fújjatok be mindent, lefőképpen a kárpitos bútorokat és a már korábban említett szőnyegeket, ilyesmit. Ezek után bolha legyen a talpán, amelyik nem pusztul ki!

(Állatorvos hallgató vagyok, és tapasztaltam is már a bolhainváziót)

2010. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló: Akkor veszünk cseppeket és megfogadom a tanácsot!
2010. jan. 8. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem is a csepp a leghatásosabb. a nyakörv semmit sem ér.
2010. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk anyum allergiás a bolhairtó nyakörvre, így cseppeket használunk, ami szerintem hatásosabb. :)
2010. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!