Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezek után kiengedjem a cicámat?

Ezek után kiengedjem a cicámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 2 éves kiherélt szobacicám. Eddig csak lakásban volt, viszont 2 hete kiszökött. Eddig látni se láttuk viszont ma előkerült. Valószínűleg azért szökött ki mert vágyott a szabadba. Itthon nagyon szeretjük, rengeteg törődést kap, jól van tartva. Ezek után ki engedjem hogy legyen kinti-benti cica? Félek hogy elveszik, viszont ha csak benti akkor is félek, hogy neki nem jó és újra elszökik. Kérlek segítsetek, mit csináljak??

2014. júl. 25. 18:56
 1/9 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem ha kertesházban laktok,akkor alap,hogy a macska ki is mehet.Engedd ki,a mi cicánk is kinti-benti,mindig itt van valahol a kertben,játszik és boldog.Hidd le a cicádnak is sokkal jobb lesz,ráadásul ivartalanított szóval még az ösztönei sem hajtják.
2014. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Két cicám van, kertes házban lakunk, úgyhogy evidens volt, hogy kinti-benti cica lesz mindkettő. Ki vannak herélve, nem csavarognak el (egyszer fordult elő csak, de előkerültek). Este már ott toporognak az ajtóban, bejönnek, lefekszenek a helyükre és reggelig nyugiban alszanak. Reggel kiengedem őket és este hazajönnek. Nem mellékes az sem, hogy sokkal kevesebb almot használunk azóta és éjjel nem csapnak ramazurit, mert kitombolják magukat nappal.
2014. júl. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogyan szoktassam ki?
2014. júl. 25. 21:55
 4/9 anonim válasza:

Nem tudom, az enyémeket nem kellett szoktatni. Kiengedtem a kertbe mindkettőt, óvatosan körüljárták az udvart-először csak alig pár méterre merészkedtek az ajtótól-, utána "bevették" az egész kertet. Néha látom, hogy az utcára is kimerészkednek, de ez azért nem jellemző. Enni nálunk kapnak, jó dolguk van, nincs okuk elszökni. És már nálunk "bandáznak" az utca többi macskájával. Sötétedéskor látom, hogy 5-6 szempár villan, mikor kimegyek.

Csak engedd ki, legyél vele, amíg nem lesz bátorsága egyedül is kimenni.

2014. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is kertes házban lakom, soha nem engedem ki a macskáimat. Nem szeretném, ha elütnék, megmérgeznék, kinti macskáktól kapna halálos gyógyíthatatlan vírusokat .... és még sorolhatnám. Hiába nyugis, családias a környék, ahol kevés az autófogalom is, mégis rendszeres vannak elütött cicák és a mérgezések is gyakoriak. :( Szerintem a mai világban a macska nem való kintre, ha az ember azt szeretné, hogy sokáig éljen a kis társa.
2014. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolso valoszolo en is igy gondolom de annyira vagyik felek ha megegyszer elszokik nem jon vissza vagy valami. de azert lett csak benti cica mert mar annyi cicam volt egyiket elutottek masikat megmergeztek tobbit kutya tette szet :'( de igy meg anyaek nem normálisnak gondolnak hogy tulaggodom meg csak artok neki stb...de amikor eltunt annyira kikeszultem hogy anya be akart nyugtatozni es nem szeretnem ezt megegyszer atelni. most nem tudom mit tegyek teljesen ossze vagyok zavarodva :(
2014. júl. 26. 23:15
 7/9 anonim válasza:

"Valószínűleg azért szökött ki mert vágyott a szabadba."


Igen, azért szökött el. Ha szeret nálatok lenni, nem fog még egyszer ellógni. Gondolj bele, te is megzavarodnál, ha nem mehetnél ki a lakásból. Legalább úgy vidd ki néha az udvarra, hogy ott vagy vele.

2014. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Nekem is volt egy cicám, pénteken ütötte el egy autó a ház előtt. Én is féltettem, 1 évig szobacica volt, de annyira vágyott ki, mindig ott nyávogott az ablakban keservesen. 1 év után engedtem ki először, de annyira féltettem, hogy az első időkben pórázon sétáltattam a kertben (nagy, 100m hosszú, sövénnyel körbevéve), mindenki hülyének nézett... Minden nap körbesétáltuk a kertet többször, ismerkedett a területével. Aztán szép lassan elengedtem, de folyton aggódtam, mert hátul nem volt kerítés, és a szomszéd kutyák folyton bejártak, egyszer el is kapták szegényt, de akkor sikerült megmenteni. Ezután megint nem engedtem ki, de akkor napokig nem evett és végtelenül szomorú volt. Szóval beletörődtem, hogy ez benne van a pakliban, hogy bármi történhet vele, de ő ki szeretne járni. Benne nagyon nagy kalandvágy és vadászösztön volt, minden reggel több egér, hörcsög, pocok sorakozott az ajtó előtt a lépcsőn, ő meg nagy büszkén várta a dicséreteket, ami valahogy káromkodásba fulladt..:-). Azóta eltelt 4 boldog, örömteli, gondtalan év, nagyon sok mindent megéltünk együtt,mivel nincs, nem lehet gyerekünk, ő volt a mi kis vigaszunk,és mindent meg is tett azért, hogy pótolja egy gyerkőc hiányát, már amennyire lehet... Nagyon kedves, szeretetreméltó, bújós, vidám cica volt. Sosem járt ki az útra, nem tudom mi történhetett pénteken, hogy mégis megtette... Csak az vigasztal, hogy nagyon-nagyon szerettük, és nagyon kalandos kis boldog élete volt. Mindezek ellenére sem bántam meg, hogy kiengedtem, de el kell fogadni, hogy egyes macskák nem boldogok bent a házban. Viszont, mivel azóta itt volt, hogy beköltöztünk a házba, nagyon üres nélküle a ház, a kert, és már semmi sem lesz ugyanaz...De nem mindenkivel történik ilyen, a két szembe szomszédnak is kijárós cicája van, az egyik 8, a másik 10 éves, és még sosem történt velük semmi baj. Szerintem legyél kint vele, amikor kiengeded, és foglald le, játszatok. Nekünk általában úgy volt, hogy nappal kint volt, éjszakára jött be. Tanácsot nem nagyon lehet adni, ha kivágyik, de nem engeded ki, ő lesz boldogtalan, ha meg kiengeded, folyton aggódni kell érte...:-/
2014. júl. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi napokban kivittem pórázon az udvarba sétálni, körülbelül 30-40 percet voltunk kint. Azt hitem jobb lesz, és elég lesz ha naponta kviszem sétálni. De azóta folyton az ajtót nézni és nyávog. Próbálok vele játszani, símogatni, de csak keservesen nyávog. Nem szeretném azt, hogy reggel ki engedem és este jön csak be, mert eléggé veszélyes ahhoz a környék. Tele van kutyákkal, és dilis szomszédokkal akik mérgezik a cicákat. Nem tudom mi legyen, reménykedem abban, hogy mégis jó lesz neki ez a sétálós módszer. Esetleg egy másik cica lehet, hogy segítenne? Bár nem hiszem, hogy a szüleim beleeggyeznének, de hátha. Akkor nem unatkozna, jobban szeretne bent lenni gondolom.
2014. júl. 29. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!