Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti lakásban tartott kiscicát...

A ti lakásban tartott kiscicátok átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Három napja van nálunk, éjszakára becsuktam a fürdőbe, nappal mehet bárhova. Este, mikor becsukom, egy ideig nyávog, aztán csendben marad. Lehet, hogy jól megszokja, hogy éjszakánként ott van? Vagy mindig próbálkozni fog, hogy kijöhet-e?

Ha beengedném a hálóba, nem állna neki éjjel játszani, vagy rajtunk mászkálni?


2014. júl. 29. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod a hálóba engedni ,most legyél következetes vele !
2014. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nappal bejöhet, most is itt alszik az ágyunkon. Azt nem szeretném, hogy éjjel, vagy hajnalban rajtunk ugráljon, felébresszen minket.

Jól meg tudja szokni ezt a rendszert, hogy éjszakánként ott van?

2014. júl. 29. 15:50
 3/12 anonim ***** válasza:

A miénk éjjel is aktív-inaktív. Kb este 11-ig ébren van, ilyenkor a legaktívabb, aztán alszik a nyakamban ha hanyatt fekszem, ha máshogy akkor hozzám bújva a fejem mellett. Aztán hajnali 4kor kel, ilyenkor kel a párom is hogy munkába induljon. Ébren van egy órát aztán alszik végül reggel velünk együtt kel 7 óra felé.

Én nem zárnám be a fürdőbe 1. mert baromi kicsi a miénk (3-4 nm) 2. mert ott vannak vegyszerek is.

Ismerősék a szobából kizárják éjjelre, de a lakás többi részében járkálhat.

Nálunk ha elmegyünk valahova, akkor a nagyszoba ajtaját becsukjuk, mert vannak ott növények, pár kallódó vezeték, és hát az ördög nem alszik. Ha otthon vagyunk, akkor a wc-n és fürdőn kívül bárhova mehet.

(15hetes cica)

2014. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A mi cicánk velünk alszik mindig, van hogy hamarabb kel mint mi de olyankor (viszonylag) csendben eljátszik, eszik, iszik vagy van amikor odabújik hozzánk leellenőrizni hogy felkeltünk-e már (arc/orr simivel) :) 5 hónapos

A másik cicám aki mostmár anyukámékkal lakik, anyáék kérésére az éjszakát mindig a fürdőszobában tölti, így szoktatták amióta náluk van, jól beválik, este már mindig "szól" mikor álmos, mint egy kisgyereket fel kell kísérni (az emeleten van a nagy fürdőszoba, ami teljesen biztonságos nem tud magában kárt tenni, bent van neki kaja, víz és alom meg a kis széke amin alszik) szépen elköszönni tőle és rázárni az ajtót :) megszokta, jól működik a rendszer (már-már duzzog ha esetleg vendégség vagy más miatt ő már aludna de nincs senki aki felkísérné ilyenkor tüntetőleg alszik el a legviccesebb helyeken, helyzetekben :) csudapofa az a cica :) ő nemsokára 2 éves lesz. A lényeg hogy kezdetektől próbáljatok egy valamire szoktatni, és onnantól úgy legyen, ez a legjobb neki is még ha eleinte tiltakozik is, később rosszabb lesz ha hirtelen már nem aludhat pl veletek holott eddig meg igen, nem fogja érteni most mi változott.

2014. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én cicáim velem feküdtek és keltek. Szerencsém volt velük, tökéletesen idomultak az én alvási szokásaimhoz.
2014. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
szerencsétlen macska egész éjszaka egy fürdőszobába van bezárva?? ha minden este becsukod, persze megszokja szegény mert nem tehet mást de szerintem ez kegyetlen.. nálunk nyitva van a háló ajtaja, 2 különböző személyiségű macskánk van, de mindkettő megtanulta hogy éjszaka hagynak aludni. nem szoktak rajtunk ugrálni. ha nem alszanak kimennek a nappaliba játszani.
2014. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Igen "szerencsétlen" macska minden éjszaka, amit alvással tölt, kénytelen egy 16 négyzetméteres szobában tartózkodni... Ahol csend és nyugalom veszi körül, nem fekszik rá senki, nem rúgja le senki véletlen az ágyról éjjel, hát milyen szörnyű a sorsa? És még a szüleim is tudnak tőle nyugodtan aludni?? Hát ilyet :) Igazi állatkínzók vagyunk mert a cicának biztosítunk egy saját helyet ahonnan valóban kb 6 órán keresztül nem tud kijönni, elmondom a miértjét is, éjjelente be van riasztva a földszint, így ha a cica szabadon lófrálna bekapcsolná a riasztót. Nem kell rögtön leszerencsétlenezni ismeretlenül, a cicának nagyon jó sora van, minőségi kaját kap, 300négyzetméteren mászkálhat a nap 24 órájából kb 18ban, mindig van vele valaki otthon, tehát nincs magányra ítélve és igen, éjjelente be van zárva, nem egy 2 négyzetméteres lyukba, hanem egy szép tágas szobába ahol, meg van mindene. Szerintem sok cica megirigyelné amennyi szeretete és gondoskodást kap. Bocsi kérdező hogy OFFolok, de felhúztam magam hogy egy ismeretlen rögtön leszerencsétlenezte a cicámat mert meghallotta a "bezárva" szót és máris biztos az lebegett a szemei előtt hogy egész nap egy kis dobozba ücsörög és alig várja hogy kiszabadulhasson egy 10 percre...
2014. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát, mi is ilyen állatkínzók vagyunk, és nálunk is meg van az oka.

Egyrészt nem szeretném, hogy a konyhában felügyelet nélkül mászkáljon bármire, másrészt a mi szobánkból a gyerekszobába csak függöny van, így onnan nem tudom másképp kicsukni.

Ez van... :)

Szerintem jó lesz így ez rendszer nálunk is.


Utolsó előtti, ha szerinted éjszakára becsukni valahova a macskát kegyetlen dolog, akkor mit gondolsz azokról, akik be sem engedik a házba a macskát??? Vagy akik tényleg csak haszonállatként tartják??

Nem hiszem, hogy ez kegyetlenség lenne.

2014. júl. 31. 22:50
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

egy macska, ha nincs bezárva akkor is megtalálja ha szüksége van rá ahol csend és nyugalom veszi körül (ergo magától is be tud menni a fürdőbe), de kijönni már onnan nem tud ha esetleg felébred és szeretne szaladgálni vagy játszani (ami elemi ösztönös szükséglete). így igen, szerencsétlen a macska és nagyon sajnálom őt. egy macskát bezárni kegyetlenség, mert egy olyan állatfajról van szó aminek szükséglete, hogy éjszaka a sötétben felfedezzen, mászkáljon, vadásszon (igen a lakásban is tudnak, néha egy muslicával is hihetetlen jól elvannak :). aki nem képes ezt elfogadni és az a legfontosabb hogy ő békésen aludjon az ne macskát vegyen magához.

kérdező, igen azokról is meg van a véleményem akik nem engedik be a házba a macskát, de most nem ilyen erről volt szó, így nem fejteném ki.

2014. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyébként kedves 4es a fentebbi válaszom pont nem neked szólt, mert a válaszodat nem olvastam el, a kérdezőnek válaszoltam...
2014. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!