Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 éves gyermeked kér még...

1,5-2 éves gyermeked kér még éjjel enni? Úgy értem cicit vagy tápszert kér-e még vagy már átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kislányom 1,5 éves múlt és sosem volt egy nagy evő. Ha jól bevacsizott akkor csak 6-7 fele kérte a reggeli tápszert de ha nem eszik jól napközben vagy este (meleg miatt stb.) akkor hajnal 2-3 fele ébred és kéri. Mikor fog már aludni? Vagy esetleg még a fogzás bezavarhat?
2014. júl. 19. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 15hónapos és pontosan ugyanígy csinál,mint a te gyereked :)
2014. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1,5 éves a fiam és 5 hós kora óta átalussza az éjszakát. Kb 9-től 7-8-ig alszik.


Fogzás bezavarhat. Meg a nagy meleg is. Hát abban nem tudok mit mondani, h mikor fogja átaludni az éjszakát, reméljük most már hamarosan. :)

2014. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudom. Talán időszakokra lehet bontani. Van hogy eltelik 1-2 hét és nem kér éjszaka kaját. Már örülök, hogy túl vagyunk az egészen és végre alszik éjjel erre megint ébred 1-2 hétig 1x. Van hogy észreveszem, hogy felébred és forgolódik. Nem tud visszaaludni. Már küszködik fél órája és akkor kiabál. Nyami. Kakó. Lehet visszaalváshoz használja. De ha nem lenne éhes akkor meg nem tudna 2dl-t bevágni belőle mert egyébként nem egy nagy evős :)
2014. júl. 19. 23:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyem volt.kb.2évesen kezdte átaludni az éjszakát.nem biztos h azért éhes,mert napközben nem eszik eleget.én megfigyeltem magamon,h ha 3óra fele ébredek fel,iszonyat üresnek érzem a gyomrom.persze nem eszek,de jó nehezen alszok vissza.szerintem addigra megemészti a cuccot,kiürül a gyomor és azért van ez az éhség.én épp ezért nem is szoktattam le róla,mert ő is próbált visszaaludni,de csak forgolódott...
2014. júl. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hónapos korától estére már tápszert kellett adnom, mert nem volt elég a tejem, onnantól aludta át az éjszakákat.

Ezalatt persze nem azt értem, hogy sosem ébred fel, hanem azt, hogy soha nem eszik ilyenkor.

Most 19 hónapos és már hosszú hónapok óta az a rendszere, hogy kb. 9-kor megissza az esti tápszerét és legközelebb csak reggel fél 9-9 körül eszik miután felébredt.

A fogzás néha bezavar az alvásába, de ilyenkor is csak felsír, aztán visszaaltatom rögtön.

Eszembe nem jutna éjjel étellel kínálni, még a végén rászokna mint a kérdező példája is mutatja és az se a gyereknek, se nekem nem lenne jó.

2014. júl. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fiam másfél éves, egy hónapja hagytam abba a szoptatást. Addig kelt éjjel többször is. Mióta nem szopizik, végigalussza az éjszakát. Néha kér vizet, tehát tényleg szomjas olyankor. Már jó ideje visszaalváshoz cicizett, tuti, hogy nem éhes volt éjjel. Próbáld meg, hogy vizet adsz neki.
2014. júl. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Épp most akartam hasonló kérdést kiírni.:) az én fiam 15 hónapos, kifejezetten jó evő, vacsira is rendesen eszik, mégis éjfél körül már kéri a tápszert, és 4-5 óra felé ismét. Nagyfiam is így csinálta (ő rossz evő volt), de ő 13 hónapos korára elhagyta ezt a szokását.

Ha nem adok neki tápszert éjjel, akkor fél óránként ébred, hallom is ahogy korog a pocija, de ennél többet már nem tudok beletömni napközben.


Annak a válaszolónak üzenem, aki azt írta, eszébe se jutna étellel kínálni éjszaka, hogy szerencsés ember, ha másra visszaalszik a gyereke, de higyje el, hogy van olyan, amikor semmi másra nem nyugszik meg, mert ÉHES és kéri a tejét és meg is iszik jó nagy adagot belőle.


Kedves Kérdező, biztosan a fogzás is bezavar, ha nálatok azért vannak időközben átaludt éjszakák is.

2014. júl. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok ismét. Azért is gondolom, hogy a fogzás is bezavarhat, mert mint írtam, nagyfiam is hasonlóan éjszakai evő volt egy darabig, de amikor már nem, akkor neki már kintvoltak az őrlőfogai, a picimnek pedig még mindig csak a metszői vannak kint és jó ideje szenvedünk már az első őrlővel.

Nektek melyik fog készülődik most ennyire?

2014. júl. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekünk az utolsó 4 fog hiányzik. Egyébként én is próbáltam, hogy vizet kínálok neki de ordít. Nem sírdogál, nem visszaalszik ha megnyugtatom hanem ordít. És ilyenkor megissza a 1,5-2 dl-jét és alszik reggelig. Szóval akkor én is úgy gondolom majd kinövi vagy majd ha kint lesz az összes fogacska talán jobban fog aludni.
2014. júl. 20. 09:41
 10/15 +bloodred+ ***** válasza:
Az én fiam októberben lesz 2 éves, 16 hónaposan hagyta el a cicit, azóta nem kér tejet éjjel, de vizet többször is. Még mindig elég rosszul alszik, néha úgy érzem sose fogom magam már kialudni..
2014. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!