Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám már nem szeret?

A cicám már nem szeret?

Figyelt kérdés

1 hónappal ezelőtt meghalt a cicám tesója és onnastol elkezdett "kötődni" a cicám hozzánk(előtte elég vad volt)

így kihasználtam az alkalmat és sokat törődtem vele,játszottam,simogattam stb.

de tegnap valahogy olyan furcsa lett,újra vad,karmol,

fél tőllem stb.

12/L

már nem szeretne engem?

nagyon megvagyok ilyedve...

vagy az is közrejátszik hogy nagy tesóm folyton ilyezgeti szegény kicsi Garfield-omat?


2010. jan. 11. 17:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A 12/L-t rossz helyre írtam (nem a macska 12 éves hanem én vagyok 12)
2010. jan. 11. 17:24
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
A macska szívtelen, csak azért van, hogy adjál neki enni meg simogasd. Soha nem segítene semmit...nem olyan mint egy kutya. Am nemtom mi van vele de az enyém is ezt csinálta amikor még megvolt
2010. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ma is ugyanilyen volt?
2010. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen ma is ilyen volt,rendesen etetem, nem tudom mi van vele
2010. jan. 11. 18:30
 5/11 A kérdező kommentje:
...
2010. jan. 11. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
be van oltva? lehet, hogy beteg, vagy fáj valamilye.
2010. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi a macskáknak vannak olyan karmolos vad idöszakuk nem kell megilyedni nekem volt hogy a macskám elég csunyán belém mélyesztete a körmét, megmutatuk a cicát orvosnak és azt monta olyan mintha kamaszodna majd kinövi és legtöbször a játékba belemélyülve olyan mintha vad lenne de nem az, csak szeresd kényeztesd tovább nehagyd hogy a tesód bántsa és játsz vele sokat ha érzi a szereteted meg szelidül megint. Remélem segítetem.
2010. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy esetleg ivartalanított kandúr?


Nekünk mikor még nem volt ivartalanítva a kandúrunk, sokszor neki ment a családtagoknak, lesben állta a teraszon és onnan támadt ránk, ha bekattant.

Morgott és fújt, nem játékból csinálta.


Ivartalanítás után ez a probléma nem jelentkezett többet!

2010. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A cicák tényleg elég kis önzőek, de éppen azért fura, hogy nem hagyaj magát kényeztetni.

Mennyi idős a cica? 7-12 hónapos cicáknak van egy vadulós korszakuk, amikor bizonyos napszakban (többnyire este, de az enyém reggel is csinálja)mindent szétszednek, mindenhova felmásznak, és csak rohangásznak a lakásban, mint aki megőrült. Aztán alszanak egyet, és újrakezdik. Esti őrületnek is szokták hívni, olyankor vadászni tanulnak. Szerintem ez a viselkedés még 14-15 hónapos korig is normális, különösen, ha szobacica.

Lehet az is, hogy valami érzékeny pontját macerálod. A fiúmacsekok pl. érzékenyek a hasukra, arra harapnak. Van cica, amelyik a gerincén egy pont érintésére reagál rosszul, vagy azt sem szokták szeretni, ha a faruk környékén simizik őket.

Ha az zavar, hogy harap, arra is van módszer leszoktatni.

Remélem, javul majd a helyzet!

2010. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
10 hónapos a cica,fiú,és szereti ha a hasát vakargatom:D:D
2010. jan. 13. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!