Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az eszem megáll! Nem adta...

Az eszem megáll! Nem adta nekem a macskát, mert nem vagyok megfelelő?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy gyönyörű perzsa cicát, leutaztunk a szaporítóhoz megnézni, első látásra szerelem, ott voltunk egy órát, kedvesek voltak a gazdái és itthon egy üzenet várt, hogy sajnálják, de nem adják a macskát, mivel mondtam, hogy kertes házam van és szabadon járhat a kertbe a macska, mert nem olyan a cica személyisége, hogy kijöjjön a szobából és a szőrének se jó. Ilyet egyáltalán lehet?????? Mérges vagyok és összetört a szívem... Nagyon nagy szemétség lenne, ha elkezdenék fenyegetőzni?
2014. aug. 2. 12:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Megteheted, de nincs értelme. Mellesleg teljesen egyetértek vele, ha van fajta, ami nem kertbe való, az a perzsa. Macskamentő ismerőseim egyébként a sima utcáról mentett házi keverékeket sem engedik kijárósnak.....
2014. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
20%
Macska azé macska, hogy kint legyen. De biztos mi gondolkozunk rosszul? Sztem nézz utána a Google-ba, hogy ilyen van-e. Én se szeretném, ha egy állat a lakásba lenne "bezárva" ránk várva mikor engedjük ki.
2014. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem kerti macska lenne, hanem saját kijárása lenne, amikor szeretne.
2014. aug. 2. 12:27
 4/37 anonim ***** válasza:
97%

A tenyésztőt többek között ez különbözteti meg a szaporítótól. Felméri a kölykök természetét és a megfelelő körülményekkel rendelkező gazdiknak próbálja odaadni őket.

Fenyegetőzni lehet, maximum körberöhög ő is meg én is:D

Keress más tenyésztőt hátha nekik nem lesz bajuk a macskatartási módszereiddel. Félreértés elkerülése végett: szerintem nincs semmi gond azzal ahogy tartanád, de ha nem akarja eladni akkor nem tehetsz semmit, ez van.

2014. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
pont hogy nem szaporítónál voltál hanem tenyésztőnél.. hidd el a szaporító kvára leszarná hogy hogy akarod tartani a macskát, csak el tudja adni..
2014. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
30%
Talán a perzsa elsősorban tényleg nem kintre való. De nekem az eszem megáll az olyanoktól, akik a macskát CSAK ÉS KIZÁRÓLAG bent tartanák. Emberek, hallottatok már a friss levegőről? Ami az állatoknak ugyanúgy jót tesz, mint az embereknek? És arról, hogy a macska ragadozó, van benne vadászösztön, amit nem tud kiélni a négy fal között? Hiába van bent külön háza, amin kedvére mászkálhat fel-le, a macskának kell, hogy kint is legyen, fára másszon, lepkét kergessen, játsszon a fűszállal stb...
2014. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok.

Nekem nem az lenne a kritériumom, hogy nem adja el, hanem az, hogy nem mondja meg ide ebbe a két szemembe, ide bele-e!!!! Persze rosszul esne, hogy szerinte nem vagyok megfelelő gazdi, de emberileg annyit mindenki megérdemel, hogy mondja meg szemtől-szembe.

2014. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

1. Nem tenyésztő

2. Nem adózik így utána, ezzel tudnám zsarolni, csak lehet nem tudnám, mert nincs pofám hozzá.

2014. aug. 2. 12:40
 9/37 anonim ***** válasza:
29%
Lakik az utcánkban egy kutyakozmetikus, annak is perzsa macskája van. Az a macsek ki be járkál, és semmi baja, él virul, egészséges. Legközelebb mond azt hogy csak benti macska lesz.
2014. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megteheti. Ráadásúl ha szerződéssel adja a cicát, márpedig úgy szokás akkor abban simán kikötheti hogy csak bent tartás, vagy azt hogy ki csak kifutóba mehet. Bármit kiköthet benne, és bármikor ellenőrizhet.

Namármost ha nem a szerződésben leírtak szerint tartod a cicát akkor térítés nélkül elveheti tőled bármikor.

2014. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!