Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az eszem megáll! Nem adta...

Az eszem megáll! Nem adta nekem a macskát, mert nem vagyok megfelelő?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy gyönyörű perzsa cicát, leutaztunk a szaporítóhoz megnézni, első látásra szerelem, ott voltunk egy órát, kedvesek voltak a gazdái és itthon egy üzenet várt, hogy sajnálják, de nem adják a macskát, mivel mondtam, hogy kertes házam van és szabadon járhat a kertbe a macska, mert nem olyan a cica személyisége, hogy kijöjjön a szobából és a szőrének se jó. Ilyet egyáltalán lehet?????? Mérges vagyok és összetört a szívem... Nagyon nagy szemétség lenne, ha elkezdenék fenyegetőzni?
2014. aug. 2. 12:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha menhelyről vagy macskamentőktől szerzel be cicát, ott is legtöbbször csak benti tartásra adják. Ezzel védendő az állatkát a balesetek, betegségek ellen. Halt már meg ismerősöm fiatal kinti-benti cicája szinte a kezeim között, mert éjjel a házuk előtt elütötte egy autó. Nem kívánom senkinek.
2014. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van. Én cicámat is ölték meg a kóbor kutyák. 13 éves volt, el tudod képzelni, mennyire hozzánk nőtt. Családtag volt. Ha ismerőssel találkoztam, rögtön a gyerek után a cicáról érdeklődött.:) A mai napig fáj az elvesztése.


De ezek után sem tudnám bezárni a mostanit sem 4 fal közé. ÉN sem szeretnék a 4 fal között élni!, sőt a gyereket sem zárom be a házba, pedig mennyire biztonságosabb volna számára.

2014. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

"Ha menhelyről vagy macskamentőktől szerzel be cicát, ott is legtöbbször csak benti tartásra adják. Ezzel védendő az állatkát a balesetek, betegségek ellen."


Elég baj. Alighanem ezért nem tudnak több cicát örökbeadni. És ezért vonják meg a vállukat, ha kidobott cicákra hívják fel a figyelmüket, mondván, hogy tele vannak. Azokat nem igazán kívánják védeni. Semmi ellen.

2014. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
72%
Ingyenes cicák is ugyanolyan aranyosak, nem értem mért fontos, hogy vásárolt legyen a cica.
2014. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Nem provokáció, hanem megtörtént eset.

Ha a szaporítót ennyire érdekli a cica sorsa, de nem egyezik bele, hogy kivigyem és nem is bízik bennem, mint ismeretlen, akkor miért nem ajánlotta fel a szerződést? Tenyésztők is így szokták, legalábbis akinek olvastam a honlapján, ezt írta.

2014. aug. 5. 16:54
 36/37 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,a szerződés alap,de mit csináljak én ha te nem tartod be? Egy szerződés se garancia mindenre.A kicsik gazdáinak kiválasztása pedig elbeszélgetés után dől el.Törődj bele,ez van,nem kaphatunk meg mindent az életben.
2014. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

"Mit csinálhat"

Perel pl. szerződésszegésért.

2014. aug. 5. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!