Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az eszem megáll! Nem adta...

Az eszem megáll! Nem adta nekem a macskát, mert nem vagyok megfelelő?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy gyönyörű perzsa cicát, leutaztunk a szaporítóhoz megnézni, első látásra szerelem, ott voltunk egy órát, kedvesek voltak a gazdái és itthon egy üzenet várt, hogy sajnálják, de nem adják a macskát, mivel mondtam, hogy kertes házam van és szabadon járhat a kertbe a macska, mert nem olyan a cica személyisége, hogy kijöjjön a szobából és a szőrének se jó. Ilyet egyáltalán lehet?????? Mérges vagyok és összetört a szívem... Nagyon nagy szemétség lenne, ha elkezdenék fenyegetőzni?
2014. aug. 2. 12:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
92%

1.minek mész szaporítóhoz?

2.ha Tenyésztőhöz mész ott se turkálsz a pénztárcába...

3.Ha valaki úgy gondolja,vagyis konkrétan a cicák tulajdonosa,hogy elbeszélgetés után nem vagy szimpatikus vagy vannak kivetnivalók a hozzáállásoddal akkor mindenkinek szíve joga azt mondani vagy írni,hogy nem kapod meg a cicát.

Ilyen hozzáállással én sem adnám neked,mert aki Tenyészt annak a macska jövője az első.

Lehet másnak megfelelsz mint gazdi de most nem feleltél meg.El kell fogadnod ezt és nem fenyegetőzni,mert ez azért egy undorító emberi szokás másfelől gyerekes viselkedés.

2014. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
17%

Miért nem adnátok neki macskát?? Mert nem bezárva akarja tartani?

Az állatorvosék perzsája is kinti benti volt, és boldogabb élete volt mint annak a barátnőmnek a házimacskájának aki ingerszegény környezetben csak az erkélyre mehetett ki. Na az a macska halálosan unatkozik. Egy macskának szüksége van a kinti létre is!!!

És kérdező szerintem írj nyugodtan egy felháborodott levelet, hogy abnormális, hogy azért nem kapsz macskát mert nem zárod kalitkába és sajnálod, hogy az ő macskái ilyen körülményekben kénytelenek élni. Illetve, hogy egyszer az életben sem "kell" lefialtatni egy állatot sem, nem lesz neki semmivel "jobb", és ha ő ennyire ért az állatokhoz, hogy növeli a menhelyi állatok számát az önjelölt szaporításával akkor baromi állatbarát lehet.

U.I: te is inkább fogadj örökbe.

2014. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%

Perzsát Tenyésztek,de megnyugtatlak,hogy nem én vagyok ez a személy,de én se adok kinti bentinek..

Ingerszegény környezet?miről beszélünk?amíg nem jársz jó macskás házban ahol csak bent vannak,kialakított teraszokkal addig ne ítélkezz,mert te úgy gondolod...majd hagyom,hogy kijárjanak és FIP-et,FeLV-et és FIV-et szerezzenek nem is beszélve más dolgokról..Rossz gazdi az aki bent tartja?Igen,mert nála nem fogyóeszköz az állat..

2014. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
Te tenyésztesz. Itt már eleve nem releváns a véleményed, hogy te nem engeded ki a macskákat, mert nem akarod, hogy megbetegedjenek. Persze, hogy nem akarod, mert neked ebből pénz származik és már nem az a fontos, hogy a macska megkapja azt ami számára fontos, a szabadság. Nekem ne mondd, hogy egy állatot megfosztunk a szabadságától az olyan marhajó neki. Bocs ezt nem veszem be. Te ahogy írtad azért tartod bezárva, hogy ne betegedjenek meg. Na ami fontos, a pénzed megvan belőle...
2014. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
88%

Elég érdekes felfogásod van..Pénzem megvan,meg hát,na ne viccelj.Mért szólna ez a pénzről?Mért lenne nekem fontos,hogy továbbra is biztonságba legyen a cica az új gazdinál?

Miután van befogadott cicám is és ő is 9 éve bent él így nem értem mi ez a felfogás.

Számomra természetes,hogy egy ivartalanított gazdás macskát ne üssön el az autó és ne kapja el a leukózist se na meg a szomszéd kutya se cincálja szét...gonosz pénzhajhász vagyok és még sokan mások is,hát persze :)

2014. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
3%
Akkor mondjuk, ha annyira tenyésztő vagy nem ártana beoltatnod a macskáidat mondjuk LEUKÓZIS ellen.
2014. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
84%

Beoltathatja a macskát betegségek ellen, és mivel tenyésztő valószínűleg meg is teszi. Csakhogy egy oltás sem ad 100%-os védelmet (épp a minap olvastam az egyik oltásról hogy csupán 75%-os védelmet biztosít). Na meg tájékoztass légyszíves hogy melyik állatorvos ad védőoltást autó, kutya és tolvaj ellen!?


De kár is azon vitatkozni hogy egy állatnak mi a jó kint vagy bent. Mindenkinek más a véleménye.

Épp a barátnőm kutyájának keresünk gazdit mert kertes házból panelba költöznek. 6 éves németjuhász keverékről beszélgetünk, és folyamatosan azt kapjuk a posztok alá hogy milyen szemetek hogy költözés miatt lepasszolják a kutyát.Pedig benne van a hirdetésbe hogy pici panelba mennek. De ez ilyen, van aki szerint egy nagy kutyának jó a pici házban, van aki szerint egy termetileg kis macskának pedig nem jó a házban.

2014. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
90%
Én az utcáról összeszedett, mentett cicáimat is csak bentre adom örökbe, szerződéssel, nem kell ezen meglepődni.
2014. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
49%

"De kár is azon vitatkozni hogy egy állatnak mi a jó kint vagy bent. Mindenkinek más a véleménye."


Így van, kár vitatkozni.

Én a részemről nyugodtabb lennék, ha a cicc nem járna ki, de valahogy úgy vagyok vele, hogy én sem szeretném a lakásban leélni az életem. Pedig, ha ki sem lépnék az ajtón, biztosan nem érne közlekedési baleset, nem támadnának meg az utcán, nem esne a fejemre egy tetőcserép, és a fertőzések is jobban elkerülnének, ha egyáltalán nem érintkeznék más emberekkel.

Aztán valahogy mégsem szeretnék így élni.

2014. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
96%
Provokál csak a kérdező, tisztában van vele, az ide válaszolók mikre ugranak...szaporító, tévhitek a macska elletésével kapcsolatban, megosztó téma...
2014. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!