Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy zajlik egy lány macska...

Hogy zajlik egy lány macska ivartalanítása? Illetve mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne! Előre is köszi a vàlaszokat!
2014. aug. 3. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Éh gyomorral beviszed a macskát a műtétre, elaltatják, leborotválják a szőrt a hasán, kiveszik a petefészkeit, méhét (ezt nem mindegyik orvos). Felébred/felébresztik, kap gallért, hazaviszed, és nem adsz neki aznap enni-inni (csak ha már teljesen tudatánál van), és figyeled, ameddig nincs teljesen magánál. 10-14 nap múlva varratszedésre kell visszavinni.

10-15 ezer forint körül szokott lenni. Állatorvosfüggő.

2014. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan az előző válaszoló jól leírta.

Azért a 10-15 ezer forint inkább 15-22 ezer de állatorvosonként, orászgrészenként változik az ára. Illetve szoktak lenni ivartalanítási akciók amikor vagy olcsóbb, vagy egyéb kezelést kap grátiszba (bolhaírtás, féregtelenítés, chippelés ilyesmik)


Nekünk nem kellett menni varrat szedésre, teljesen felszívódó varratot kapott, de ez is orvos függő.


Nagyon lényeges hogy tényleg aznap ne kapjon se enni, se inni. Illetve ha reggel korán mentek akkor már vacsit se kapjon. Ha kinti cica, akkor is éjszakára zárd be, egyrészt mert murphy hogy pont aznap hiába hívod reggel nem jön, másrészt az evés miatt is fontos, mert ha kint van nem tudod ellenőrizni hogy evett-e valamit.

De a doki mindent elfog mondani amikor hívod időpontért.

2014. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. aug. 3. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyel arra is, hogy egy pár napig ne nagyon ugráljon a seb miatt. Gallért nem biztos, hogy kap ez is orvos függő. A macskák nem bántják a sebet.
2014. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én reggel 9-re vittem, nekem már előtte nap is csak reggelit kaphatott, utána semmit. Műtét előtti nap érdemes bezárni, akár kinti, akár benti, hogy reggel mindenképp ott legyen. Ajánlatos a műtét napján is bezárni egész napra és éjszakára, nehogy véletlen az altatás miatt kába legyen és egy kutya, vagy bármi elfogja. Én mondjuk egészen a varratszedésig bent tartottam.

Ami még nagyon jó, ha nem gallért, hanem ruhát kap a cica, amit akár otthon, sajátkezűleg is elkészíthetsz. Ez azért is jó, mert nem csak nem hagyja a macskát, hogy nyalogassa, hanem alatta a sebet nyugodtan be tudod kötni, még kisebb az esélye, hogy bármi maszat belekerül, vagy a cica ugrabugrál és fennakad a hasánál fogva. Bár én úgy tapasztaltam, hogy ilyenkor nemigen ugrálnak, de jobb félni, mint megijedni.


Az ára függ attól is, hogy hol élsz, vidéken, kisebb városokban 10-15 között, nagyvárosokban, Bp-n drágább, de persze attól is függ, hogy milyen dolgokkal dolgozik a doki. Ha pl. felszívódó varratokkal, mint ahogy a 2. is írta, akkor nyilván drágább. Nekem 13.500 ft volt úgy, hogy kérésemre a méhet is kivette, ebben benne volt a varratszedés, 3 napra való fájdalomcsillapító is.

2014. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 7 ezerért csinálták Bicskén. Ahogy az előzőek is leírták, viszont a műtét után melegen kell tartani a cicát én polár takaróba bugyoláltam és dajkáltam olyan hideg volt szegény... :') Mikor ébredezik össze-vissza szédeleg, vigyázni kell nehogy felboruljon, illetve hogy a sebét ne piszkálja. Mi nem kaptunk gallért, de nem is piszkálta csak mikor már gyógyult. Előfordulhat, hgoy bepisil, de az enyém kábán is elvonszolta magát az alomhoz. :)
2014. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!