Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miét érezhet a macskám?

Miét érezhet a macskám?

Figyelt kérdés
Lepisilte a táskámat,oké kimostam,leáztattam öblítős vízben.De ma meg az esernyőmet hagytam kint azt is lepisilte vele együtt a szőnyeget is...Miért csinálja ezt?Maximum 3 órája történhetett...Nm bírok már vele,rácsaptam a fejére,meg a fenekére,megpaskoltam,és elszaladt,most fél tőlem,és bebújt a sarokülő alá,amit szintén már káosszá tett,szétkakilta az ülőke alatti részt,szét pisilte azt...Mindig van tiszta alom,tiszta víz,friss tej,friss konzerv a szeme előtt...És ez a hála...Mit tudnék én tenni,hogy változtassak a helyzeten?Szeretem a macskámat,nem akarom elajándékozni.. :'( Egy 5 éves,nem ivartalanított,kandúr cicáról van szó,és ha ez is számít,házi cica,maximum egy emeletet megy lejjebb a lépcsőhzban..
2014. aug. 6. 14:37
 1/9 anonim válasza:
0%

Szerintem szivat téged :)

Amúgy ilyenek a macskák hálátlan dögök. Vegyél egy normális kutyát, és az összes problémád megoldódik. A macskát lerendezi, és utána a kutyust fogod szeretni.

Amúgy meg ne adj neki inni, és akkor nem pisil.


A fejbeverést támogatom, csak szerintem lapáttal vagy ilyesmivel probálkozz! Sok sikert!

2014. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Vegyél neki egy nőstényt, szerintem rohadtul kanos :)

Vagy csinálj neki valami lyukat :)))

2014. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenek a lakásban tartott kandúrok. Megpróbálhatod megnevelni, de ne nagyon üsd, legalábbis kézzel ne, mert nagyon meg tud sértődni. Mindig amikor "rosszat csinál" hangosan, éles hangon szólj rá, esetleg egy ronggyal "legyintsd meg". Egyébként eddig nem csinált ilyet? Mert ugye azt írtad, hogy 5 éves.
2014. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is volt egy kandúr cicám, aki egy idő után ugyan ezt csinálta. Az egyetlen megoldás az ivartalanítás volt. Nem túl olcsó beavatkozás, de hatásos. Mivel kandúr ezért a területére újonnal bekerülő idegen szagú tárgyakat muszáj megjelölnie. Még annyit tudok javasolni, ha rosszalkodik akkor spirccold le egy kis hideg vízzel..ha ezt rendszeresen megteszed párosítani fogja a kellemetlen vizet a rossz cselekedettel...sok sikert:)
2014. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kulcsszo a nem ivartalanitott.

Azt erzi, hogy szeretne o is eletteret.

Es amikor bantod, akkor meg fusztraltabb lesz, es meg inkabb jelol, hogy sajatjanak erezze a teret.

Amit tudnal tenni, az hogy ivartalanittatod, hogy csokkenjen benne a teritorium igeny.

Es kozben biztositasz neki egy csak az ove jellegu helyet, mondjuk az egyik szekreny tetejen.

2014. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Ivartalanítás,egyáltalán mért ivaros?Szereted a jelölés szagát?

Ha nem jelölgetés mert ugye kakál is máshová ez lehet betegség jele.

Ha velem van ilyen vagy bármi én az állatorvost hívom nem ide írok ha csak nem akarok barkóbázni...

Gyereked ne legyen,mert ha azzal lesz bajod azt nem lehet elajándékozni...

2014. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Először is jó lenne ivartalanítani a cicát, bár mivel már 5 éves nem biztos, hogy ezt a szokását el fogja hagyni. Az ivaros kandúroknak nagyon büdös a vizeletük, hogy bírod elviselni? Ha megműtteted a szag nagy valószínűséggel elmúlik. Másodszor pedig ne bántsd a cicát, főleg ne úgy, hogy a tett után jó pár órával szidod le, mert nem fogja tudni, hogy miért kap ki, még akkor se ha odaviszed és megmutatod neki. Ezzel csak azt éred el, hogy félni fog tőled és a jelenlétedben is szorong. Akkor lenne hatásos a leszidás, ha azonnal rajtakapnád. Harmadszor tejet ne adj neki. Negyedszer pedig nagyon sok oka lehet az almon kívüli ürítésnek; stresszes, nem érzi tisztának az almot, alsó húgyúti megbetegedése lehet, bosszúból csinálja. Ha tudsz, akkor gyűjts be vizeletmintát és vidd el kivizsgáltatni! (Macskát elsősorban nem azért tartunk, hogy hálás legyen.)
2014. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Az egyik legfontosabb az ivartalanítás!! Az jó eséllyel változtat a dolgon.

Épp a minap néztem egy műsort a tv-ben, ahol problémás cicákkal-kutyákkal foglalkoztak.

Pont ez volt benne hogy az ivartalanított kandúr cica folyamatosan a táskára pisilt. A szakértő (egyéb viselkedési szokásokat is figyelembe véve) azt mondta hogy az ivartalanítás ellenére is túltengenek benne a hormonok, így gyakorlatilag azt leszámítva hogy nem képes utódot nemzeni ugyan úgy viselkedik mint egy ivaros kandúr. A táskán attól függetlenül hogy a gazdi nem érintkezett más állattal, az utcán akkor is felveszi más állatok, macskák szagát, amit te nem érzel de a cica igen. Éppen ezért újra és újra megjelöli. Normál esetben ivartalan macska nem jelöl.

Azt a cicát végül állatorvos kezelte, női hormonokkal, ami hatására abba is hagyta a jelölést.


Szóval első körben ivartalanítsd, 95% hogy megoldja a problémát. Ha meg nem akkor konzultálj a dokival.



Az pedig hogy a sarokülő alá kakilt, az a verés miatti bosszú. Nekem is volt egy olyan ivartalanított kandúrom, aki ha valami olyat tettünk vele ami neki nem tetszett, akkor ment és az ágy alá kakilt, attól függetlenül hogy amúgy 100%-ig szobatiszta volt.

2014. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolso, a megveres utani szeklettel szanaszet hagyas nem "bosszu", mert a macskak nem tudjak, hogy az "rossz, es bosszura alkalmas".

Azert csinaljak, hogy kinyilvanitsak azt, hogy a terulethez nekik is joguk van, meg akkor is, ha a terulet alfa gazdaja eppen bantalmazta oket.

Es jellemzoen azert valami eldugottabb helyre (agy ala, cipobe) mert azzal azt jelzik, hogy bar joguk van a terulethez, de elfogadjak, hogy nem ok az urak, ezert nem valami feltuno helyre.

2014. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!