Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ez a seb a cicám...

Mitől lehet ez a seb a cicám lábán?

Figyelt kérdés

2,5 éves kinti benti cica pár napja nagyon nyalogatja a hátsólábát, de ezenkívül semmi jele nem volt, hogy baja lenne. Nem sánta, nem levert, ugyanúgy ugrál, játszik, mászik. Ma végre sikerült megnéznem, és a két lábujja között történhetett valami, mert kicsit gennyes véres váladék volt ott. Lefertőtlenítettem és lefújtam Oxycorttal, később újra meg akarom ezt ismételni, esetleg kicsit kamillába áztatni. Dokihoz nem tudom vinni még 2 napig, mert szabin van a doktor úr, máshova pedig nem szívesen vinném Hentesebbnél hentesebb állatorvosok vannak ebbe a városba.

Szerintetek ideiglenes megoldásnak jó ez amit csinálok, vagy mást javasoltok?


2014. aug. 10. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valamibe beleléphetett. Nézd meg, hogy a sebbe nincs-e valami, akár üvegszilánk, tüske, szálka... Ha van, akkor azt mindenképp el kenn onnan távolítani. Utána a fertőtlenítés tökéletes. Ha főzöl kamillát, és a cica megissza, akkor nyugodtan adhatsz neki olyant is, az sohasem árt, ha gyulladás van valahol. Egyébként a cicáknagyon szépen rendbe teszik maguknak az apróbb sérüléseket, lehet, hogy mire hazaér a dokid, nyoma sem lesz a dolognak. Ha igen, akkor azért a biztonság kedvéért jobb, ha megnézeted, de szerintem nagy gond azért nem lehet. :)
2014. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
oxycortot szvsz. el kéne felejteni, mert kortikoszteroid tartalmú, rendszeres használata emberen is súlyos mellékvese elégtelenséget okozhat, cica kis testtömegéhez pedig nagyon tömény, na és nem is fertőtlenítőszer.
2014. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!