Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi macskának lehetnek orosz...

Házi macskának lehetnek orosz kék kölykei vagy mi ez a jelenség?

Figyelt kérdés
van egy korom fekete házi macskánk akinek már 4 vagy 5 alom kismacskája van és mindegyik kölyke szürke / kék általában egyszínűk ,de volt már példa szürke frakkos cicára is a szürke példányok felnőtt korukra szinte meg egyeznek az orosz kék macskával csak hát ugye nem azok mert az anyjuk házi macska (az apjukat nem tudom mi ,de úgy néz ki egy apától valók) az számíthat valamit ,hogy az anya macska testvérei között is volt egy ilyen szürke?

2014. aug. 10. 18:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%

ecsemecse:

nyilván hülyeség pénzt kiadni macskáért,én sem tettem,nem is oroszkék-ként volt meghirdetve csak szimplán ingyencica


és én voltam a legjobban meglepődve hogy a tappancsai színétől a füle állásáig...midene megfelel a fajtastandard leírásának+nem szőröz,több allergiás ismerős 'tesztelte' és meg se érezték ill. a nagyon súlyos allergiás is csak bizonyos idő elteltével kezdte érezni a szemét...

na hát ezt mivel magyaráznátok?

ha a fent említett cica is ilyeneket fial és nem csak szürke házimacskákat akk az egy pozitív dolog,nemde?

2015. jan. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
11-es laikus akármibe belemagyarázza, hogy minden-e stimmel, de ha egy tenyésztő látná, akkor rögtön felsorolna neked vagy 15 dolgot, amitől nem az. De ha neked jobb, ha azt hiszed oroszkéked van...
2015. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha ez megnyugtat én pl. a sima fekete macskámba bele tudom magyarázni a leírás alapján, hogy bombay macska, holott nem az. De ha elegánsnak akarnék tűnni én is előadhatnám, hogy véletlen pont az.
2015. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
8%

12es.

képzeld,látta tenyésztő (10éves tapasztalattal,nemzetközi versenyekkel a háta mögött stb) és megmondta h orosz kék =D


megértem h mért írtad,nyilván 10ből 9 ember csak simán leoroszkékezi a szürke házimacskáját,ez a leggyakoribb eset,de itt pontnem erről van szó

2015. ápr. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Kérlek, mondd meg a tenyésztő nevét, aki véleményezte a papír nélküli orosz kék cicádat!

Csak mert Magyarországon nincs hivatalos tenyésztője a fajtának, kíváncsi lennék, ki volt az, akivel te beszéltél! :) Bár gondolom erre már nem írsz választ, kis orosz kék tulaj :) Teszem hozzá, én is akkor a bombay tulajdonosok közé tartozok, 3 hetesen egy bodzabokor tövéből szedtem össze egy bombayt, mint a korábbi válaszoló ;) Valóban, azt magyarázok bele, és itt meg név nélkül pláne azt hazudok, amit nem szégyenlek ;)

2015. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

Ja először még félvér, utána fajtatiszta oroszkék, amit az újságban talált véletlen. Sőt véletlen a nem létező tenyésztő még a közelében is van, akinek megmutatta.. Röhög a vakbelem.


Egyszerűen szánalmasnak tartom az ilyet. Van egy ismerősöm a palotapincsi keverékére próbálta megmagyarázni, hogy yorkie, mert az a divat ugye... Komolyan, milyen élete van az ilyennek, aki azzal villog, hogy mindenféle címeket ad a nyilvánvalóan semmilyen fajta állatának?

2015. ápr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%

Látom nagyon elment a téma a szapulásom felé,imádom hogy ezen az oldalon ismeretlenül,félinformációkat összekavarva,látatlanban szidja mindenki a másikat.


A sztori annyi,hogy egyáltalán nem tarthattam cicát,amit a kert végében találtam házimacska kölyköt konkrétan még aznap kidobták a házunk elé az út közepére.Reméltem ha egy fajtisztát 'kapok ajándékba' azt nem teszik ki,mert értékes,venni viszont nem mertem,mert nem volt biztosíték h ennek ellenére nem az utcán végzi ezis.Tehát ingyen kellett egy macs,aki fajtisztának néz ki.Kinéztük,elhoztuk,tankönyvbe illően passzolt mindene,mindenki aki csak látta azt mondogatta h fajtatiszta,de min. félvér,allergiás ismerősnek nem volt tőle baja stb.Aztán nemrég amikor a buszra vártam a cicával beszélgettem egy kedves öreg bácsival,mesélt a régi szépidőkről,még a szovjetúniós országokat járta körbe versenyeken,perzsákat tenyésztett amúgy.


Én csak macskát akartam tartani,hát ez volt a módja.Nem vittem el semmilyen bizottsághoz hogy vizsgálják ki fajtiszta-e,nem menőzésből írtam vagy bármi ilyesmi,egyszerűen stimmelnek a fajtajegyek.De ha engedik azt a falusi tarka 5apás keveréket NEKEM az is jó lett volna,és most nem lenne miről vitáznunk.Ebben a történetben nem én vagyok a fajtasznob,hanem a szüleim,akiknek csak akkor értékes valami ha pénzben is mérhető.


A lényeg,hogy azért állok ki amellett h ezt a mamacicát és a hozzá hasonló cicákat nem szabadna ivartalaníttatni(bár a kölyköket nem láttam) mert lehet,hogy mások is vannak ilyen helyzetben,mint én voltam. És ha az én macskám anyját ivartalanították volna,most nekem sem lehetne cicám.

Csak ennyit akartam.

2015. máj. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

le irok valamit Europai Rövid Szörü (Házi macska) abban van minden változat. Kék szinü is. Kék szinü zöld szemü is. Kék szinü sárga szemü is.

Az Orosz kéknél csak a törzskönyv mondja meg hogy orosz kék. Törzskönyvnélküli nem orosz kék.

[link]

2016. jan. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

17-es. Magyarul az ilyen színű macskák azért elljenek évente 5-10 senkinek sem kellő kölyköt, és majd ugye a következő évben már azok is fialnak olyanokat, amiknek soha nem lesz rendes gazdája, rendes élete, vagy agyonverik őket, vagy macskanáthásan puszulnak el egy bokor alatt, vagy megmérgezik őket, vagy kutya kapja el őket stb. hogy esetleg pár évente egy kölök, akinek az anyukája nem engedi a macskatartást tudjon valahonnan szerezni egy szürke színűt?


Hát ne haragudj, de te nem vagy magadnál.

2016. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem voltak maguknál az első macskatenyésztők sem, akik a szebb egyedeket nem vágták egy zsákban a falhoz,sőt kiválogatták és tenyésztésbe fogtak.

Ha nincs ivartalanítva egy macska,az alapvetően csak azt jelenti,hogy nyitva áll a lehetőség a szülésre,nem zárul be ez a kiskapu.Nem pedig ellenőrizetlen kismacskák ezreit.

Nyilván aki totál leszarja az egészet,és úgy "tart" macskát,hogy kijárósan...napokra eltűnősen...az ivartalanítsa,már ha érzi egyáltalán annyira a sajátjának az állatot.

Én leírtam a konkrét történetet,de mások is lehetnek olyan helyzetben hogy egy szép cicát szeretnének (vagy csak azt tudnak egyáltalán) tartani,de nem akarnak vagy tudnak költeni rá.

Ha a kérdező feltenne egy hirdetést az előző almok fotóival...mintha csak egy tenyésztő volna: "kiscicák előjegyezhetők" címmel,100% hogy mindnek találna gazdit, még a megszületésük előtt. Gyanítom te nem böngésztél át több ezer kiscica hirdetést, és hívogattál több százat.Az ilyen típusú kismacska úgy is mondhatnánk "hiánycikk".

Amiket te leírtál az átlagos külsejű, senkinek nemigen kellő cicákkal történnek.

2016. márc. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!