Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tudja elásni, amit...

Miért nem tudja elásni, amit kakál? Akarja, de nem tudja.

Figyelt kérdés

Olyan macskám már volt, ami leszállt a dobozról, és otthagyta, amit csinált, de ez a cica próbálja elásni, hosszasan kapirgál, kaparja a falat, a padlót, a doboz szélét, csak épp az almot nem nagyon, és nem húzza rá a kakára. Pedig látszik, hogy nagyon dolgozik, csak nem sikerül neki. A doboz kétszer olyan nagy, mint egy átlagos macskaalom tartó, szóval helye az bőven lenne, még sem megy. És már fél éves, nem is kicsi.

Próbáltam, hogy megfogom a lábát és bekaparom vele, de nem érti és elmenekül.


2010. jan. 13. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mert ügyetlen szegény:D majd menni fog ám neki;)
2010. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Örülj neki, legalább egyszerűbb tisztítani az almot! Nem kell föltúrnod az egészet, hogy vajon hova rejtette benne az "ajándékot".
2010. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Óóóó az emberek ugyanezt csinálják mindenben... akkor mit várunk egy macskától? :D A fogyirovatban hiába mondtam már el ezerszer, hogy napi 5-6 kis étkezés, szétkörmöltem magam, hogy elmondjam mi, hogyan működik... de ezek csak kaparják a falat, a padlót, a doboz szélét...

Csináld amit én, és hagyd rá... csinálja csak... :)

2010. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a 2 éves kandúrom ugyanezt csinálja. 10 percig is elkaparássza a falat meg a dobozt, de a kőhöz hozzá se nyúl. Mikor kicsi volt mutogattam neki, hogy kéne, de a mai napig mikor dolog van, mehetek a lapáttal utána :)

Valami kimaradt belőlük, nem hiszem, hogy lehet ezen változtatni.

2010. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem szidom le, meg eltakarítom utána, de érdekese mikor éjjel alszom (általában egy körül kakkant egyet), felébredek arra, hogy kattog a doboz peremével, aztán már jön is a szag be a szobába. :) Amúgy marha édes, ahogy dolgozik, nagyon komolyan veszi magát, csak hát soha nem jön össze. Amióta nálam van, azóta egyszer sem ásta el. De mindig próbálja.


Egyébként akkor lehet ezért szabadultak meg szegénytől. Bevágták az Illatosra szerencsétlent a "gazdái". Heh.


Pedig egy tökéletes cica bőven kompenzál azért, hogy kakaszagra ébredek. :)

2010. jan. 13. 13:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! ez még mindig a jobbik eset,az enyém sokszor úgy ül be, hogy a segge kívül van.a termék fele a tálca szélén, fele a kövön.de ő viszont akkurátusan ráhúzza az almot.na ilyenkor én tudnám a falat kaparni.
2010. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyik macskámban annyira erős az ösztön, hogy mikor egyszer bezártam a nappaliba éjszakára, és rájött a cifrafosás, odacsinált a padlóra, aztán "fogott" egy virágot, kilapátolta a földjét és ráhúzkodta a végtermékre. :)
2010. jan. 13. 13:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én cicám akkor nem tudja elásni, ha nincs elég alom a dobozban. Legalább 10 cm magasan kell megtölteni a dobozt, és akkor el tudja kaparni, ha kevesebb van, akkor nem. Próbáld ki, hátha csak ez a baj nála is.
2010. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lenne elég benne, egy egész zsákot beleöntünk mindig. (Nem olyan kicsi zsák. :) ) De hiába van benne bármennyi, mert nem is benne kapirgál. Mondom, tegnap a doboz melletti fallal is kísérletezett. Meg a padló, a doboz pereme. :D
2010. jan. 13. 14:06
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát igen nagyon tiszták szeretnének lenni.ilyen bezárós balesetünk nekünk is volt, de a konyhában . szép piros rongyszőnyegembe csomagolta szó szerint a drágám.még jó hogy nem volt cifra.

a te cicád pedig igen találékony volt a virágfölddel.

2010. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!