Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valós veszély lehet, hogy az...

Valós veszély lehet, hogy az egy éves ivartalanított fiúmacskán meg akarja ölni az 1-2 hónapos kismacskát?

Figyelt kérdés

Van két ivart-ott fiúmacskám, egy évesek. A napokban találtam egy kismacskát, hazavittem. Az elején a nagyok féltek a kicsitől, de már kezdik megszokni, néha játszanak is vele kicsit, nyalogatják. De amikor a kicsi belelendül a játékba és elkezdni harapdálni az egyik farkát, lábát, a nagynak elfogy a türelme és elkezdni lepofozni a kicsit, majd megfogja a szájával a nyakát, aztán elzavarjuk a nagyot.

Nem tudjuk eldönteni, hogy tényleg bántaná e, vagy akár véletlenül elharapná a nyakát.

Nektek mi a tapasztalatotok? Ilyenkor tényleg bántani akarja a nagy a kicsit, vagy csak nem tudja kezelni a helyzetet és túl durva a játéka?

Napközben sokszor figyeli a kicsit, akkor van csak baj, ha a kicsi elkezd vele játszani.


2011. aug. 17. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják bántani. Az ivaros kandúrok a pár napos kicsiket fojtják meg, ha hozzáférnek. Ha nincs kölyök, a nőstény újra tüzelni fog, szóval az ösztöneiket követik. A nyakát azért fogja meg, mert a felnőtt macska így rendszabályozza meg a kicsit, ezzel jelzi, hogy ő a "bandagazda".
2011. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van!

A leírtak alapján jól befogadták, védelmezik, tanítgatják és igen, berendszabályozzák, tudja már, hogy merre hány méter...:)

2011. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják, nálunk is ez a felállás, megharapja a nyakát, de nem fogja bántani, mi már két napra is egyedül hagytuk őket és élnek, ha nyalogatják, akkor már elfogadták, csak a nagycicus nem olyan játékos és néha unja a banánt, meg hát ugye csak meg kell mutatni ki a főnök :D
2011. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyik választ!

Megnyugodtam és már közelebb engedtem a nagyokat a kicsihez és már egész jól eljátszanak :)))

2011. aug. 18. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ugye :D
2011. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!