Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A kiscicámat...

Mit csináljak? A kiscicámat nem akarja etetni az anyja

Figyelt kérdés
Kb 1 hete megfialt a macskám és most megtaláltam a kiscicáját,de nem akarja etetni.Hogy etessem meg?Próbáltam már fecskendőből etetni de úgy nem ment.Egy másik macskámnak is most vannak kiscicái szóval most odatettem hozzá h szoptassa.A macska befogatna mosdatja meg minden de a kiscica nem akar szopni....Mit csináljak?Mivel etethetném meg?
2011. aug. 25. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Vízzel hígított, langyos kecsketejet adhatsz neki, vagy speciális tápszert, amit állateledel boltokban vagy állatpatikában be tudsz szerezni. Fecskendővel, vagy direkt erre a célra gyártott kisállat cumival etetheted. Ha nem akar enni, elfordul, akkor is erőltesd egy kicsit. Nyisd szét a száját óvatosan, tedd bele a cumit. Lehet, hogy még nem tudja, mi is az. Fontos, hogy levegőt ne nyeljen, így a cumiban mindig legyen tejecske. Fektesd az öledbe, tegyél alá egy törölközőt, mert szétpancsolhatja a tejet, ha rákap. Kb. 30-45°os szögben tartsd a cumisüveget.

Mint mondtam , erőltesd neki az evést, mert muszáj neki. Az anyukája viszont mióta nem eteti? Mert egy hét alatt biztos kapott valamennyi táplálékot, hiszen nem maradt volna életben idáig. Egyedül van, nincsenek testvérei? Biztos, hogy nem szopizik az anyukájánál? Nem lehet, hogy csak nem látod?

2011. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerübb ha többször odateszed a másik anyamacska cicijéhez, előbb-utóbb szopni fog. Lehet, hogy az anyja is etette, máskülönben már elpusztult volna. A fecskendő jó ötlet, viszont nagyon nagy energia egy kiscicát két-három óránként fecskendővel etetni. Ráadásul ha ezzel próbálkozol, akkor vegyél az állateledelesnél cicának való tápszert, és azzal etesd.
2011. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, az is lehet, hogy életképtelen. Egyszer megpróbáltam felnevelni egy kiskutyát. Hatan voltak testvérek, utcáról befogadott vemhes kutyamama kölykei. Öt kiskutya kitűnő egészségnek örvendett, a hatodik viszont nagyon kicsi volt, és gyenge. Etettük két hétig, mert egyszerűen nem szopott, és a testvérei is mindig ellökték. Természetesen volt olyan, hogy elvettük a nagyokat, vagy csak egyet hagytunk mellette, hogy legyen esélye neki is szopizni, de nem szopizott. Annyira pici volt, hogy infúziót sem kaphatott volna, mert nagyon vékony volt a vénája, nem volt olyan vékony tű. Etettük kecsketejjel és tápszerrel, de két hét után - miután az anyja is ellökte magától - sajnos elpusztult. :( Nagyon sajnáltam, részben bűnösnek éreztem magam, amiért nem tudtam megmenteni, de az állatorvos megnyugtatott egy kicsit, hogy nem az én hibám, mert minimális esélye volt az életre. Gyenge volt, bizonyára valamilyen belső szerve sem volt egészséges.

Azt akarom ezzel mondani tehát, hogy előfordul, hogy betegen születik, és ez okozza a problémát, hogy nem eszik, és az anyja nem szoptatja, mivel ő is életképtelennek tartja, és az állatok legtöbbje kilöki az alomból az ilyen kölyköket.

Írj majd, hogy hogy alakul! :)

2011. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-3 napja megtaláltam a testvéreit is de szegények már nem éltek.Ezt a cicát ma találtam és folyton nyávog szóval éhes.Oda is vittem az anyjához,előszór mosdatta de mikor szopni akart akkor elszaladt.Próbáltam többször de folyton elszaladt.Most a másik macska törődik vele de nem akar szopni :(
2011. aug. 25. 18:42
 5/7 A kérdező kommentje:
A tejet mennyi vízzel hígítsam fel?Ma már nem tudok tápszert venni
2011. aug. 25. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne adj neki tehéntejet (bolti, dobozos tejet) csak kecsketejet! 1:2-es arányban hígítsd fel.

Ha odateszed az anyukájához, akkor simogasd az anya cicát, hogy maradjon ott.

Mindenképp etesd meg, mert nem "csak" éhen hal, hanem előtte ki is szárad szegény.

2011. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha fecskendőből nyomtál egy picit a szájába akkor mit csinált? mi régen azt csináltuk hogy a fecskendő végét beleraktuk a szájába, nyomtunk bele egy picit. fontos hogy egyszerre ne sokat nehogy félre nyeljen. nem nagyon tetszett nekik a dolog, de hát másképp éhen haltak volna. lefetyelni meg 1 hetesen még nemigazán tudnak.
2011. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!