Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miből lehet tudni azt hogy...

Miből lehet tudni azt hogy egy cica alapvetően boldog vagy rossz neki?

Figyelt kérdés

Szóval nem egy adott pillanatra, hanem a mindennapokra gondolok.

Miben nyilvánul meg az hogy a cica élete boldog-e vagy sem?


2014. aug. 10. 21:47
 1/7 KGabi0000 ***** válasza:
Egy coca hanem jó neki elmegy,de amúgy ha játszik és mozgékony,akkor valószínűleg boldog.
2014. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KGabi0000 ***** válasza:
*cica
2014. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem boldog a cica, ha beteg, nem eszik, nem játszik, kerüli a társaságot, érintést.

Ha egészséges, játszik, kap enni, inni, simogatást, törődést, akkor mindene megvan ahhoz, hogy boldog legyen.

Ennél közelebbről nem hiszem, hogy meg lehet állapítani. :)

2014. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sokat játszik. Imád ölbe lenni, dorombol, bújik.

Igazából azért is kérdezem mert eléggé sajátos módon van cicám. Konkrétan külön háza van, ahol ő egyedül él. Ez a ház közvetlenül a miénk mellett van, nagy ablaka van anno irodaként funkcionál kb 15nm-es ház ami csak az övé, viszont ő onnan nem jöhet ki csak velem, hámon.

Ez végső soron a nagycicám és a férjem miatt alakult így.

Van bent neki sok játék, bújóka, fekhely, alom, két asztal amire felmehet, meg egy szék amit szintén birtokolhat.

Még rádió is szól neki napközben. Én sokszor kimegyek hozzá, de egésznap nem lehetek vele hisz bent is van dolgom, meg hát a család is kíváncsi rám. De azért naponta 5x minimum kimegyek, ami általában fél óra kintlétet jelent, de van hogy többször is. Plusz ha a kertben van dolgom akkor jön velem.

Időnként magunkhoz is megpróbálom behozni, de nem szereti. Érzi a nagy cica szagát és fél. Le-föl rohangál és a kiutat keresi, bent az ölembe se nyugszik meg. De ahogy vissza viszem a kis birodalmába megnyugszik és dorombol.

2014. aug. 11. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy hely ahol minden rendben van akkor teljesen boldog. :)
2014. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem lehetne szerinted valahogy összebarátkoztatni a cicákat esetleg? hátha nem kéne külön ... valószínűleg így jó neki, csak ugye a társaság hiányozhat neki, bár ha látogatod ilyen sűrűn akkor az sem biztos.
2014. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos reménytelennek látom. :(

6 hetes kora óta (anya cicával együtt volt itt) próbálom össze szoktatni őket már próbáltam minden módszert, de reménytelen. A nagy ha a kicsi a fél méteres körzetébe kerűl agresszív.Ha figyelem akkor csak fúj és elszalad, de valamelyik nap pont beszélgettem míg a kicsit hámon sétáltattam. A nagy észre vette hogy nem nézem őket, és lepofozta. :(

Tegnap megpróbáltam azt hogy a kicsit kihoztam a házából és a nagyot bevittem. Morgott, fújt még rám is támadott.

Szóval 2 hónap alatt se sikerült őket össze szoktatni, de legalábbis elfogadtatni egymással egymást.

De mint írtam a kicsi se érzi jól bent a mi házunkba magát. Minden nap behozom, mindig hosszabb időre de nem tetszik neki.


A másik ami miatt nem is engedem az udvarra egyedül az az hogy "hülye". Az első útja a kutyához vezet. Kenelbe van, és a kis dilim folyamatosan be akar menni hozzá. Nálunk átjáróház van, mindig jövés-menés van, meg a fiamnak is hobbija elfelejteni becsukni a szúnyoghálót. Emiatt viszont a picur simán kiszökhet és annak csak végzetes kimenetelét látom a lelki szemeim előtt.


Igazán nem is akartam pont a körülmények miatt másik cicát, de a sors a biztos halál elöl az én karjaimba küldte, most meg már nem válnék meg tőle semmiért sem. Imádom a kis rosszcsontomat. :)

2014. aug. 11. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!