Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találkozott már valaki ilyesmi...

Találkozott már valaki ilyesmivel?

Figyelt kérdés
Urinális stressz szindrómát vélt megállapítani az orvos ivartalanított, benti kandúr cicánknál. Húgyúti gondjai voltak/vannak, és hosszas kezelés után derült ez ki. Eléggé szkeptikus vagyok a dolgot illetően. Vélhetőleg megvan a stressz oka is. Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? És ha igen, hogyan sikerült leküzdeni, meddig tartott?

2014. aug. 13. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Volt cicám már fél éves korától szenvedett visszatérő húgyúti betegségtől. Vérkép alapján semmi fizikai oka nem volt, így maradt a stressz, mint kiváltó ok. Tény, hogy a cica nagyon félős volt (korán lett elválasztva), ha nagyobb stressz érte, már várható volt, hogy jelentkeznek a húgykövek és a gyulladás. Egyszer antidepresszáns tablettával is próbálkoztunk, annyira maga alatt volt, de attól csak rosszabb lett, nem is mertem két nap után adni neki.

Kb. 5 évig speciális gyógytápon élt, hosszabb tünetmentes időszakokkal, sajnos mégis meghalt 6 és fél évesen veseelégtelenségben.

2014. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó Istenem, nagyon sajnálom. Nagyon remélem, hogy ő nem fog hasonlóan szomorú sorsra jutni. Nyugodjon békében a cicád :(
2014. aug. 13. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Úgy megsirattam, ahogy még életemben senkit, 4 hetes korától nevelgettem.

Azért az esetek nagyobbik részében nem ilyen súlyos a helyzet, de az is tény, hogy fiú macskáknál veszélyesebb az esetleges húgycső-elzáródás miatt(az enyém lány volt).

Amit még használtunk, az a Feliway párologtató, nyugtató hatású feromonokat bocsájt ki. A gyógytáp mellett ezt megpróbálhatjátok.

Itt teljes leírást találsz erről a betegségről:

[link]

2014. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippet, már korábban rátaláltunk erre a párologtatóra, csak jelenleg pénzügyi gondokkal küzdünk, és gyűjtögetünk rá, mert azért annyira nem olcsó, de hát a kis drágám megkapja amire szüksége van. Remélhetőleg minden rendben lesz, majd igyekszünk kerülni a stresszes helyzeteket és az azt kiváltó dolgokat, szagokat. Nagyon köszönöm :)
2014. aug. 13. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok a cicának!
2014. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszöni szépen! :)
2014. aug. 13. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!