Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kezdek megőrülni ettől!...

Kezdek megőrülni ettől! Valaki találkozott már ilyesmivel?

Figyelt kérdés

Ha melegem lesz (általában nem a környezet miatt, hanem vagy ha kellemetlen helyzetbe kerülök, kimelegedtem, vagy a ruha rajtam túl sokat melegít) akkor iszonyúan erős, szinte szúró pontokban elkezdek viszketni. Amint egyet megvakarok, megjelenik a közelben egy másik. A legtöbb ilyen pont a nyakamon van, de arcon, fejbőrön, vállon, ritkábban ágyék környékén is érzem őket, ott viszont nem olyan erősek.

Iszonyú idegesítőek, főleg hogy tesiórák többségén elő szoktak jönni. Annyira erősek, hogy nem lehet kibírni, hogy ne vakarjam meg. Látható jele, nyoma semmi nincs, csak szép vörös lesz a bőröm, miután össze-vissza vakargattam.

Kicsit utánaolvastam a neten, de másoknak ez csak zuhanyzás után jön elő. Nos, nekem zuhanyzás után még SOHA, de biciklizés közben, szimpla sétálás közben, kicsit vastagabb kabátban, jégkorizáskor(!) előjön.

Körülbelül 3.5-4 éve kezdődött, 2008-2009 szilveszterekor jött egy "roham", utána 5 percig vakaróztam.

Most 18 vagyok (Fiú), hamarosan szalagavató, és tánc közben nagyon-nagyon nem lenne jó még a vakarózásommal is foglalkozni.

Ha valaki erre tudna valami megoldást, vagy legalább azt, hogy ez minek köszönhető, hol keressem a probléma gyökerét, akkor annak nagyon hálás lennék.



2012. szept. 29. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy allergiás vagy valami anyagra, ami a ruháidban megtalálható. Nekem a térdhajlatomban szokott ilyen lenni edzések után, a sok izzadtság még jól ki is csípi az egészet, de egy zuhany elmulasztja. Ha nagyon nem bírod a vakarózást, igyál meg egy ampullányi kalciumot, vagy pezsgőtablettát.
2012. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem lenne rossz ötlet, csak ez megelőzésre is jó? Mert ha csak átmeneti tüneti megoldás lenne, akkor kb. semmit nem ér.

És hogy miért? Mert ezek a "rohamok" adott idő múlva elmúlnak. Eltarthat 5 percig, de volt már amikor 7-8 percig is szépen itt-ott elkezdtek szurkálni ezek a pontok, persze a vége felé már kevésbé intenzíven - csak arra tudok tippelni, hogy akkor múlik el, amikor vmennyire hűtöttem magam. És az a gáz még vele, hogy váratlan, és nem mindig tudok magammal hordani egy Ca-pezsgőtablettát. Volt már, amikor még autóvezetés-oktatásra jártam, hibáztam, jól lecseszett az oktató, erre kicsit bevörösödött az arcom, ezzel átléptem valami küszöbértéket, ami ezt kiváltja, és ott is rámjött. Azt hittem meghalok, vezetés közben nemcsak hogy borzasztó érzés, hogy még megvakarni is alig tudod őket, de veszélyes is, mert eléggé eltereli a figyelmem.

Szalagavatóra/ballagásra nagyon meg szeretnék ettől szabadulni.

2012. szept. 29. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Idegrendszeri alapon lehet neked is! Én nagymama vagyok az unokámnak is volt 14 éves korától, (fiú) küszködött vele, (ha feltúrázta magát akkor jött, és viszketett)nem volt rá semmi gyógyszer sem kenőcs, majd leérettségizett és elmúlt magától, félt pedig, hogy fog így munkát vállalni. ( már dolgozik kinn Angliában)
2012. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért van ez, mert ahogy írtam (1. vagyok), hiperérzékenyek bizonyos receptoraid bizonyos ruháid összetevőire. Lehet a festékanyag is, de akár maga a ruha is. Na, hűtésre azért múlik el, mert a hideg hamis ingereket kelt az idegekben, így nem érzed hogy viszket, de attól még valójában gyulladás van ott (valószínűleg).


Ahogy a 2. (vagy sorrendben a 3.) válaszoló írta, lehet idegrendszeri alapon is. Van akinek a szeme kezd el "vibrálni", neked kiütéseid lesznek, én ha ideges vagyok, akkor zsibbad a jobb könyököm. Mindenkinek változó.


A kalcium esetleg segíthet a megelőzésben, de erről háziorvosodat kérdezd meg, mert neki vannak pontos adatai rólad (lehet hogy egy vérvételre elküld előtted hogy megtudja, fogékony vagy-e a kalcium által kiváltott rohamokra). Én nem mondhatom azt hogy vegyél be minden idegesnek tekinthető helyzet előtt egyet, mert lehet hogy a fentebb említettek alapján rohamaid lesznek tőle (ez akkor fordul elő ismétlem, ha fogékony vagy rá!! Nem feltétlenül lesznek rohamaid tőle).


Orvoshoz így is, úgy is el kellene menned, mert ha a kalciumos megoldást választod, akkor Calcimusc-ot kell felíratnod vele (ez az ampullás kalcium), mert azért csak hatásosabb, mint egy pezsgőtabletta, és nem mellékesen gyorsabban is hat, mint a pezsgőtabletta szilárdnak mondható oldatlan állapotú "hatóanyaga".

2012. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!