Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Találkozott már valaki ilyesmi...

Találkozott már valaki ilyesmivel? (lent) Ha valaki látott már ilyet és ismeri a magyarázatát, annak nagyon örülnék.

Figyelt kérdés
Egy kisgyerek a saját tengelye körül forog megállás nélkül akár 20 percen keresztül is. Nem szédül utána, nem esik el közben, de legfőképp nem áll meg egy percre sem. Megismétli ezt hetente többször is, ha közben senki sem szól rá.
2012. dec. 30. 01:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg megszállta az ördög.


Viccet félretéve:

Teesék háziorvoshoz vinni ha úgy látod hogy tényleg nem szédül egyáltalán, mert azt nem normális dolog.

Első tippre én azt mondanám hogy csak veszettül hiperaktív, de szédülnie azért akkor is kell...

Vagy csak nem látod rajta? Mennyire kicsi gyerek?

2012. dec. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
másodikos. tényleg nem szédül. ha megunja úgy csinál rögtön minden mást, mintha mi sem történt volna. Kimegy inni, ha megszomjazik a mozgás miatt, takarítani még sosem kellett utána.
2012. dec. 30. 01:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Sokféle szédülést idegrendszeri problémák okoznak.

Valószínűleg az is ilyen probléma ha egyáltalán nincs szédülés, de bárhogy keresek rá neten, ilyen nem igen létezik.

Tényleg érdemes kivizsgáltatni azt a gyerkőcöt.

2012. dec. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
én is kerestem már neten, de bárhogy írom be nekem sem ad semmit. azt is észre vettem, hogy ha rá van szólva akkor titokban csinálja, "szüksége van rá".
2012. dec. 30. 01:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Táncos vagyok. Van egy tánc, keress rá youtube-on, a neve dervis, na de azért linkelek ide egyet :) http://www.youtube.com/watch?v=N2uoePomgpk Nos a lényeg az az hogy az egyik táncos társam is tud ugyanígy forogni, bár ő kiskorában nem gyakorolta ezt a dolgot, hanem amikor tanultuk ezt a táncot, akkor 30 percet simán lenyomott és azt mondta még tovább is bírta volna. Már én is meg tudom csinálni, bár sok gyakorlás kellett. Egyébként alkati kérdés. Volt aki úgy járt hogy kidobta táncpróba közben a taccsot :D
2012. dec. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem feltétlenül jelent bajt? Egy kicsit megnyugtató :)
2012. dec. 30. 01:55
 7/10 anonim ***** válasza:
a kognitív funkciók zavarai között lehetnek ilyen tünetek is
2012. dec. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
magyarul milyen funkciók?
2012. dec. 30. 02:03
 9/10 anonim ***** válasza:

ezt is mint sok mást, meg lehet szokni

ha valaki mindennap arra edz, hogy megtudja csinálni a spárgát, előbb-utóbb fájdalom nélkül könnyedén megteszi

kiskoromban én is sokat pörögtem és egy idő után valóban tovább bírtam

nem feltétlenül kóros ez, rászokott mert tetszik neki a dolog

viszont, figyeld meg hogy nincsenek-e más kényszeres dolgai amikere "szüksége van"

mert abban az esetben valóban idegrendszeri dolog lehet

csinál ilyeneket hogy lábrázogatás, nyelvnyújtogatás, mindig piszkálja az orrát/fülét, mindig elvégzi ugyanazt a mozdulatsort, mindig ismételgeti a szavakat stb. ?

2012. dec. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a kegnitív funkciók zavara egy eléggé tág fogalom.

azon belül is a percepció zavarai közé ratrozik a probléma.

ééés még azon belül is az egyensúlyzavar.


nem kell vele nagy mértékben foglalkozni, csak ajánlott megmutatni a háziorvosnak.

2012. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!