Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha engedtem a kutyámnak, hogy...

Ha engedtem a kutyámnak, hogy az ölembe másszon, akkor elveszítettem a tekintélyem a szemében?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálunk, csak párszor mászott még bele, mégis, ha kimegyek és leülök csak bámul és mászna az ölembe, hiába csinálok bármit ellene. Most egyenrangúként kezel?
2010. jún. 22. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Kölyök? Mert akkor nem valószínű, hogy egyenrangúként kezelne, még alárendeltnek érzi magát valószínűleg. A lényeg, hogy csak akkor engedd fel, ha 1. te akarod és nem ő 2. egyébként minden szabályt betartasz, és kezeled a rangsor problémákat.


Az a lényeg, hogy semmiképp se higyje azt, hogy az öled az egy olyan hely, ahova felmehet ha kedve támad, sőt. Ezt a kérdést sem ő irányítja. Ha te hívod, akkor a legnagyobb örömmel ugorjon az öledbe, és érezze kitüntetésnek, de magától semmiképp se menjen fel. (Tudom, hogy tök cuki ha felmegy, de jobban jársz, ha ilyenkor elzavarod, megvárod míg feladja, és akkor hívod oda te)

2010. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyan már!

Engedd csak bele,ennyiből ne dögönyézzük meg ,mert azt hiszi,hogy akkor már átvette az irányitást?

Én magam kisem bírnám,hogy ne mászon bele az ölemben és dögönyésszem meg.

Butaság.

Nyugodtan engedd csak bele,máshonnan kezdődik a nevelés.

2010. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tekintély nem azon múlik, hogy az öledbe engeded-e vagy sem. A lényeg, hogy a te döntésed legyen, és ne a kutyáé! Tehát akkor mehet az öledbe, amikor te mondod, és nem amikor ő akar. Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy ha ő kéredszkedik, akkor figyelmen kívül hagyod és nem engeded, minden más esetben te kezdeményezheted, hogy az öledbe üljön. De ez minden egyéb közös akciónál így van, csak a gazdi kezdeményezheti.
2010. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csak akkor engedd az öledbe, ha azt szerentén,hogy az elkövetkezőkben is így legyen. hosszútávra tervezz:)
2010. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, még kölyök, de úgy érzem, máris ő a főnök. Igyekszem átvenni az irányítást, de sajnos néha a családom hátráltat.
2010. jún. 22. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes alkalmazni a szabályokat, amikkel kialakíthatod a megfelelő viszonyt. Ezeket egy ideig kell alkalmazni, amikor már vágja, hogy ki a főnök, utána picit lehet lazítani a szabályokon. Ha setleg később újra próbálkozna átvenni az irányítást, akkor újra elő lehet venni a jól bevált módszereket. (gesztusevés, játék kezdeményezése a tiéd, privát terület felállítása, séta során te szabod meg az irányt stb.) Érdemes kutyasuliba menni vele, ahol megfelelő szocializációt is kap és a gazdit is megtanítják a megfelelő kutyanevelésre. pl.: www. kutyasuli.hu
2010. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!