Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökre "elveszítettem" a...

Örökre "elveszítettem" a macskám, mit csináljak hogy ne haragudjon rám?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves sziámim, nőstény, és nincs kiivartalanítva(nem tudom ez számít-e. Mindig macskás volt, de a kutyákat is nagyon szeretem. Most kaptam egy kis baba mopszot..a macskámnak azonban nem tetszik..nagyon nem. Fúj rá, morog, így nem is igazán merem összeengedni őket. Viszont velem is és a család többi tagjával is furcsán viselkedik. Ha valamit szeretne hízeleg és hangosan követeli ez nem változott, viszont ha felemelnénk vagy megsimogatnánk egy idő után panaszosan nyávog és egyre idegesebb lesz, elkezd pofozkodni stb.

Egyáltalán nem foglalkozom többet az új jövevénnyel, vele(macsek) is törődnék de nem igazán hagyja mert miután "lepofoz" faképnél hagy, a játékot engedi úgyhogy játszani szoktam vele.

Ugye nem marad ilyen és lenyugszik ha már hosszabb ideje itt lesz a pici(ez a harmadik napja). Valaki járt már így?

Rájöttem hogy annyira szeretem ezt a dilis macskát hogy simán megválnék a kutyustól bármennyire is haragudnék magamra. De neki is jobb lenne olyan gazdi mellett aki 100%osan szereti :(


2014. aug. 16. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ezzel így egyet is értek, viszont a kérdező szavaiból azt szűröm le, hogy náluk 100% ban a macska irányít, az pedig úgy nagyon nem jó...

Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy halvány lila gőzöm nincs a lakásban tartott macskákról, nálam nyitva áll előttük az ajtó, és kocsiból szoktam látni őket 3-4km-rel arrébb is. Haza csak pihizni és kényeztetni magukat járnak, van amikor még a kaja sem kell nekik... De mikor hazajönnek, akkor tisztában vannak vele, hogy amint átlépik a küszöbömet, az én szabályaim szerint viselkedünk.

Szerintem ez a "játékot engedi úgyhogy játszani szoktam vele" "vele(macsek) is törődnék de nem igazán hagyja mert miután "lepofoz" faképnél hagy" ez egyértelmű jele, hogy a lakásban a macska a vezér...

És ha így gondolod "annyira szeretem ezt a dilis macskát hogy simán megválnék a kutyustól" szerintem még most ajándékozd el szegény kutyust, egy olyan gazdihoz, aki nem fogja elhanyagolni azért, mert egy macska ráparancsol...

2014. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
és ha hagyod, hogy egy macska uralkodjon rajtad, akkor a kutyának is hagyni fogod, a vége pedig az lesz, hogy lesz egy macskád, aki rühelli a kutyátokat mindig összebalhéznak, + lesz egy kutyád, aki magasról fog tenni arra, mikor mit akarsz tőle, ha ő éppen játszani akar, akkor kierőszakolja és játszani fog, ha éppen az ajtóban akar ugatni éjszaka 2 órán át, akkor az ajtóban fog ugatni..
2014. aug. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 dolli01 válasza:
mindenki nyugodjon lee úgy kell csinálni hogy a macska rájöjjön hogy nem ő az egyetlen és sokat kell foglalkozni a kutyával hogy érezze a hiányodat én már csak tudom 24 macsek után ha a macska özeledik hozzád fordíts hátat és simogasd meg a kutyát és menny el onnan...
2014. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi most hoztunk nőstény cicánk mellé egy pici mentett cicust és az eddig kölyökként viselkedő cicánk eléggé megváltozott. Alig engedi magát simizni, felemelni. Sajnos nem hiszem, hogy ez megváltozik majd. :/ Azért nálad még van esély.
2014. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tudnak alkalmazkodni a macskák, már ha akarnak. Rá kellene venni, hogy AKARJA a kutyát. Ha minden az 'ő elképzelései szerint' van otthon, akkor biztosan megnyugszik. Legyél nagyon türelmes, nálunk fordított helyzetben (3 nagy termetű, felnőtt, benti kutya mellé hoztam kiscicát) úgy 1-1,5 hét kellett mire a maccs elfogadta a kutyákat, szépen játszik is velük :)
2014. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!