Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ajánlanátok tenyésztőket?

Ajánlanátok tenyésztőket?

Figyelt kérdés
Macskát szeretnék venni, és persze egy tenyésztői oldalon sincs ár, mert ugye akit csak az ár érdekel, azt nem is maga az állat érdekli stb. Ezért szeretném kérni a véleményeteket, esetleg tudnátok e olyan tenyésztőt ajánlani, ahol tényleg korrektek.Persze tudom, hogy sok mindentől függ a cica ára, de engem nem kifejezetten egy fajta érdekel. Köszönöm
2010. jan. 14. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az expressz.hut is, de körültekintően. Ott is vannak fent rendes tenyésztők is, törzskönyves macskával, bár elég kevés írja ki az árát, de lehet tájékozódni nagyjából.


Az igény szerint törzskönyvest kezeld fenntartásokkal, ahol ennyit sem említ a törzskönyvről, az nem túl valószínű, hogy rendes tenyésztő, amelyik meg csak féregteleníti, mert "mindenki döncse el maga, hogy oltatja-e" azzal ne is foglalkozz.


Én mostanában néztem, átlagban azt mondanám, hogy fajtától függően minimum, MINIMUM 40ezret kérnek egy kölyökért, de vannak 80-100ezresek is.


Ha ennél olcsóbb az általában azért van, mert már felnőtt és azért nem nagyon lehet annyit kérni, mint egy kölyökért, de kölyköt olcsóbban gyanús venni.


Érdemes azt is figyelembe venni, hogy vannak olyan "tenyésztők", akik egy szemétdombon szaporítják a macskákat, és "törzskönyv" is jár hozzájuk, de ez távolról se úgy néz ki, mint egy valódi törzskönyv (neten meg tudod nézni az milyen) és ilyeneket is képesek beleírni, mondjuk egy-egy felmenőhöz, hogy ismeretlen.

2010. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Másik, melyik az kifejezetten egy fajta? Akkor lehet könnyebb lenne. Egyébként érdemes googlizni is, hogy milyen eredményeik vannak, nem-e panaszkodnak rájuk, én például googlizással találtam már olyat, hogy a kinézett törzskönyves macska tenyészetére nem volt semmi, de semmi találat, csak egy fórum hozzá szólás, ami szerint a macska fullad, lehet szívbeteg is, de nem tudja előkeríteni sehogy a tenyésztőjét, pedig egy vérvétel erejéig látni kellene szülőket. Hát azért ez elgondolkodtatott.
2010. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerek sok tenyésztőt, kiállításra is járok. Szivesen segítek bármiben, de ez igy nem konrkét és igy nem tudok mit irni. Nagyjából az árakat is tudom, vagy ha nem, meg tudom kérdezni csak úgy is.

Segítek szivesen, ha irsz üzenetet:)


üdv

2010. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 17. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tudok talán segíteni,Nekem tenyésztőtől van egy Maine Coon cicám,gyönyörű szép,nagytestű szülőktől való,tudok is szerezni cicát Neked,ha szeretnéd :)

írj üzit,ha érdekel.


üdv. :)

2010. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!