Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy éjjel hagyjan...

Mit tegyek, hogy éjjel hagyjanak aludni a macskáim?

Figyelt kérdés
Van két lány macskám, az egyik féléves lesz, a másik másfél éves. Nagyon jól elvannak egymással, sokat játszanak. Az a gond, hogy éjjel is rohangálnak és nem lehet tőlük aludni. Ha kizárom őket a szobából, akkor mindkettő rettenetesen, szinte őrjöngve nyávog és felváltva kaparják az ajtót (tolóajtó van, zár nincs rajta, ezt ki is tudják nyitni, már kínomban kiékeltem két oldalról, hogy ne tudják kinyitni, olyan erőszakkal bontják szét az egészet, hogy végül így is győznek). Hiába vannak kint 2en, mindkettő be akar jönni és itt rohangálni. Mostmár hónapok óta pár órákat alszom, kezdek kikészülni ettől. Mit lehetne tenni, hogy vagy aludjanak bent szépen éjjel, vagy ha nem, akkor meg fogadják el, hogy éjjel kint vannak, ott nem zavar, ha játszanak.
2014. aug. 20. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is őrült rohangálás van egyszer éjfél körül, egyszer pedig hajnali öt és hat körül.


Nálunk az működik, ha az aktívabbat (az idősebb békésen elvan ha a kicsi nem hergeli) jó alaposan lefárasztjuk este, nem nagyon hagyjuk nap közben horpasztani, főleg nem késő délután, kora este.

Labdázunk, játszatjuk, amíg csak le nem apadnak a nagy energiák, akkor lehet tőle aludni.

2014. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálam is ugyanez, az éjfél és hajnali 5 óra mindig játékkal telik, de gyakran a köztes időben is. Napközben nem tudom megakadályozni, hogy ne henyéljenek, mivel egész nap dolgozom. elég későn fekszem én is, éjfélkor nem zavar, ha játszanak, kb 1ig befejezik, utána elalszanak, és akkor fekszem le én is. De 5kor már teljesen aktívak és sajnos mind a kettő hergeli a másikat, van, hogy a nagy nem hagyja a kicsit (ő is fiatal még a másfél évével). szóval ez a lefárasztós dolog nem jön be, mert 3 óra alvással bármilyen aktív játékot kipihennek. A kizárást hogyan lehetne megszoktatni velük?
2014. aug. 20. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:
zárd ki őket, és bármennyire nyávognak ne engedd be... pár nap alatt felfogják, és kint játszanak, te pedig alhatsz nyugodtan.
2014. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kizárod őket, és bedugod a füled egy füldugóval
2014. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hiába zárom ki őket, kinyitják az ajtót, bárhogy torlaszolom el. Addig küzdenek vele, amíg ki nem nyitják és sajnos emiatt már teljesen szét is kaparták.
2014. aug. 20. 18:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát már minden ilyen praktikán túl vagyok, ezért írtam ide, mert az eddigi fortélyok nem váltak be.
2014. aug. 20. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáltad, hogy csak az egyiket zárod ki? Mondjuk azt amelyik nem tudja kinyitni az ajtót. Esetleg estére rakhatod őket macska box-ba, külön-külön hátha akkor nyugton maradnak pár nap után.
2014. aug. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam, akkor a kicsi 2 órán keresztül képes felugrani az ajtó tetejéig és a karmait végighúzva rajta ér földet, közben meg úgy nyávog mint akit kínoznak. A macskabox dettó, a nagyot beletenni 2 emberes meló, a kicsit még bele tudom tenni, akkor ott nyávog és kapar, és nem is lehet ilyen kicsi helyen sokáig tartani. Tanácstalan vagyok, nem tudom elhinni, hogy ennyire nehéz megoldani, hogy éjszaka alhassak, napközben is rohangálnak, de hétköznap dolgozom, hétvégén meg nem zavar. Csak éjjel lenne jó aludni.
2014. aug. 24. 12:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Az állatorvos azt mondta, adhatok nekik 1-1 negyed xanaxot. Hát gondoltam, rendben, ez már tényleg tarthatatlan, pár nap alatt talán átáll a szervezetük az éjszakai pihenésre. De ezeknek meg sem kottyant :D utána másfél óra elteltével növeltem a dózist még egy negyeddel, tehát fél-fél volt a macskákban. Semmi nem történt, mégcsak laposabbakat sem pislogtak. Már virradt, mikor úgy döntöttem, beveszek én 1et. Na akkor úgy aludtam mint a bunda, pedig mire felkeltem, a konyha közepén volt széthajigálva minden, játszottak eleget, de nem keltem fel. De ez sem megoldás, nem szeretnék gyógyszerfüggő lenni 2 hiperaktív macska miatt.
2014. aug. 24. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az életkörülményeidet, hány szobátok van, stb. De azért lehet a macskákat is nevelni és fegyelmezni, rájuk szólni. Persze ha nagyon engedetlenek, akkor ez is nehéz dolog.
2014. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!