Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond? Mi történhete...

Mi lehet a gond? Mi történhetett? Lesz baja?

Figyelt kérdés

Kölyök kandúrom 3,5 hónapos. Épp tanulja a kijárás "szabályait", felügyelet mellett velünk járkál ki (oltási és féregtelenítési programja rendben, 1 hónap múlva megy ivartalanításra is, csak utana mehet majd ki egyedül is). Tegnap délután viszont észrevettem valami furát. Az egyik karma alatt mintha összeragadt volna a szőr a sártól, legalábbis ezt gondoltam, de aztán mikor ki akartam pucolni, rájöttem, hogy nem sár. Nagyon könnyen le is jött neki, viszont kijött vele szőr is, ezért jobban megvizsgáltam. Úgy nézett ki, mintha vart szedtem volna le, ami kicsit mintha gennyes is lett volna. Néztem a karmát, az ujját, akkor láttam, hogy azon nincs meg a körömágy (vagyis az a fehér bőr szerű ddolog, ami körbeveszi a karmot, ami csak akkor látszik, ha kinyomja). Óvatosan megfogdoztam neki, de nem volt meleg, nem váladékozott, a cica nem mutatta, hogy fájna neki. Természetesen hívtam a dokit (sajátunkat, nem az ügyeletest), hogy mit csinaljak, vigyük-e ügyeletre, vagy ne. Azt mondta, ha nem fáj neki, nem vérzik, akkor várjuk meg a hétfőt, vigyük hozzá, ne fizessünk azért többet, de ha látjuk, hogy rosszabb lenne, akkor mindenképp vigyük el. Nem romlott, de nem is javult. A karom teljesen ép, amióta kipucoltuk nem is lett több összecsomósodott sárszerű izé, szaga sincs, nem fáj neki. Találkozott már valaki ilyennel? Vagy lehet, hogy már így, körömágy nélkül született, csak eddig nem tűnt fel? Lehet ebből probléma még? Nem fertőződhet be? Vagyis nem kerülhet be a hús meg a karom közé valami, amitől gond lesz? Ezekre a kérdésekre a doki látatlanba nem tudott válaszolni, azért kérdezem itt. Holnap megyünk mindenképpen, csak kar nagyon kíváncsi vagyok, azért kérdezem.

A válaszaitokat köszi!



2014. aug. 24. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Elég későn írok.De ha fertőtlenítetted neki akkor nem lesz baj. De gondolom már el vitted a dokihoz.:) Lett valami baja?
2014. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!