Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett, hogy ilyen...

Mi történhetett, hogy ilyen pozitív változáson ment át a kutyám? Főleg behívás, mert csak ezzel volt gond.

Figyelt kérdés

Van egy felnőtt 4,5 éves ivartalanított kan huskym. Mindig sokat foglalkoztunk vele, tanítottuk, játszottunk, futtattuk, minden nap kivittük, de a a behívás soha nem volt tökéletes, olyan 80 %-osra mondanám. Mindig szaladt a nyúlak után, stb. és kedvére császkált az erdőben, ránk se hederített néha, nem volt behívható. Mindig visszajött, de csak akkor mikor ő akart.

Viszont voltunk nyaralni a hegyekben, ahol sokat kirándultunk a kutyussal, és ott a viselkedése kifogástalan volt, mindig tartotta velünk a szemkontaktust, egy szóra visszajött, egyszóval hibátlan volt. Most mikor hazajöttünk megmaradt ez a viselkedése, egyszóval egy angyal lett. :)

Mi történhetett?


2013. aug. 11. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak tippelni tudok:


Egyrészt nyaraláskor ti is másképp viselkedtek, lazábbak vagytok, más a hangulat, egy kutya pedig hihetetlenül érzékeny az ilyen dolgokra, sokkal mélyebb kapcsolatot alakít ki egy nyugodt kiegyensúlyozott emberrel, szívesebben követi, mint azt, aki akár tudat alatt is azon feszeng, hogy nem jön vissza a kutya.


A másik amire gondolok a környezetváltozás.

Otthon otthon érezte magát, tudta, előbb utóbb úgyis visszamegy, és van hova visszamenni.

Az otthon elhagyása kiszolgáltatottá tette, sokkal jobban megértette, hogy az életben maradáshoz falkára Rátok van szüksége!

Erre szintén elég érzékenyek a kutyák, pl a kizárásos fegyelmezés ezen alapszik.


Kirándulni pl mindig póráz nélkül vinném, hogy ne azért kövessen, hanem hogy felfogja, csak így van esélye az életben.

A kirándulás után pedig csak várakoztatás után engedném be az udvarra, vagy a házba, hogy megerősítsem benne, hogy az nem az ő döntése hogy hazajön, hanem nekem köszönheti, hogy beengedem az otthonomba.


Ezért mondom mindig, nem csak a trükközést kell megtanítani, hogy melyik parancsszóra mit csináljon. Az bohóckodás.

A fejébe kell belelátni egy kicsit, sokkal bensőségesebb kapcsolat alakítható ki.

2013. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Egyrészt nyaraláskor ti is másképp viselkedtek, lazábbak vagytok, más a hangulat, egy kutya pedig hihetetlenül érzékeny az ilyen dolgokra, sokkal mélyebb kapcsolatot alakít ki egy nyugodt kiegyensúlyozott emberrel, szívesebben követi, mint azt, aki akár tudat alatt is azon feszeng, hogy nem jön vissza a kutya. "


Igen, nekem is ez volt a tippem! És tény és való, hogy mikor láttam, hogy milyen ügyesen együttműködik, nekem is megváltozott az energiám. Maximálisan megbíztam benne és valószínű, hogy ezt meg is érezte. Minden évben visszük magunkkal nyaralni, de eddig még soha nem mertem póráz nélkül vinni, mert sok a medve és mindenféle állat ott. Idén volt az első alkalom, hogy levettük a 10 méteres pórázt és szabadon jöhetett velünk. Hát el vagyok ájulva tőle és azóta is maximálisan megbízok benne, habár a régi félelmeimet kicsit nehéz volt elfelejteni, de tartom magam. :)

A kapunál kimenet és bejövet mindig betartottuk a "szabályt", hogy előbb mi megyünk be, aztán ő. überelném még ezt, ha akad olyan aki tanácsot tud adni, szívesen fogadom. Köszönöm! :)

Remélem ez most már örökre így marad!

2013. aug. 11. 11:45
 3/12 A kérdező kommentje:
Még azon gondolkodtam, hogy vajon nem viszem-e túlzásba az itthoni dédelgetést, szeretgetés (egyszerűen nem bírom megállni)? Mert mikor nyaralni voltunk, akkor azért ennyit nem simogattam, puszilgattam ....
2013. aug. 11. 12:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is erre tippelek. Nekem annak ellenére, hogy két huskym van sose volt nagy gondom a behivással, szerencsére.. De ha igy visszagondolok tényleg nem nagyon paráztam azon, hogy visszajönnek e. Magabiztos vagyok, meg bizom bennük, hogy nem mennek sehova, és tényleg igy is van, mindig velem vannak mikor elengedem őket. Nem mennek látótávolságon kivűl. De a kapu is nyitva lehet, akkor sem mennek ki nélkülem, pedig valaki már akarta igy megszöktetni őket.

http://www.youtube.com/watch?v=QOsaTwPkygE

http://www.youtube.com/watch?v=pnYNGnK0c78

2013. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt igy nehéz megmondani.:) Én is nagyon szeretem őket. De az biztos, hogy nem árt határozottnak lenni velük szemben, meg betartatni a szabályokat, mert könnyen az ember fejére tudnak nőni.
2013. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a videót, nagy édesek együtt. Sose fáradnak, ugye. :))

Én bevallom, hogy nagyon elrontottam az elején, váratlanul érkezett első kutyaként és nagyon tudatlanok voltunk. Mikor kicsi volt állandóan szökött, rengeteget aggódtunk miatta, aztán ivartalanítottuk és a probléma megszűnt. Aztán képeztem magam és egyre jobb lett a helyzet .... és most már a behívás is működik. :)

2013. aug. 11. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Értelek. Ennek örülök. Elhiszem, hogy nehéz volt, de szépen haladtok akkor, csak pozitivan. Örülhet a kutyus, hogy ilyen jó gazdia van. Sokan már csak azért meg sem próbálják elengedni, mert husky. Persze, ha nem megy vissza a kutyus, akkor ne is engedjék, de ez meg nevelhető dolog.:)
2013. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy tök új, idegen helyeken nem annyira bátrak a kutyák. Ha a falkasorrend rendben van, és a kutyád tudja, hogy te vagy a főnök, akkor számít rád, nem akar tőled távol kerülni.

És mivel rájött, hogy nem rossz dolog szót fogadni, mert a gazdi megdicsér érte, így megtartotta ezt a jó szokását. :)

2013. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Van benne igazság. Én is láttam egy kis beszariságot rajta. :)

De mindig oda megyünk nyaralni, tehát már ez a sokadik alkalom, hogy ott járt, viszont most először vettük le a pórázt túrázás közben.

2013. aug. 11. 20:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Olyan volt mintha azt mondta volna ezúttal, hogy "bizzál bennem, most nem fogok elkószálni". :)) És így is volt! Már alig várom, hogy szeptemberben újból mennyünk, mert így fantasztikusan jól telik. Le van mozgatva rendesen, nem kell este 11-kor még rongyozni vele, mint korábban. :)
2013. aug. 11. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!