Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tölt be ilyen lassan a...

Miért tölt be ilyen lassan a rendszer? Mi történhetett? A winchesterrel lenne a gond? Egy újratelepítés megoldaná a problémát? Többi lent! .

Figyelt kérdés
Hibernálva volt és ma mikor jött aza nagy vihar dörgéssel meg villámlással és anyáék mondták hogy húzzam ki a gépet, de féltem hogy hibernálva nem tenne jót a gépnek ha kihúznám. Ezért beindítottam és majd rendesen ki akartam a kikapcsolással kapcsolni. Meg is jelent a szokásos kék kép a fehér resume from hibernation irással csak nem ment tovább befagyott.Nem tehettem mást a vihar miatt kikapcsoltam és kihúztam a gépet. Majd miután már visszajött az áram ( mert el is ment) visszadugtam majd bekapcsoltam ugyanaz a felirat jelent meg és nem tünt el jó 10 percig majd eltűnt újraindult a gép de megint megállt a kezdő írásoknál mikor bekapcsol a gép és kiirja a gép adatait pl 1800 Mb ram 2,2 Ghz proci stb és nem ment tovább többször újraintittottam már és semmi a winchester is kihúztam majd újra bedugtam és semmi nem történt. Végül hagytam a fenébe, de olyan 5-6 perc után azt vettem észre, hogy betöltött a rendszer. De nem javult meg minden egyes kikapcsolás után ennyit kell várni, hogy bejöjjön a rendszer. Mi lehet a baj ? Egy újratelepítés megoldaná a problémát ?

2013. máj. 3. 20:39
 1/8 levis56 ***** válasza:
100%
Én megpróbálnék egy korábbi visszaállítási pontra tenni a gépet,ha nem jó alapos rendszer tisztítás/Advenced System Care Ultimate,Wise Care 365,Auslogics Registry Cleaner,CClenaer/,vagy vírusírtás Dr web cure it.
2013. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 levis56 ***** válasza:
100%
Nekem mindig felgyorsítja a betöltést indítást.
2013. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csacsi2 ***** válasza:
0%

Valami sérülhetett...

Csak tippelni tudok. Kapcsold ki a hibernálás funkciót (energiagazdálkodási lehetőségek)

Majd (ha nem törlődött volna)töröld a c:\Hiberfil.sys fájlt.

Van gyorsjavítása is (engedélyez / tilt) a Msoft oldalán.

[link]


A helyedben lefuttatnék egy fájltisztítót (pl Ccleaner)

Nem lenne jó még mindig...

Ha a merevlemez szektorai sérültek futtass javítást

futtatásba: chkdsk c: /f/r/x

Majd kéri az újraindítást ("I"), tedd azt és hagyd lefutni.

2013. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A viszaállítás nem jött be most próbálom az egyik programot. Ha ez se jön be jön a következő ötlet.
2013. máj. 3. 21:53
 5/8 levis56 ***** válasza:
100%
Úgy gondoltam,hogy akkor lesz tökéletesen megtisztítva a géped ha a zárójelben lévő összes programot lefuttatod a vírusírtóval egyetemben.
2013. máj. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 levis56 ***** válasza:
100%
Az Advenced System Care a merevlemez javítást is elvégzi.
2013. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csacsi2 ***** válasza:
CHKDSK is én abban bízom mert a teljes merevlemezt kijavítani csak akkor lehet ha nem fut az oprendszer! De itt inkább a hibernációs fájl lesz a gond mivel oda írja az adatokat a memóriából és onnan tölti vissza!
2013. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elindítottam ezt a programot Advenced System Care amitől ugyan gyorsabban bejött de még mindig volt vagy 2 perc csináltam az AVG - vel egy vírusírtást találtam is 2 trójait ,amelyeket töröltem is ezt követöen a rendszer újra tökéletesen működött/működik köszönöm a tanácsokat :)
2013. máj. 10. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!