Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerul egy cica...

Mennyibe kerul egy cica tartasa havi szinten?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 08:27
 1/9 anonim válasza:
Az attól függ hogy mivel akarod etetni.
2014. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Néhány ezer Forinttól a több tízezerig.
2014. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi az 5 literes szilikonos almot 1300 forintért vesszük, az egy cica mellett kb 3-4 hét, mikor hogy.

Sajnos az én cicám emésztőrendszere kicsit beteg, ezért Royal Canin digest sensitive tápot kap. Abból a száraztáp 1800 Ft/kg, általában 2 kilót veszünk, az elég úgy 2 hónapra, az alutasakos pedig 300 Ft/85 g. Egy nap kétszer kap enni, reggel és este. Két alutasakost egy nap, mellé kb 20-30 gramm szárazat. A kaja eddig kerül neki ugye mondjuk 30 napos hónap esetén: 30x2x300 + 1800 forintba. Ez nekünk úgy 20000 forint körül mozog, a betegség miatt, de ha prémium táppal szeretnéd etetni, kb te is ennyi költséggel számolj.

Ugyan nem havi szint, de ha még nem volt cicád, akkor feltétlenül szerezz be neki kaparófát, egy "helyet" (akár leterített pokróc), természetesen tálakat, játékokat. A kezdeti felszereléseket megvásárolni is kb 20000 forint lehet (a kaparófák és a házak elég drágák tudnak lenni:/)

De egyébként ki lehet jönni 5000 forintból is, csak hát nekem fontosabb a cicám egészsége, még ha ennyibe is kerül.

2014. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes valaszt kedves utolso. Sosem volt meg cicam es fogalmam sem volt, hogy ilyen sokba is kerulhet! Ezeket akkor jol at kell szamoljam, gondoljam, mielott befogadnek egyet.
2014. aug. 26. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Kinti vagy benti cica lenne?

Mikor macskánk volt, vettünk neki alomtálcát, két tálkát és szilikonos almot. Ez úgy 4000ft volt így cakk-pakk. De mivel kijárós volt, ezért csak pár hónapig használta az almot, így szép lassan rászokott arra, hogy a kertben végezze a dolgát, így arra már a továbbiakban nem is kellett költeni.

A kajája se volt sok, kapott konzervet minden nap (nem a többszáz forintos fajtából), és szárazat, abból viszont Cat Chowot. Egy 15 kilós kiszerelés 11.000ft, ami egész jónak számít, és sokáig elég.

2014. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

J igen, és emellé előúfordult, hogy kapott hátikosztot is, és köszöni szépen, jól elvolt, nem volt beteg, sötöbö.

Ami viszont a kezdeti költségeket meg tudja dobni, azok az oltások és az ivartalanítás.

2014. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10:43 vagyok


Igen, tenyleg érdemes átgondolni, főleg, ha nincs még egy nagyon biztos anyagi helyzeted. De ennek ellenére csak ajánlani tudom es hosszú, boldog cicas éveket kívánok :)


Valóban, az oltásokról es ivartalanításról még csak nem is írtam. Felnőttkori oltások évente vannak, ivartalanítás cicák esetben általában olcsóbb, mint kutyáknál, nekem a 2 cicam 4-5 éve lett műtve, akkor kb 20000 volt a kettő együtt, a város legdrágább orvosa műtötte őket, viszont azóta gondolom drágultak az árak.


Ha valami egyéb kérdésed van, írj nyugodtan üzenetet! :)

2014. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10:43 még mindig :D


Az enyém is rendszeresen kapott házi kosztot, mielőtt beteg lett, bár mindenből csak húst (pl bolognaiból a darált húst, carbonaraból a sonkát) de sonkát, szalámit, kolbászt most is kap ritkán 1-2 szeletet :)

2014. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok a segitseget! Atszamoltam es sajnos egyelore nem lesz cicam :( arra nem hagyatkozhatok, hogy majd hazikosztot eszik, magamnak sem surun fozok. Nem is gondoltam , hogy ennyire koltseges, ha tisztessegesen akarok cicat tartani. Egyebkent kinti-benti lett volna, de talan majd egyszer.
2014. aug. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!