Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap megyek megnézni a...

Holnap megyek megnézni a leendő kiscicámat az ideiglenes befogadójánál. Milyen kérdéseket kell neki feltennem, mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Bevallom, még sosem volt cicám, de amikor elhatároztam, hogy lesz, eldöntöttem, hogy örökbe fogadni szeretnék, mert annyi gazdátlan kiscica van... El is kezdtem nézelődni, és az egyik macskamentők oldalán bele is szerettem egy kis kandúrba :) Felvettem a kapcsolatot az ideiglenes befogadójával, holnap megyek megnézni (de holnap még nem hozom egyből haza). Mire kell figyelnem, illetve milyen kérdéseket tegyek fel a befogadójának? Van valami, amit ilyenkor nézni kell? És lehet buta kérdés, de hogyan lehetnék neki én is szimpatikus? :)

2014. szept. 4. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, azt nem árt, hogy tényleg kandúr-e:) - Már ha ez fontos szempont...


Amúgy nem tudom, pedig tudhatnám, mert épp elég macskát szedtem már én is össze utcáról meg ideiglenes örökbefogadótól (nem egyszerre:)). De volt, amelyiket épp azért hoztam haza, mert beteg volt. (De sosem volt komoly bajuk, az állatorvos adott injekciót meg tablettát és pár hét alatt "kikezeltük" mindet.) Úgyis az (egyik) első utad az állatorvoshoz vezessen...


Kérdezd ki az "előéletét" a cicusnak, meg a anyjának is, ha az ideiglenes befogadó tud róla valamit... Csak hogy legyen háttérinfód az állatról, ha esetleg később lenne valami baja, segíthet a diagnózisban.


Kérdezz rá, hogy látta-e már állatorvos, (ha menhely "közvetíti ki", nem lehetetlen), volt-e már oltva, ilyenek...


Kérdezd meg, jelenleg mi a "házirend", milyen körülményekhez szokott, szobatiszta-e már, mit eszik, félős-e vagy kíváncsi..., kialakult-e már valamilyen szokása, lehet-e tudni, hogy mit szeret... (Nem azért, mintha te nem változtathatnál mindezen, de megkönnyítheted az "átmenetet".


Hogy legyél neki szimpatikus? :) Óvatosan közelíts felé, ha fél tőled, ne erőltesd! Pl. beszélgess a befogadójával, közben mintegy mellékesen mozgasd az ujjaid, ha kíváncsi, talán magától odajön, akkor simíts végig a bundáján, ha hagyja. (Persze lehet, hogy kicsi még ehhez.) Ha kézbe fogod, de el akar menni, inkább tedd le a földre, és úgy próbáld simogatni.

2014. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. szept. 4. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!