Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elveszett a cicam de tudod...

Elveszett a cicam de tudod hogy kinel van?

Figyelt kérdés
Anyat elkiserte a munkajaba a cicam. Nincs olyan messze. 30perce van a hazunktol. A cica mar sokszor visszajott. De most nem :'( anya kerdezoskodott hogy merre lehet. Az egyik buszsofornel van. Nem szeretne visszaadni mert a kislanyanak kell. Nagyon hiamyzik. Van ket kiscicaja. Az egyik mar eszik a masik csak tejet hajlando inni. Mit tudnank tenni hogy vissza kapjuk? :'( mar kiskora ota nalunk van es nagyon hianyzik. :'(((( akkor sem hajlando vissza adni amikor anya monddta hogy van ket kicsinye. :( mit tehetnenk? :'(

2014. szept. 10. 16:19
 1/9 anonim válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "kell". Egy cica nem kerül milliókba, ha a lányának nagyon kell egy macska, szinte bárhol lehet ingyen, vagy fillérekért kapni. Át kellene mennetek hozzá, és megbeszélni vele, hogy a cica a tietek, ha értelmes emberekről van szó, megértik, hogy az állat hozzátok tartozik, s így a gyerekükkel is megértetik. Hány éves vagy? Menj át a szüleiddel, vagy akár egyedül, még ma, és tisztázzátok a dolgot.

Viszont ha (bocsi) hülye emberek az illetők, akkor sajnos, nincs mit tenni, a kiscicáit nélküle kell felnevelni sajnos :(

Remélem tudtam segíteni

24/L

2014. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg elvenni... Ugyan a macska nem feltétlen olyan tulajdon, mint a kutya, mivel nincs benne chip, így papír sincs róla. De azért mégiscsak próbáljátok meg valahogy visszaszerzni. Anyukád mondhatja azt a buszsofőrnek, hogy neki is van kislánya és sír a cica miatt, valamint a kölykei is hiányolják. (Nem tudom hány éves vagy, de teljesen mindegy, hazudhatja azt, hogy 5-6 és akkor talán megsajnál, mert kisgyereknek hisz). Ez nem így működik, ha tisztességesen ellátjátok a cicát nem lehet csak úgy ellopni. Hogy a továbbiakban ilyen ne forduljon elő, tetessetek chipet a macskába (mert lehet beléjük is!) és akkor már tudjátok hivatalosan is igzolni, hogy a tiétek. :) Sok sikert, remélem meglesz a cica! Nekem is lopták már el cicámat nem is egyet már... sajnos soha nem lett meg a "tettes.." Utoljára ráadásu olyat aki még kölyök volt és a kedvencem. :( Úgyhogy átérzem a helyzetet!
2014. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy igazolnotok kéne, hogy a tiétek. Nincs esetleg benne chip? Akkor rendőrség is tudna segíteni. Vagy esetleg egy közös kép, amin jól látszik valami ismertető folt vagy ilyesmi.

Mondjuk ez most csúnyán fog hangzani, de esetleg felajánlhatnátok neki pár ezer forintot, hátha így visszaadja. Jobb ötletem sajnos nincs.


Az én macskámat sajnos a szomszéd szokta elvinni. Vagyis megcsináltuk a kerítést, de ő addig hívogatja, amíg fel nem ugrik az oszlopra, ahonnan leszedi és beviszi magához. Ez idáig kétszer fordult elő. Azóta chip-et rakattunk belé és megmondtuk neki, hogy legközelebb egy rendőr fogja hazahozni. Ő pedig mehet a börtönbe lopásért. Annyi kóbor macska van az utcákon (nálunk 4 is!) és mégis olyan állat kell az embereknek, akiknek már van gazdája. Érthetetlen...

2014. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánljátok fel az egyik kicsinyét, hogyha elég nagy lesz, megkapja a kislány.

Magyarázzátok el, hogy addig is a két kiscicának is szüksége van az anyjára, és nektek is kell a macskátok. Ha nem működik, mutassatok a cicákról képet a kislánynak, és közöljétek, hogy az anyjuk nélkül meghalnak, pedig ugye milyen édik? Szerintem akkor hajlandó lesz visszaadni.

2014. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de szerintem az sem kizárt,h a buszsofőr,vagy anyukád ezt a kegyes hazugságot adta be neked,mert az igazság rosszabb lenne. Persze nem biztos,mondom csak "lehet". Egy szoptató anyamacskát meg sem lehetne kötni,nem maradna meg másnál. Elszökne.
2014. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én már ha tényleg ellopták és nem elütötték vagy valami megkeresném a buszsofőr házát és hívogatnám majd szépen visszalopnám.
2014. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, már nem feltétlen szopató. Írta a kérdező, hogy az egyik már eszik, szóval nincs feltétlen szüksége az anyjára, hamarosan a másik is elkezd érdeklődni a szilárd étel iránt (erre egyébként jó megoldés a beáztatás). Gondolom olyan 6 hetesek lehetnek talán. Igazából ellenének az anyjuk nélkül vígan, de ha a macska a tiétek és még él (reméljük!! mert szerintem az előző ezt akarta valahogy írni), akkor érdemes chipet ültetni bele ha meglesz, mert ugyan a macskát nem lehet megkötni, de ha bezárják, akkor bizony nem tud meglépni. Különben is, akármilyen szomorú - a macska helyhez ragaszkodik inkább, mint emberhez. Ha megtetszett neki a hely, akkor lehet hogy kedve sincs elmenni majd (persze Ti attól még elhozhatjátok!), és a kölykei már annyira nem fontosak a számára, mivel már nem feltétlen szoptat.
2014. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akarom mondani, utolsó előtti :)
2014. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A busz sofort szemelyesen nem ismerjuk. Budaorson lakunk. Az Auchannal van a vegallomas es ott dolgozik anya. Ott kovalygott es amikor vegzett megkerdezte hogy lattak e egy fekete cicat. A buszsofor monddta hogy nala van. De lehet hogy anya tenyleg ezt csak kegyes hazugsagbol monddja mert lehet hogy elutotte egy auto :'( videom van rola. Oltasi papirja is nalunk van. A kicsik megismernek szerintem az anyukajukat. 1 honaposak koszonom a valaszokat :) majd ha amya holnap megy dolgozni megprobal ujra beszelni a soforrel :)
2014. szept. 10. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!