Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan, hogy az anyamacska...

Van olyan, hogy az anyamacska megeszi a kölykeit? :S

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 22:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
62%
Az én egyik cicám az elsö fialásánál megette az egyik kölykét.2 volt neki.De azota nem csinált ilyet. nem tudjuk miért.
2010. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Igen van aki megeszi. Többnyire azért mert nem tartja életképesnek.
2010. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
inkább a kandúrok szokták megenni a kiscicákat,tőlük jobban kell félteni,simán ellopkodják az anyamacska mellől.
2010. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Igen, van ilyen, mégegy indok hogy ne szaporítsd szerencsétlen macskád! Ha nagyon buta lennél ebből a megevősből akkor is rájöhetnél, hogy ez neki NEM buli és nincs is rá szüksége! Ivartalanítsd ne kínozd, és ne gyárts újabb szerencsételn kismacskákat mert tele van velük a világ!
2010. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
megeheti, a rágcsálók is csinálják. valszeg azért, mert a nőstény úgy érzi, hogy nem tudja rendesen felnevelni / baj van a kölyökkel / rágcsálóknál fehérjehiányra is visszavezethető.
2010. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
igen megheti. Nálunk is volt már :S
2010. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Igen előfordul, de nem tudom, h miért kell lehurrogni, ha a cicája szült, nem tudhatjuk, h nem-e akarta, h szüljön, pl. mert van , aki szeretne kiscicát, pl. mert ő szeretne , és tud is gondoskodni róluk stb. Persze ha egy macska minden évben szül stb. az már nem jó, mindenképpen szűkséges az ivartalanítás, de ha valakinek a macskája egyszer szűl, azért nem kell még minden felelőtlen állatkínzónak elmondani.Nekem 2 macskám(most már több ) van , mind a kettő szült, a kicsiket mind megtartottuk, azóta is itt élnek velünk, gondozva vannak, oltva , féregtelenítve stb.Ha mindenki a ivartalanítaná a cicáját, akkor pár évtized múlva már csak képeskönyvből ismernénk macskát, persze tudom, sok a kóbor állat stb., de azért nem kell átesni a ló túloldalára.


Amúgy ha megeszi, azt ösztönösen teszi, mert pl. úgy gondolja, h nem életképes, nem azért mert az adott macska egy brutális, vérszomjas szörnyeteg.

2010. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyes könyvek szerint akkor eszi meg a kölykét az anya,ha úgy érzi nem fogja tudni "eltartani",vagyis ha a körülményeket sanyarúnak ítéli meg ehhez.Mintegy "megmentve" őket.
2010. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

22:43-as


a macskám benti fajtatiszta brit, csak kíváncsiságból kérdem, mert ismerősömnéknél történt, és nem tudtam elképzelni, hogy miért enné meg. a többieknek köszönöm a vlaszokat.

2010. jan. 19. 23:32
 10/17 A kérdező kommentje:
ja, és hím, csak 5 hónapos, márciusba lesz ivartalnítva. csak mondom. :D
2010. jan. 19. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!