Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár nap múlva érkezik hozzánk...

Pár nap múlva érkezik hozzánk egy 8 hetes kiscica, első cicatartók leszünk. Összefoglalnátok, mit kell tudni, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legyen rengeteg játékod, akár házilag elkészíthetőek is. Nálunk a pingpong labda és az alufóliagalacsin a nyerő, nagyon izgi még a reklámtáska és az ásványvizekről leszedett zsugorfólia is. :)

Emellett legyen a cicónak mindenképp egy alomtálcája, amit egy helyen tartsatok, hogy meg tudja tanulni, hova kell menni.

Legyen egy kajás tálkája, és akár több vizes tálat is kitehettek neki a lakás több pontjára, főleg így nyáron a nagy melegben. A lényeg, hogy ne a kajás tál mellett, mert a cicók a természetben nem találnak egy hejen inni és enni, ezért lehet, hogy nem fog a kaja melletti vízből inni.

Enni, ha lehet, akkor ne a hipermarketes "macskaeledeleket" vegyétek, azok borzalmas minőségűek, még amiket reklámoznak, azok is szörnyűek, csak a nevét fizeted ki. Állatorvosnál viszont van többféle kimért kaja, amiket egész olcsón is meg lehet venni (én pl. 1 kg-ot hozok 500 ft-ért), ezek jobbak, mint a reklámozott tápok.

Orvost tekintve érdemes a veszettség elleni oltást beadatni, és attól függően, hogy a cica kijárós vagy nem, vannak különböző kombinált oltások is. Benti cicának is ajánlott legalább az alap kombináltat beadatni, de akár a magasabb szintűt is, mivel akár ti a cipőtök talpán is bevihettek bármit, ami akár halálos is lehet a cicónak. Ezek mind éves oltások, először a picinek 2-t kell beadni mindegyikből, 2-3 hét különbséggel (oltástól függően) utána a dátumhoz igazodva, évente kell egy-egy ismétlőt adatni. Ezek nem kötelezőek, de érdemes őket beadatni, mert nagyon hasznosak, a cicák között pedig rengeteg fertőző betegség terjed, amik között nem egy halálos is.

Emellett ami nagyon fontos, a 3 havonta történő féregtelenítés, ami csak 100-200 forintos mutatvány, ha tablettát veszel, úgyhogy nem költséges, viszont hatásos.

Kijárós cicára érdemes spot-ont is venni, ami véd a kullancsok és a bolhák ellen is. Ezek többségét havonta ismételni kell, de piciknek van olyan készítmény, ami külső és belső élősködők ellen is véd (azaz egyben féreghajtó is), és az 3 hónapig tisztán tartja a picúrt.

Emellett az ivartalanítás is fontos kérdés. Én kandúrt és nőstényt is ivartalaníttatok, a betegségek, az elkóborlások, a nemkívánatos szaporulatok miatt, ráadásul egy csomó rossz szokástól mentes lesz a cica.

Ezek mellett fontos, hogy ha a cica kint is van, legyen neki búvóhely, ahova elmenekülhet akár idegen állatok és az időjárás elől is. Ez a hely télen legyen kellemesen meleg, nyáron hűvös. Lakásban persze adott a környezet.


Most más nem jut eszembe, de ha valami kérdésed lenne, szívesen válaszolok még. :)

Sok boldogságot a picihez! :)

2014. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

8 hetes az nem korai még?

Csak azzal egészíteném ki az előttem szólókat, hogy a veszélyes dolgokat jobb kiiktatni előre. Felakasztott, lelógó zsinórokba (akár játék) beakadhat, a nejlon zacskókat imádják, de azt is csak felügyelet mellett ajánlom, mert abba is belegabalyodik, és persze a vegyszereket elzárni, nehogy baj legyen. Etető, itató tálka és egy alomtálca kellően védett félreeső helyen, hogy ne zavarjuk meg a cicát ha épp a dolgát végzi. Én a szilikátos macskaalmot javaslom ha benti a cica, sokkal jobb neki is meg nekünk is. Játékok saját kezűleg is készíthetők. Itt találsz pár ötletet: [link]

Kiscicának Junior tápot vettem én, illetve arra figyelj oda, hogy mit nem szabad adni neki enni. Pl.: tejet nem bírja a gyomruk, mehet tőle a hasuk, csokit, nyers húst se ajánlott neki adni, illetve csontot se, mert csak megfullad tőle stb. Ezeknek és sok más hasznos dolgoknak utánanézhetsz a [link] és a [link] oldalakon. :)

2014. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!