Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám körülbelül 2 hete...

A macskám körülbelül 2 hete furán viselkedik. Naponta kb.20 órát alszik, és a hasa is nagyon megnőtt, viszont nem hisszük, hogy meghízott volna hisz alig eszik valamit. Jelenleg nem tudjuk állatorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
kb. 3 hónapos (házimacska)?

#macska #evés #puffadás?
2014. szept. 25. 20:25
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
50%
Ez már állatkínzás, amit művelsz! Az a szerencsétlen szenved!!! Mondj le a cicáról és add olyan gazdinak, aki el tudja vinni orvoshoz vagy keress meg egy állatvédő szervezetet. Simán lehet FIP, és akkor hatalmas kínok között fog meghalni, amit te végignézel!
2014. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Nem tudsz a helyzetünkről és nincs is hozzá fikarcnyi közöd se, az egyetlen okos dolog amit kitudtál hozni abból a picinyke agyadból,hogy állatkínzó vagyok és mondjak le a cicámról. El sem hiszem,hogy elmondta 15x hogy jelenleg nem tudjuk elvinni, nem mondtam,hogy ez így is marad, de te még mindig folytatod a szarkeverést. Hagyd abba az eszetlen kommentelést és inkább gondolkozz el egy kicsit a viselkedéseden .
2014. szept. 25. 21:16
 23/40 anonim ***** válasza:
Ne veszekedjetek, a lényeg itt az, hogy a cicus beteg. Próbálj meg valamit tenni, tanácsot többet itt már nem lehet adni. Remélem meggyógyul a cicád!! Egy cicabarát.
2014. szept. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem itt mindenki cicabarát.

Én csak azt nem értem, miért kell egy macskát - nagy valószínűséggel egy hónappal ezelőtt, tehát 8 hetesen - bevállalni, ha már egy hónap elteltével sem tudjátok elvinni orvoshoz. Erre egy állat befogadásakor gondolni kell. Az előfordul, hogy egy év múlva, öt, tíz év múlva adódik egy olyan élethelyzet, hogy nyomorult 3-4 ezer forintot nem tud a gazdi a macskára szánni, de hogy ezt egy hónappal előre nem lehetett látni... na mindegy, nem az én dolgom. Azt értem, hogy segítséget kérsz, de te meg értsd meg, hogy állatorvos tud segíteni a macskádon és nem házi praktika, meg távgyógyítás. Én azt mondom, hogy FIP gyanús, semiképp nem megfázás pl, ahogy ti gondoltátok. Megfázástól nem fújódik fel a macska, miközben alig eszik. Valami van a pocakjában, ami ha cigánykereket hánytok sem fog hipp-hopp eltűnni.

2014. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Rendben, értettem a kioktatásokat és a dokit.


Viszont nem Magyarországon élünk és nem is nagy városban ahol minden harmadik sarokban van egy állatorvos.


A cicát elfogjuk vinni az orvoshoz amint lehetséges.

Téma lezárva.

2014. szept. 25. 22:03
 26/40 anonim ***** válasza:
66%
"A cicát elfogjuk vinni az orvoshoz amint lehetséges. " Ha másért nem, hamvasztásra, igaz?
2014. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
10 éves kisgyerek ül a gép előtt és nincs jobb dolga mint idegeneknek beszólni.Szánalmas egy élet.
2014. szept. 25. 22:59
 28/40 anonim ***** válasza:
80%

Előre írom, nem olvastam végig a válaszokat, mikor láttam, hogy mennyi van, így lehet, hogy ezeket a válaszokat már megkaptad.


1. A sok alvás normális. Ha a cica fiatal még (5-7 hónap körüli), akkor számíthatsz rá, hogy kicsit változik a viselkedése, persze ez nem törvényszerű, de a cicók többsége ivarérés során megnyugszik kicsit, nem lesz már olyan játékos, más dolgok kezdik érdekelni. Úgyhogy ez a viselkedés akár normális is lehet.


2. A puffadás lehet férgesség. A férgesség két formában is megjelenhet, vagy nagyon sovány lesz, vagy a férgek által kibocsátott gázok miatt felpuffad. Ez attól is függ, hogy a cicát milyen féreg fertőzte meg. Ez talán a lehető legjobb eset, mert filléres ráfordítással kezelhető, féreghajtó tabletta kb. 160 ft körül van, ha a cica férges, a féreghajtást meg kell ismételni 3 hét múlva, de egy tabletta fele kell egyszerre egy felnőtt macskának, úgyhogy egy tablettából meg tudjátok oldani mindkét kezelést. Ezek után pedig érdemes odafigyelni a 3 havonta történő féregtelenítésre.


A puffadás lehet más miatt is. Lehet, hogy valami zöldséget evett vagy rossz minőségű tápot eszik, ami miatt puffadhat. Mit eszik? Hülyén hangozhat a kérdés, de szokott pukizni? Mert természetesen neki is kell, hogy ürüljenek a gázok, ha nem pukizik eleget, akkor lehet, hogy felfúvódik.


Először is a puffadás okát kell kiderítened, addig is diétáztasd, főtt rizzsel etesd, ha nem megy le a hasa, akkor nm csupán gyomorrontásról vagy gázosodásról van szó.


3. Nincs láza a cicának? Ezt tudod úgy ellenőrizni, hogy megnézed a nóziját, ha nem nedves, akkor valószínű, hogy lázas. Igaz, az állatoknál végbélben mérik a lázat, de ha fekve a két első lába közé beszorítod a lázmérőt, már az is mutathat valamit. A cicák testhője 38-39 fok között normális, ha kívül méred, akkor kb. fél fokkal mutat alacsonyabbat a valós testhőmérsékleténél, így nagyjából tudni fogod, hogy lázas-e vagy nem. Nem tudom, hogy a cicád oltva van-e, de attól függetlenül köztük is terjednek olyan betegségek, amire nincs védőoltás, ők is megfázhatnak, belázasodhatnak. Ez nem egyezik meg a hírhedt macskanáthával, ez "csak" olyan, mint nálunk egy megfázás, levertséggel, lázzal jár. Ezt a cicó akár ki is pihenheti, de doki ad rá injekciót. Ezt sem kell olyan húde összegekkel számolni, nekem hétvégén, vasárnap este 7kor vittem dokihoz a macsekomat hasonló panaszokkal, 2 szuri + vasárnap este 7 és összesen 3000 ft-ot kért, a cicó 10 órára felkelt és jött enni, azóta ugyanolyan kis bolond, mint volt.


Remélem tudtam valamit segíteni, de ha a tünetek nem múlnak, akkor mindenképp vidd dokihoz, mert még baj is lehet belőle.

2014. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszodat :)
2014. szept. 26. 11:35
 30/40 anonim ***** válasza:
65%

Fipnél is megnő a has, főleg oldalra nem lefelé, de az már a nedves forma végstádiuma.

De lehet más miatt, pl. cukorbetegség, vesebetegség bakteriális fertőzés pl. ciszta miatt is folyadék gyülem a hasüregben amit le lehet csapolni és antibiotikum kúra helyrehozza.

Ha nedves fipes és nő a hasa akkor lázas is, és hideg helyekre fekszik a hasát hűteni. Ha nedves fipes max egy-két hetet lehet nyújtani gyulladáscsökkentőkkel pl. meloxicammal.

2014. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!