Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férgesség? Lehetséges így?

Férgesség? Lehetséges így?

Figyelt kérdés

Szóval van 3 cicám. Egy 3,5 éves nőstény, egy 2 éves kandúr meg egy 4,5 hónapos kiskandúr. A két nagy ivartalanított, a kicsivel 2 hét múlva megyünk. A két felnőtt negyedévente féreghajtva van, a pici talált cica, 6 hetesen elkezdtük a féreghajtó programot (kis darabok, 3 hónapos koráig kéthetente ismételve), majd 3 hónaposan kapott egy spot-ont (Stronghold), ami külső és belső élősködők ellen is véd 3 hónapig. Szóval elvileg a pici is védett férgek ellen. Na most 3 napja (kedd este) hozzánk csapódott egy pici cica, a hideg miatt nem volt szívem kinn hagyni. Ő kb 2 hónapos lehet, gondozottnak tűnik, szerencsére sikerült is neki új gazdit találnom, de vasárnapig még itt kell maradnia. Ő még nálam nem volt féreghajtózva, nem tudom, hogy korábban foglalkoztak-e vele így.


És akkor a probléma: tegnap este a 4,5 hónapos cicám fenekénél a szőrből egy fehér kis tekergőző valamit vettem ki. Kb 1 cm volt, neten utána néztem, úgy néz ki, mint az uborkamagképű féreg. Természetesen eltettem egy kis zacsiba, ma viszem dokihoz megmutatni, de csak délután 2 után lesz doki. Viszont azt olvastam, hogy ilyenkor az embereket is fertőzi, viszont háziorvosom csak délelőtt van, így ha gáz van, hozzá minél előbb el kéne mennem gyógyszert íratni.


A kérdés: Ilyen féreghajtó program mellett lehet már kifejlett féreg a 4,5 hónapos cicámban? Vagy esetleg az új piciből ragadhatott át a nagyobb szőrére? (Érintkeznek, együtt játszanak, ráadásul én hülye, engedtem, hogy egy almot használjanak... És akkor a háziorvosommal vegyem fel a kapcsolatot? A cicák ugyanis az ágy végében alszanak, nagyon sokat vagyunk együtt, nagyon sokat simizzük, emelgetjük, pusziljuk őket. Jól gondolom, hogy valószínűleg mi is fertőzöttek vagyunk már?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. szept. 26. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ennyi idő alatt szerintem ti még nem fertőződtetek meg.

Az új macsek viszont hozhatta a többinek. Ilyenkor mindet újra szokták féregteleníteni függetlenül attól mikor kaptak utoljára. Nekünk is volt a benntlakós kettő mellett egy olyan ami házimacska volt, és kijárt, összemászkálta az összes szomszédot a környéken és időnként férges lett hiába volt ő is leféregtelenítve.

2014. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ilyenkor azt szokták tanácsolni, érdemes a cicákat kúraszerűen hajtani, bajuk ebből ugyanis nem lehet. Az én cicáim is férgesek lettek (családi házban lakom, kint is, bent is mászkálnak, egerésznek, így óhatatlan, hogy megfertőződnek). Az egyik cicámnál már komolyabb bajokat okozott (gyakori hányás, erős hasi fájdalmak, stb...), és véletlenül jöttünk rá, hogy a cica tünetei mögött ez állhat. Napi kontaktusban vagyok velük, de szerencsére nem kaptam el tőlük (mindenesetre, amikor kiderült, hogy az állatok fertőződtek, a háziorvosomnál preventív céllal írattam föl Vermoxot, kúraszerűen be is szedtem, biztos, ami biztos alapon). Ha betartod a higiéniás szabályokat, nem lehet gond. Jó ha az alomtálcát is, és a lakást is fertőtlenítővel ki-, illetve felmosod. Ha a cicák alomra járnak, és van produktum, ellenőrizni tudod, hogy vannak-e benne "lakók". Ezt érdemes egyébként rendszeresen figyelni.
2014. szept. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!