Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem bélproblémás...

Mivel etessem bélproblémás kiscicámat?

Figyelt kérdés
Voltam 3x orvosnál, megkérdeztem többet is és most az egyszer mind ugyan azt mondja: nem férgesség, nem betegség, egyszerűen gyenge a bélrendszere! 9 hetes és csak probiotikus (Vet-Life száraz) tápot eszik, mégis ma reggel is hányt, barnás színűt. Mivel tudnám etetni még ami kíméli a kis beleit?

2014. szept. 28. 14:51
 1/2 Medvi ***** válasza:
Kipróbálhatnád a nyers csirkehúst, apróra vagdalva, nem hidegen, langyosan és egyszerre ne sokat, csak gyakrabban keveset. A nyers hús a cicák legtermészetesebb tápláléka, a beleiknek a legjobb és legegészségesebb étel.
2014. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A macskád még nagyon kicsi, a táp amit adsz neki valószínűleg megviseli a gyomrát, ezért hány. Olyan tápot adj neki, ami kifejezetten kismacskáknak készül! A Vet-Life nagyon jól néz ki a GMO-menstességével meg alacsony gabonatartalmával, de talán pont ez okozza a bajt. Nincs benne elég rost a cicádnak, nem bírja megemészteni, ezért kihányja. Royal Canin mother&babycat tápot tudom ajánlani 4 hónapos korig. (Nagy kiszerelésben ha veszel sokkal olcsóbb, a csomagolás visszazárható nem fog megromlani.)


Vegyél neki bélflórahelyreállító pasztát is. Amit neten lehet kapni, az GimCat Prebiotic Paste vagy Normafloret adhatsz neki, tegyél a vizébe reggel és este fél ampullát. Orvossal írathatsz fel pont a cicádnak valót is, ez lenne a legjobb megoldás.


Friss víz mindig legyen előtte! A cicák nem száradnak ki könnyen, de így, hogy hány és csak száraz tápot eszik, nő ennek az esélye!

Még egy tuti tipp: macskafű! 4-5 nap alatt kel ki ha elülteted, aztán odaadod a cicádnak és szépen le fogja legelni. Ez is segíti az emésztését.

2017. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!